(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

חודש קניה-אוגנדה-קניה

אנחנו זוג סטודנטים היה לנו רק חודש להגשים חלום -לראות את הנדידה הגדולה (ואת חציית נהר המארה)

תאריך הטיולSeptember 2023
משך הטיול32 ימים
עונה מומלצתהנדידה הגדולה היא המעבר של עדרי הגנו והזברו בתוך שמורת הסרנגטי בטנזניה ולמסאי מארה בקניה (יש תמונה של איפה הם בכל חודש -זה משתנה מאוד לפי מזג אוויר ולפעמים גם לא קורה בכלל זה ממש עניין של מזל)בקניה העונות הן אוגוסט עד תחילת אוקטובר ,אנחנו בחרנו בקניה ולא טנזניה גם כי בספטמבר אוקטובר שנינו בחופש ,היא יותר זולה וגם כי המסאי קטן יותר ולכן לא צריך לנסוע המון לראות את החיות.

הכנות

כסף:הגענו כל אחד עם 1500 דולר במזומן והחלפנו כל פעם קצת היו הרבה שכל פעם משכו מכספומטים.
רשימת ציוד:
תיק קטן: 2 בקבוקי מים רב פעמים ושלוקר (בהר לונגונוט אסור להכניס פלסטיק אז זה עזר)
תיק קטן נפתח (מדקטלון עזר בימים שהולכים בעיר רוצים לקחת מעט)
אלתוש לקחנו autan וג'ונגל
קרם הגנה- חשוב ממש שיהיה בשלוף ועמיד למים
העתקי מסמכים
כרית לנסיעות ארוכות +שמיכה דקה
פנקס+עט
ארנק ודרכון
אוזניות
מצלמה+ עדשה+מעביר מכרטיס זיכרון לטייפ C (לגיבוי התמונות בטלפון)
כובע
מטען
Life strow-לא היה בשימוש
פנס
שפתון וקרם לחות
מגבונים וטישו
מוצרי הגיינה(תחבושות טמפונים)
מוצ'ילה:
ביגוד
מכנסיים: 2 מכנסי טיולים מתקצרים +אחד קצר(לא היה המון בשימוש)
2 מכנסים קצרים מבד ואחד ג'ינס
טרנינג לשינה
שרוואל-נקנה בשוק בנירובי
ג'ינס ארוך לטיסה/ארוחות שישי
חולצות: 2\3 קצרות עדיף אחד מנדפת
3 חולצות ארוכות כמה שיותר דקות (לא להישרף ולא להיעקץ)
2 גופיות
חולצה ארוכה לשינה
חם: פליז וסופטגל
גרביים7 זוגות חלק עבים חלק דקים
תחתונים 13
חזיות 3
בגד ים
חמצוואר
ציוד:
מצעים-ציפה של שמיכה וציפית של כרית
מגבת עדיף מתייבשת מהר(זאת של דקטלון עבדה לי מושלם)
קצת אוכל מהבית אנחנו לקחנו קצת נמס בכוס ומנות חמות זה עזר
תיק תרופות(לקחנו כל יום מלרון ומעבר לזה בעיקר מה שהרופא מטיילים ומשפחה המליצו ותרופות קבועות)
תיק מקלחת
שורש כפכפים ונעלי טיולים/ספורט
סגרנו בארץ:
📌5 ימים סאפרי מסאי מרה+נקורו 540 דולר לאדם דרך Jocky Tours & Safaris
הלן ‏‪+254 715 887687-‬‏
📌3 לילות בfisherman camp
+254 726 870590
ויזה:
עשינו בערך שלושה שבועות לפני הטיסה, הדבר היחיד שתוך כדי גילינו זה שצריך תמונת פספורט בגודל כמו של ויזה לארהב 5X5 ס"מ
יש שני חלקים בראשון צריך להירשם לe-citizen ואז להיכנס עם המשתמש ולהגיש ויזה של איסט אפריקה
יש לאתר הרבה פעמים תקלות אז צריך לנסת כמה וכמה פעמים ואם עדין לא עובד אז לנסות כמה ימים אחרי בסוף זה מצליח לרוב הבעיה בתשלום לנו הייתה בעיה עוד לפני אבל זה היה בגלל תקלה באתר זה סודר כמה ימים אחרי.
היא אושרה תוך יומיים בערך

מידע קניה-
כסף 1000 שילינג שווה ל26 שקל.
סים safaricome
התניידות אובר או בולט בניירובי וקצת בנאיוושה(פירטתי בסוף).בשאר מונית/נהג, מטטו( מיניבוס צפוף ממש) או בודה בודה(אופנוע)

נחיתה וארגונים
יום1️⃣טיסה של טורקיש לאיסטנבול ואז לקניה
*בשדה של טורקיה אין ווי פיי חינם יש רק לחצי שעה לכל דרכון אפשר לקנות יותר או לקנות סים
יום2️⃣ 3:05 נחיתה בניירובי החלפת חלק מהכסף כדי להטעין בסים-קניה של חבילת סים וmpesa טעינה של הmpesa. את הסים שילמנו בדולר והטענו שילינג.
*מצרפת תמונה של מחירי הסים בקניה נכון לספטמבר 23
החלפת כסף וsafaricome פועלים גם בלילה לפחות ביום שני שנחתנו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסאי מארה+נקורו

אנחנו החלטנו להזמין את הספארי ישירות מהשדה כדי לא להגיע לניירובי בלילה בחמש וחצי באו לקחת אותנו מבית קפה מול היציאה מהשדה למשרד החברה,בערך ב9 יצאנו עם עוד 6(סה״כ 8) לכיוון המסאי הגענו בצהריים התאפסנו ויצאנו לספארי אחהצ עד שש שבע בערך שהיה ממש נחמד,היו המון חיות.
הנהג שלנו סאלומון היה ממש נחמד(ממש מומלץ המון ידע ובחור מדהים) ישנו ב Mara Lenchada
Tented camp היה בסדר לא מדהים-אוהל גדול עם מיטה זוגית ומקלחת צמודה-הכילה מלאת חורים ומהמקום מעט מוזנח. חשמל יש 3 שעות בבוקר ו3 בערב מים חמים צריך לוודא שפותחים גם לא תמיד היה.
יום3️⃣ ספארי מלא מהבוקר עד הערב-ראינו המון חיות ובנוסף ראינו חציה של הנדידה את הנהר פילים אריות ממש מקרוב תוך הסברים מפורטים של המדריך.
שאר הקבוצה שלנו המשיכה לנקורו ואנחנו ביקשנו יום מלא נוסף.(לא ידענו על זה מראש אבל זה אומר שלא המשכנו עם הקבוצה והצטרפנו לקבוצה אחרת)
יום4️⃣ שלם נוסף עם מדריך אחר בשם ג'ון היה פחות נחמד מהימים לפני ולכן בערב דיברנו עם הסוכנות על התקלות ולמחרת כבר קיבלנו מדריך אחר. גם ביום זה ראינו חציה ואפילו לאופרד (רק קרנף לא ראינו במארה אבל היו מלא בנקורו).
יום5️⃣התחלנו עם היום עם פיטר אדם מקסים שלקח אותנו מהמסאי לנקורו בדרך עשינו שיט בסירה בניאוושה (30 דולר די מיותרים בעיני) אפשר לראות היפופוטמים והמון ציפורי מים שונות בלילה ישנו הburaha zenoni. מלון ממש נחמד אין רשת יתושים בכלל אבל המתחם היה חדש יחסית מקלחת חמה ואינטרנט זמין.
יום6️⃣על הבוקר עשינו את שמורת נקורו שהיא שמורה סביב אגם מלח, יש שם המון פלמינגו ושקנאים אבל היו גם הרבה ג'ירפות קרנפים אין גנו אבל היא שמורה שבעיני הייתה ממש שווה. היינו שם כמה שעות ולאחר מכן אכלנו עם הנהג והקבוצה במסעדת דרכים שוב האוכל די היה דומה לכל ימי הספארי. ולאחר מכן הסוכנות אירגנה נהג שיקח אותנו לfishermancamp.

נאיוושה

בfisherman יש מסעדה במקום עם אוכל מאוד טעים ומגוון מפלאפל למנת קארי לפסטה ומחירים סבירים אכלנו שם כמעט כל יום. ניסינו ביום הזה לקחת מטטו לעיר נאיוושה לסידורים וזה חוויה קצת מלחיצה המון אנשים במעט מקום,הרבה מבטים כי אתם לבנים,ובחלק היה גם טלוויזיה עם כומר שצועק,הרבה דפיקות הרבה רעש מעט אוויר(לא עשינו את זה עוד הרבה אחרי)
יום7️⃣שכרנו אופניים מפישרמן ונסענו להלס גייט אופניים בערך 800 שילינג(אולי אפשר להתמקח קצת),הכניסה להלס גייט כולל הכנסת אופניים 9600 שילינג צריך להיכנס עם e citizen
זה האתר שאליו נרשמים שעושים ויזה ורוב הפארקים הלאומיים של קניה דורשים לשלם דרכו מה שמאוד מסבך כי הוא לרוב האתר לא עובד אז חשוב שתזכרו את הסיסמא והמשתמש ושיהיה אשראי איתכם. לפעמים המוכרים עושים קומבינה קונים בעצמם ואז מחזירים להם בm-pesa אבל לא כדאי להסתמך על זה.
היו ממש מעט חיות יכול להיות שסתם נפלנו על יום אבל היה נחמד להיות בחוץ ולא בתוך רכב,הרכיבה הייתה קצת קשוחה בשבילי.
יום8️⃣ רכיבת סוסים בsanctuart farm הייתה ממש שווה המון חיות ממש מקרוב גם אם לא אוהבים לרכב הייתי ממליצה ללכת שם ברגל זה חוויה ממש נחמדה כניסה למתחם 1000 שילינג ורכיבה 3500 לאדם לשעה.
+254 719 886055
יום9️⃣הר לונגולוט 26 דולר כניסה גם עם ecitizen לאחד אומרים שלעלות ולעשות סיבוב סביב הלוע זה 5 שעות לנו לקח שעתיים רק לעלות אז ויתרנו על הסיבוב. היה ממש שווה לעלות הנוף מטריף העליה קשוחה.לקחנו נהג הלוך ונחזור ב 5500 שילינג-
דניאל
+254 713255723
יום🔟נסיעה לניירובי לקחנו נהג 6500 (פחות מומלץ)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ניירובי-בעיקר תחנת מעבר

יום1️⃣1️⃣ מצאנו את המשרד של סימבה וקנינו כרטיס לנסיעה לאוגנדה לקמפלה ליום אחרי, יוצא ב16:00 מגיע ב6 בבוקר למחרת. עצירה אחת בנקורו ואחת בגבול (הסתבר לנו בחזור שרק אם ממש מבקשים מהנהג לעצור לפיפי הוא עוצר אולי זה תלוי נהג).3500 לכרטיס מחלקה רגילה. עדיף להזמין vip.
מיקום סימבה ניירובי
https://maps.app.goo.gl/NFgGB6...
לינה בmad vervet הוסטל חמוד הרבה מטיילים יש חדרים זוגיים מקלחת משותפת רק חזרנו לשם כל פעם בניירובי כולל בלילה של הטיסה חזור.
דניאל- +254 714 402941.
חזרנו לשם כל פעם בניירובי.
יום1️⃣2️⃣ מרכז גירפות בבוקר נחמד וקצר אם צריך לבזבז זמן. שוק מסאי כל יום במיקום אחר המון מזכרות כנראה במחיר גבוה מבכפרים אבל זה מרוכז במקום אחד והם קצת פחות קופצים עליך בצורה לא נעימה ומנסים למכור את אחותם הם עדין עושים את זה אבל קצת יותר מכבדים שאומרים לא .
שוק המסאי בניירובי
ראשון -Yaya Center

שני - אין

שלישי – Kijabe Street (זה די קרוב למלון saleha)

רביעי – Capital Center

חמישי – The Junction Mall

שישי– The Village market & Lavington Mall

שבת -The High court parking
אוטובוס לקמפלה מגיע לגבול ב2 ולקמפלה ב6 בערך.
מיקום התחנה בקמפאלה-
https://maps.google.com?q=61a%20Buganda%20Rd,%20Kampala,%20Uganda&ftid=0x177dbb7e4470c693:0xee4b4fe81e108fa6&hl=en-IL&gl=il&entry=gps&lucs=,47071704&g_st=iw

אוגנדה

אוגנדה
כסף:1000 שילניג זה שקל בערך.
סים:Airtel יש גם אופציה של טעינת כסף בטלפון אנחנו לא עשינו וגם לא בכל מקום הייתה אופציה.
יום 1️⃣הגענו ב7 להוסטל acaia villa עם המונית היחידה שמצאנו.קצת יקר 24000 שילינג יש שם גם בודה די הרבה ב9 לקחנו אובר לקניון ליד קנינו סים והחלפנו כסף
+256 778 815686
יום2️⃣מסגד קדאפי חמוד יש אופציה לקחת סיור אנחנו לא רצינו.המשכנו לסדנת שוקולד בmoonbean chocolate שהייתה ממש שווה מהסבר על זרעי הקקאו והפרי המון טעימות של סוגים שונים העלות היא 7500 לאדם.
+256 775 187883
המשכנו למוזיאון הלאומי של אוגנדה 15000 לאדם המדריך כלול רק צריך לבקש. המדריך היה מדהים(לא זכרנו את השם) הלך איתנו שם שעתיים בערך למרות שהמקום לא גדול, היה מאוד נעים שאל שאלות נתן המון מידע והתמקד במה שעניין אותנו.רק להשאיר טיפ.
יום3️⃣נסיעה בבוקר מקאמפלה לגינגה דרך white Nile river לראפטינג עולה 90 דולר דרך קופון של מוזונגו כולל הסעות מקמפלה וחזרה אם רוצים, ראפטינג של בערך 5 שעות בנילוס, ארוחת בוקר נשנוש צהריים ארוחת ברביקיו עם אופציות צמחוניות לינה באוהלים עם מזרון עבה בפנים ויש אופציה לקנות ארוחת בוקר וערב.
+256 787 508236
ג'ון הוא המדריך הראשי בחור מקסים בראפטינג יש התהפכויות של הסירה ,עושים תרגול ראשון של התהפכות מבוקרת לפני שמתחילים ובנוסף המון אנשי בטיחות, אחרי כל נפילה יש איש צוות שידאג שאתם בסדר חוויה קצת מלחיצה אבל מאוד מהנה מעבר לזה שהנילוס מדהים וכיף לשוט בו. יש אופציה לבקש לא להתהפך אחרי ההתנסות הראשונית.
יום4️⃣נסיעה לסיפי עם נהג(הצטרפנו לשתי ישראליות אז לא יצא יקר) הגענו בצהריים לנואל בחור צעיר ונחמד מעט איש עסקים ביקשנו סיור קפה סיור שקיעה וסנפלינג שמראש הודענו שאולי לא אעשה אותו ונאמר שזה בסדר.
+256 702 496802
ביום הראשון עשינו סיור קפה מאוד נחמד מסביר מתחילת התהליך עד סופו כולל טעימות.אחרי עלינו לגבעה לראות את השקיעה. בערב גם לקח אותנו לחנות קפה של אותו בחור של הסיור.
ישנו בסניפי גסטהאוס תנאים טובים מים חמים ללא אינטרנט. סגרנו דרך נואל.
יום5️⃣בבוקר הלכנו לסנפלינג אני החלטתי לוותר וזה לא התקבל הכי בטוב המון נסיונות שכנוע של כל אנשי הצוות גם נואל וגם אנשי הסנפלינג.
לאחר ששאר הקבוצה סיימה הלכנו למפל ולא היה לנו מספיק זמן למפל נוסף(חזרנו לקמפאלה אחרי) ככה שמי שלא עושה סנפלינג קצת מקוצרת לו החוויה עדיין נחמד טיפה בזבוז זמן המפלים מאוד מרשימים.
סביב הצהריים נואל הזמין לנו מטטאו שבהתחלה נאמר שפרטי וישיר ואז נאמר שיהיו עוד אנשים ואז במציאות היה המון אנשים בלי מקום בכלל נדחסנו פנימה ונסענו, הגענו בערך ב22 לא חוויה נעימה מידי.
אני נשרפתי בראפטינג והגעתי למצב שאני צריכה רופא לכן שהגענו לקמפאלה הלכנו למרפאה surgery clinic אנשים מאוד נחמדים רופאה מקסימה שבדקה סהכ חוויה בסדר לזה שזה מרפאה.
יום6️⃣יצא לנו ללכת גם למרפאת שניים basil's dantal.clinic מאוד מערבי, יחסית יקר (לנו הביטוח כיסה) הגענו בבוקר וקבענו תור לצהריים
יום7️⃣-נסיעה למסינדי עם link bus לספארי במוריצ'נסון כלל ספארי ערב טיול למפלים וספארי בוקר שינה בתוך השמורה דרך דרך ניקולס
+256 777 455663
הוא השאיר אותנו עם הנהג שלו שהיה מקסים טיפה חסר סבלנות, הליכה למפלים היא נחמדה ומלאת יתושים.ספארי ערב היה ממש נחמד ראינו המון עד שהחשיך ואז חזרנו לאכול ולישון מקום הלינה יקר ומאוד מינימלי אין מים חמים awu לדעתי היה השם של המקום.
יום8️⃣ספארי בוקר ראינו פילים סוגים שונים של אימפלות אריות לאופרדים(שניים) המון באפלו אין קרנפים ואין זברות הנוף שונה מאוד.
יצא לנו במקרה ביום הראשון לראות לרגע שימפנזות חוצות את הכביש אפילו לצלם לא הספקנו מרוב שזה הפתיע אותנו. השמורה בנויה ככה שהחלק הראשון מאוד בסוף ולכן יהיו בו רק קופים היו בבונים קולובוסים ובפוקס שימפנזות ובחלק השני סוואנה שם היו כל שאר בעח ובנוסף קופי פאטאס .
סיימנו בצהריים אכלנו באיזה מסעדה וחיכינו לאוטובוס שהיה אמור להיות ב12 והגיע ב14 אז הגענו בשמונה בערך חזרה לקמפאלה.
יום 9️⃣שוק על רחוב בוגנדה(קרוב יחסית לסימבה), חביב מאוד המוכרים פחות מציקים מבקניה וזה הייתה חוויה ממש נחמדה מעבר לזה קנינו כרטיס לאוטובוס של סימבה חזרה לניירובי ועלינו עליו ב16:30 במקרה הזה היו מקומות vip ויש הבדל עצום בנוחות והבדל של 22 שקל במחיר בעיני שווה את זה-באוטובוס הזה לא עצרנו חוץ מבגבול שזה די היה סיוט.

ניירובי אמבוסלי-חזרה לקניה

יום1️⃣הגענו בסביבות שש לניירובי.הזמנו ספארי לamboseli דרך חברת karibu
https://www.safarisinkenya.net...
יום2️⃣בבוקר נסיעה לamboseli היחוד של הספארי שהוא צמוד לגבול טנזניה,הנוף בו הוא של הקלימנגרו(רואים בעיקר בבוקר ובערב) עוד יחוד שלו הוא הפילים הם הרבה יותר גדולים מאלו במסאי .אין קרנפים וקצת פחות אריות וחתולים אבל הכל עניין של מזל. ביום הזה עשינו רק ספארי ערב.
ישנו בManjaro Tented Camp מקום מדהים היו מים חמים המקום נקי יש אפשרות להסתובב שם ולראות את החיות מסביב כי יש גדר חשמלית . המנהל של המקום חולה על ישראלים והם כל הזמן ווידאו שאנחנו מרוצים. האוכל שם מקומי אך היה ממש טעים.
יום3️⃣עשינו ספארי מהבוקר עד צהריים מאוחרים.עשינו המון ספארי בטיול הזה אז כבר קצת מצינו וגם המדריך שלנו חמוד ככל שיהיה לא היה מאוד אינפורמטיבי לגבי החיות. הזמנו רכבת מניירובי למומבסה.
https://metickets.krc.co.ke/
יום4️⃣ ביום האחרון נסענו לשבט המסאי. לא עשינו את זה במסאי מארה אז רצינו לראות. מאוד מאוד מתויר וממש מנסים לגרום לך לקנות דברים. אבל זה נחמד. אחרי יצאנו חזרה לניירובי הגענו בצהריים. והלכנו ל toi market שוק מקומי יש שם הרבה ציוד טיולים ספק גנוב ספק מזויף.

רצועת החוף-מערב קניה

5️⃣רכבת למומבסה הגענו ב7 לתחנה יש הרבה בידוק. בהלוך לקחנו את המחלקה הראשונה ובחזור את השניה אפרט בהמשך על ההבדל, שסיימנו את הבידוק ישבנו קצת במתחם מחלקה ראשונה וישר קראו להיכנס לרכבת אז כדאי להגיע אולי קצת יותר משעה אם רוצים לקנות אוכל.
סגרנו לינה בSTILS
+254 704 477873
ומהם גם הזמנו שאטל מומבסה לדיאני גם להלוך וגם סגרנו כבר את החזור.
המקום הסתבר כטעות ממש הוא יחסית מרוחק ממרכז העיר מעין בקתות באמצע היער ובקתה מרכזית הבקתות לא אטומות בכלל כלומר בחלון יש רק רשת אין חלון החיבור לתקרה עשוי מקלות עץ ובינהם רווחים, זאת אומרת שכל היתושים נכנסים יש כילה מעל המיטה אך לשלנו היו המון חורים מה שאומר שכל הלילה נעקצנו, לסיום סיומת כי לא סבלנו מספיק מהמקום הזה בלילה ירד גשם שנכנס כנראה מחור בגג ישר למיטה
יום 6️⃣.-קמנו שכל המיטה ואנחנו רטובים מהגשם. כאשר ביקשנו פיצוי או התייחסות התעלמו מאיתנו לגמרי אז ביקשנו לעזוב והלכנו לחפש מקום אחר לישון בו(זה היה סוף שבוע ולכן לא היה כמעט מקומות פנויים בדיאני) וכאשר לא חזרנו בצהריים הם גם דרשו תשלום על צק אין מאוחר מאוד לא ממליצה על המקום יש בו מסעדה שבעיני לא הייתה משהו אבל היחס בכללי היה ממש לא נעים. אנחנו החלטנו לנסוע לואטמו לוילה של אפי עם
חליל(נהג שגר במומבסה ועובד עם אפי)
+254 712 858008 הגענו בערב
אפי
⁦+254 745 986395⁩
יום7️⃣.התחיל חרבות ברזל בארץ ולכן מפה והלאה לא היינו מאוד מרוכזים ניסינו למצוא טיסות לארץ ותוך כדי לטייל קצת באותו יום טיילנו קצת לים -החוף שם יפיפה ושם המון מסעדות ממש נחמדות אנחנו הלכנו לזאת שנראתה הכי מאוכלסת באותו יום.
חזרנו לוילה של אפי
יום 8️⃣חזרנו חזרה לדיאני עם חליל ישנו בKIJANI
⁦+254 708 356794⁩
אחלה של מקום יש שם גם מסעדה והוא כלל ארוחת בוקר, האנשים נורא נחמדים ועזרו לנו לקבוע אטרקציות
יום 9️⃣לפני נסענו לאפי סגרנו טיול לאי ואסיני -יום שלם כולל שנורקלים ודולפנים לנו היה קצת יותר מידי השנירקול כי המדריך קצת ברח לנו אבל מעבר לזה הייתה חוויה נחמדה-זה יום ארוך והיינו קצת מנותקים.

הסוף

יום 🔟נסיעה למומבסה עם שאטל מKIJANI ורכבת של 8 בבוקר נסענו במחלקה שניה הפעם -ההבדל במחלקה ראשונה יש יותר מקום יושבים בזוגות ויש מקום לתיקים במחלקה שניה בצד אחד יובים ברביעיות סביב שולחן ובצג השני בשישיות סביב שולחן יש פחות מקום לתיקים מחלקה ראשונה עולה 3000 ושניה 1000 ההבדל לא ענק בעיקר יותר מקום ופחות אנשים סביב. לקחנו אובר לmed vervet היה לנו טיסה בלילה לטורקיה כי החלק של ישראל בוטל לנו (הזמנו טיסה של אל על ליום שאחרי )
1️⃣1️⃣הגענו לטורקיה בצהריים והזמנו מלון בתוך השדה ובזבזנו זמן עד למחרת ב9 הייתה לנו טיסה לארץ.

טיפים

  • 📌כילת יתושים- לפני שטסנו אמרו שיש בכל מקום והבאנו לנו אחת קטנה לגיבוי מסתבר שברוב המקומות שאנחנו היינו או שלא הייתה או שהיא הייתה מחוררת ובסוף השתמשנו בשלנו רלוונטי יותר לקניה באוגנדה היה כמעט בהכל.
  • 📌אוכל במסאי ונקורו האוכל מבוסס על מנת אורז עם איזשהו תבשיל קטניות כלשהו וירקות מבושלים.
  • 📌Mpesa מטענים שילינג בכל קיוסק אפשרי שרשום בו mpesa וזה חוסך להסתובב עם מזומן מקבלים את זה באמת בכל מקום. הערה על הטעינה לקראת סוף הטיול נתקלנו בזה שבחלק מהחניות נגמר להם הכסף האלקטרוני שהם יכולים להטעין-אז יכול להיות שישלחו אתכם לכמה מקומות עד שהצליחו להטעין.
  • 📌כסף לברר טוב על מה אתם משלמים כל פרט ופרט ועדיף שיהיה רשום. התחושה הכללית היא שאתם ארנק מהלך. יבקשו מכם טיפ על הכל ויבקשו סתם כסף כי אתם לבנים אז תתנו להם משהו, תתנו שנוח לכם.
  • 📌נאיוושה יש אובר ובולט אבל הם לא תמיד עובדים ו בולט בעיקר המחיר שרשום לא סופי הם מתקשרים נותנים לך מחיר אחר גבוה יותר ומפליצים סיבה. גם באובר לפעמים המחיר עולה רק שם זה בלי הסבר. לא להיבהל אם הוא מתקשר לבטל.יש להם קטע לעשות את זה תזמינו חדש.
  • 📌מרחב אישי גם בקניה וגם באוגנדה זה לא משהו מקובל במיוחד מבחינתם המרחב שלך הוא של כולם מילדה שתשב לכם על הברכיים במטטו לבחור שישען עליכם כל הנסיעה . זאת המנטליות צריך לקבל את זה זה לא בא ממקום רע .
  • 📌מיקוח- אפשר תמיד יש מקומות שמקובל יותר ויש שפחות. אנחנו מאוד לא טובים בזה ולכן ככל הנראה ברוב המקרים שילמנו יותר ממה שצריך.
  • 📌 מקומות לינה את רובם הזמנו מהמלצות בקבוצת הווצאפ כי יש הרבה מקומות שלא קיימים בבוקינג בכלל אז חשוב שיהיה לכם גם שיחות בסים, כן השתמשנו בבוקינג אבל פחות מטיולים אחרים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )