(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נייואשה ביומיים וקצת

נייואשה איך שאנחנו חווינו במשך יומיים, חלק דברים מוכרים חלק בכלל לא. כולל אגם נסתר, מסעדות מקומיות קטנות והלסגייט המפורסם. (חשוב להגיד,שלא עשינו את הר הגעש לונגונוט אבל רק בגלל חוסר זמן,כולם ממליצים!)

תאריך הטיולOctober 2023
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאין עונה ספציפית, פשוט תמצאו יום יפה ולא גשום

יום 1 - מניירובי לנייואשה

בבוקר של היום הראשון לקחנו בולט (או אובר מה שנוח) מההוסטל שלנו(mad vervet מומלץ ממש!) לנקודה שדקורה במפת הטיפים של מפס מי כנקודה של מטטו לנייואשה.
המחיר שמשלמים שם הוא 300-400 שילינג עד לנייואשה טאון.
הנסיעה הייתה בערך שעתיים וחצי (לא היו פקקים), שם ירדנו ליד המרכז של המטטואים ולקחנו מטטו עד לקמפ שבו נשארנו (fisherman camp), המטטו הוא 100 שילינג ולא יותר (כולל תיקים!).
אחרי בערך חצי שעה הגענו לקמפ שם השכרנו אוהלים ומזרונים (2400 לשני לילות, כולל השכרת האוהל והמזרון, היה אפשר להשכיר גם שמיכות אבל לנו היה שקש אז לא היה צורך).
הקמפ עצמו כולל מקומות להטענת הפלאפון, מקלחות עם מים חמים מצוינים ושני סוגי שירותים (בול פגיעה ושירותים רגילים). הקמפ ממש על האגם ואפשר לראות שם במהלך היום מגוון נחמד של חיות כולל קופי ורוט, קולובוס, סוגי ציפורים והיפופוטמים.
במקום יש מסעדה (יחסית יקרה), ולמי שמעוניין לבשל לבד אפשר לבקש מהם חבילת קרשים למדורה ב250 שילינג (אנחנו קנינו שתי חבילות כלומר 500, בישלנו מג'דרה ישבנו קצת במדורה בלי קשר, ונשארו לנו איזה שלושה קרשים ספייר).

קצת התבחבשנו בלהבין מה לעשות במהלך הזמן אור שנותר לנו אז החלטנו שנלך לאכול ואז נחליט.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1 - המסעדה של רוזי ואגם המכתש

במרחק עשר דקות (עד רבע שעה) מהפישרמן קאמפ יש כפר קטן ונחמד שהוא בגדול רחוב אחד.
עוברים את החבורת בודות (אופנועים) שיש שם בכניסה פונים שמאלה ויורדים טיפה, ואז ימינה למסעדה קטנה (אם מסתבכים תשאלו איפה המסעדה של רוזי או רוז ויכוונו אתכם ברגע). המסעדה שלה מגישה את כל הטוב שיש לקניה להציע במחיר זול בטירוף (אורז, בשר, תבשיל עלים, תבשיל קטניות, צאפאטי, מנדזי, דגים ועוד). כל אחד מאיתנו לקח צלחת של אורז עם תבשיל בקר, תבשיל עדשים, תבשיל תרד כזה וצאפאטי - והכל עלה 150 שילינג.
בזמן האוכל ישבנו בגוגל מפות והסתכלנו מה יש באזור וראינו שיש אגם בתוך מכתש בערך חצי שעה נסיעה מאיתנו שהיה נראה ששווה ללכת אליו.
לקחנו בודה ב500 לאחד שכללה בתוכה - נסיעה לאגם, המתנה של הנהג עד שנסיים את המסלול שם (בערך שעתיים) ונסיעה חזרה לקמפ שלנו.
הנסיעה למכתש הייתה ברובה חלקה ובטוחה (עד כמה שאפשר בבודה) עד לכמה דקות האחרונות שהיה בכביש די רעוע. עברנו בנסיעה דרך כפר נחמד עם שוק וראינו בדרך גירפות, זברות, חזירי יבלות (פומבה) ואימפלות.
הגענו לכניסה לפארק של המכתש (crator lake) שם עלה 2300 לאחד (1150 לסטודנט עם תעודה). בכניסה לפארק רק קיבלנו קבלה, ואז נסענו עוד פעם על הבודה בתוך הפארק כדי להגיע לקופה ולתחילת המסלול.
יש בפארק שתי אופציות למסלולים:
1. הליכה על ההיקף של המכתש עם תצפית על האגם שלוקחת בין שעה וחצי לשעתיים.
2. הליכה של בערך חצי שעה למטה לאגם וחזרה.

אנחנו התחלנו ללכת במסלול הראשון ובערך כשהגענו ל3/4 שלו ראינו שיש פנייה שמאלה שמובילה ללמטה לאגם אז ירדנו לאגם והלכנו עליו קצת וככה חזרנו.
המכתש הזה הוא בעצם הר געש, שהתפרץ ולכן כל המסלול מלא בזכוכית געשית שממש יפה לראות בדרך, והאגם ששם ממש נמצא בלוע שממנו הייתה ההתפרצות.
המסלול עצמו מתאים לכל המשפחה, לא קשה מידי, עם הרבה מקומות תצפית נחמדים לעצור בהם, והכי הכי חשוב, אפשר לעשות אותו לבד! לא צריך מדריך ולא כלום, רק לעקוב אחרי הסימוני דרך ומגיעים :)

בסוף המסלול החזירו אותנו עד הקאמפ, אכלנו והלכנו לישון לקראת הלסגייט ביום למחרת

יום 2 - מסעדה חמודה לבוקר טוב

בבוקר של היום השני הלכנו שוב לכפר של המסעדה של רוזי, במחשבה ששם נאכל, אבל בדרך אחרי שפנינו שמאלה בבודות ולפני הפנייה ימינה לרוזי, מצד ימין של הרחוב ראינו מסעדה קטנה שדלת הכניסה שלה היא וילון צהוב. נכנסנו ואכלנו שם חביתות עם ירקות (פלפל בצד ועגבנייה) + קפה/תה + צאפאטי ב120 שילינג!

באופן כללי המחירים הם כאלה:
שתי ביצים - 60 שילינג
קפה/תה - 30 שילינג
צאפאטי - 30 שילינג
מנדזי - 20 שילינג

אחרי כמה דקות של ישיבה שם פתאום הבנו שזה אחד המקומות הפעילים בכפר. כשאנחנו היינו שם הגיעו לשם אנשים לקחת אוכל שהוזמן מראש או לשבת לארוחת בוקר שם.

משם לקחנו בודה לשער של הלסגייט בעלות של 100 שילינג (ל2 אנשים).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2 - הלסגייט עם *כל* מה שצריך לדעת

הגענו להלסגייט, הפארק המפורסם בנייואשה שהקטע בו זה ספארי אופניים.
לגבי האופניים - כל הדרך לשם ואפילו במלא הוסטלים וקמפים אפשר להשכיר אופניים. משהו חשוב בנושא, השכרה אפשרית גם בכניסה לפארק בעלות של 500 שילינג (לאופניים סבבה מינוס אבל אנחנו לקחנו).
אם משכירים מבחוץ צריך לשלם גם על האופניים וגם על מס של הכנסת אופניים לפארק (יכול להיות שיוצא יותר זול או אותו דבר פשוט אופניים באיכות יותר טובה, אנחנו לא בדקנו).
הכניסה לפארק היא 26 דולר לאדם או 3900 שילינג.
התשלום יכול להתבצע רק דרך אמפאסה (אפליקציה שמשתמשים בה בכל קניה להעברת כספים) או דרך אשראי של ויזה (יישלח קוד אימות אז לשים לב שזה או בווטסאפ או שיש לכם את הסים הישראלי בפלאפון).
*אי אפשר במזומן!*

שילמנו ונכנסנו לבפנים. כבר על ההתחלה ראינו זברות ואימפלות ממש קרוב אלינו. בערך חמש דקות רכיבה מהכניסה מגיעים לסלע גדול שנקרא fisher's tower שאפשר לעשות בו טיפוס! (ומעבר לזה יש שם כמה משפחות של שפני סלע חמודים מאוד).
דיברנו קצת עם הבחור כדי להבין את האופציות שיש שם אז הנה פירוט (כל מי שלא מבין בטיפוס זה יישמע סינית אבל את השניים הראשונים אפשר גם לעשות בלי ניסיון בכלל):

4 איי (שזה קל) 23 מטר
4 סי (שזה בינוני) 23 מטר
5 איי (שזה קשה) 23 מטר
4 בי (שזה קל ויותר גבוה) 45 מטר
6 סי (שזה קשה ויותר גבוה) 45 מטר

כל טיפוס ב23 מטר עולה 700 שילינג,
כל טיפוס ב45 מטר עולה 1200 שילינג (כולל בתוכו אופציה לנעליים מותאמות טיפוס).

באופן כללי, הוא סיפר לנו שיש הרבה הרבה מסלולי טיפוס באזור, מי שמעניין אותו שווה לברר שם, בחור ממש נחמד ומקצועי שיכול לעזור.

המשכנו ברכיבה ישר עם השביל(יש או להמשיך ישר או ימינה, להמשיך ימינה זה רק עד נקודה מסוימת ואז יש יותר מידי חול לרכיבה). ואחרי בערך רבע שעה עשרים דקות, ראינו מן פינת ישיבה מוצלת מצד ימין של הדרך שממש נחמד לשבת שם לארוחת צהריים והפסקה.
במהלך הרכיבה ראינו - יען, זברות, גירפות, אימפלות, באפאלו, צבאים, פומבות וכמה סוגי ציפורים יפות. והייתה חוויה ממש מיוחדת לרכב ככה לידם.
בסוף שביל העפר מגיעים למפגש עם כביש אספלט שיש לו או להמשיך ישר או לפנות שמאלה. צריך להמשיך ישר אבל לא על האספלט, חוצים אותו ורואים שצמוד אליו יש שביל עפר כמו שהיה עד הקטע הזה ועליו ממשיכים ממש שלוש עד חמש דקות ומגיעים למקום שבגדול עד אליו אפשר להגיע עצמאית (באופן חוקי, לא חוקית אפשר לנסות להמשיך בלי שרואים, לא מומלץ).

שם יש 3 אופציות למסלולים
1. מסלול עד לנקודת תצפית שמשקיפה על קניון שנמצא למטה דרך שוק מסאי - בעלות 2000 שילינג
2. הליכה וירידה לתוך הקניון לבריכות חמות שנקראות 'המטבח של השטן' - בעלות 3000 שילינג
3. הליכה לתצפית וירידה לבריכות החמות וגם למפל חם שנקרא 'מקלחת השטן' עם הליכה קצרה בתוך חלק מהקניון - בעלות 4000 שילינג

כשמגיעים לשם ממליץ לדבר שנייה עם מישהו שם ולהבין בדיוק מה המסלולים וכמה כל אחד עולה, כי יש מצב שמה שכתוב כאן לא מדויק. לנו היה עם זה קצת בלאגן, בסוף המדריך שלנו היה מקסים ממש ולקח אותנו כמנט להכל ב2000 אבל בלי לספר לאף אחד, אז לא ממליץ לבנות על זה ;).

בסוף המסלולים האלה יש שתי אופציות שאני ממליץ:
1. לקחת רכב שלהם בעלות 1000 או עד השער או אם תהיו בקמפ קרוב, אז עד הקמפ (אותנו לקחו עד הקמפ ב1000).
2. לחזור את כל הדרך עם האופניים, עד השער שממנו נכנסתם ומשם לקחת בודה.

משהו חשוב על הפארק, מלבד היותו מדהים ורחב ומלא בחיות, כמעט אין בו צל חוץ מכמה נקודות בודדות שהן ברובן עצים שעושים חצי צל.
מומלץ מאוד להביא הרבה מים ואוכל וגם קרם הגנה וכובע.
אנחנו העברנו בפארק יום שלם והיה מדהים, חוויב ממש מומלצת!
בנוסף, מומלץ לצלם בכניסה את המפה שיש ליד הקופה כי בדרך יש רק שלטים בפניות גדולות.

תהנוו!!!
לא שמתי חיות בתמונות, לכו בעצמכם ותראו אותן ;))

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )