החלק הצפוני של טרק GR20 בקורסיקה

שמונה ימים ראשונים של הטרק עם אוהל.

תאריך הטיולAugust 2017
משך הטיול8 ימים
עונה מומלצתמאי עד ספטמבר

היום הראשון

מ Calenzana ל-Refuge d'Ortu di u Piobbu
סה"כ ק"מ: 10
סה"כ שעות הליכה: 5.25 שעות
חנות בבקתת היעד: קטנה ומאוד מצומצמת, חטיפים בלבד, לא לבנות עליה.
נקודת יציאה: אין
היום הראשון מסתכם רובו בעלייה ארוכה (מוטיב חוזר בטרק הזה), עלייה נוחה יחסית אך לעיתים מצריכה שימוש בידיים. יש גם כמה שרשראות ברזל בדרך המסייעות לצלוח קטעים קשים. סה"כ עולים ביום הזה כ-1,300 מטר. בסוף העליה מגיעים לבקתה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני

מ-Refuge d'Ortu di u Piobbu ל-Refuge de Carrozzu
סה"כ ק"מ: 8
סה"כ שעות הליכה: 6-7
חנות בבקתת היעד: חנות קטנה למדי, מבחר מצומצם.
נקודת יציאה: אין
מתחילים את היום בעלייה ארוכה שמצריכה שימוש בידיים. לאחריה ממשיכים ללכת לאורך הרכס בהליכה לא נוחה בכלל עם מלא בולדרים שצריך לעבור בדרך. חשוב לעקוב תמיד אחרי הסימונים והרוג'ומים במקטע הזה בו אין באמת תוואי שביל. לאחר מכן מגיעים למעבר ההרים uמשם יורדים קצת למעבר הרים נוסף שמשם ניתן לראות את הבקתה. משם יורדים לעבר הבקתה בירידה תלולה וארוכה.

היום השלישי

מ- Refuge de Carrozzu ל- Refuge d'Asco Stagnu
סה"כ ק"מ: 6
סה"כ שעות הליכה: 5 שעות
חנות בבקתת היעד: יש. חנות טובה, מגוון רחב (מוכרים לחם טוב).
נקודת יציאה: יש
יום קצר אך קשה. השביל מתחיל בירידה קצרה לכיוון גשר תלוי מעל ערוץ נחל יפה. לאחר חציית הערוץ ממשיכים בעלייה קשה מאוד ולא נגמרת לעבר מעבר הרים. רוב היום מסתכם בעלייה. לאחר העלייה מתחילים לרדת קצת ואז שוב לעלות קצת ורק אז מגיעים למעבר ההרים שם אפשר לעשות הפסקה, משם גם אפשר לראות את הבקתה. משם השביל יורד בירידה ארוכה ותלולה מאוד לעבר הבקתה. הבקתה עצמה היא בעצם אכסנייה ישנה, מזכירה מבנה ישן של נעורים בקיבוץ. בסמוך אליה יש גם קמפסייט. יש במקום גם שני בתי מלון ומסעדה שם אפשר לאכול אך באף אחד מהם כולל האכסנייה אין ויפי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הרביעי

מ-Refuge d'Asco Stagnu ל-Refuge de Tighjettu
סה"כ ק"מ: 8
סה"כ שעות הליכה: 6.5 שעות
חנות בבקתת היעד: יש חנות, מגוון לא רחב.
נקודת יציאה: אין

השביל מתחיל ביום הזה ממש מול מסעדת מלון Hotel de Chalet שסמוך לקמפסייט. מתחילים את היום בשביל מישורי קצר מאוד (לא להתלהב) ואז השביל מתחיל לעלות בעלייה ארוכה תלולה ולא נגמרת לכיוון מעבר הרים. העליה בחלקה הגדול מצריכה שימוש בידיים ובשלשלאות הקבועות בסלע. יש גם חלק מבאס בעלייה של הליכה על דרדרת אבנים (להיזהר לא לדרדר אבנים על אלו שלמטה). קצת לפני סוף העליה יש אגם קטן שיש סטייה קצרה מהשביל למי שרוצה להגיע אליו (יש חצים), אני רציתי לסיים את העליה הסיוטית הזאת כמה שיותר מהר אז וויתרתי. מסיימים את העלייה במעבר ההרים שם נשקף נוף יפה, מזכיר קצת את הרי אילת/הרי אדום. משם השביל יורד במתינות וממשיך לאורך הרכס עד למעבר הרים נוסף כשבדרך ניתן לצפות מלמעלה באגם יפה (לא עוברים דרכו). ממעבר ההרים ניתן לראות את הבקתה אליה יורדים בירידה תלולה מאוד וארוכה המצריכה שימוש בידיים כשיורדים בין בולדרים. בדרך קצת לפני ההגעה לבקתה הולכים לצד נחל קטן עם מים זורמים, אפשר להשתכשך בבריכות הנחל לפני שמגיעים לבקתה. למי שיש עוד כוח יכול להמשיך בשביל עוד חצי שעה הליכה ולהגיע לבקתה נוספת שם יש גם קמפסייט ובכך לקצר את מעט את היום שאחרי.

היום החמישי

מ-Refuge de Tighjettu ל-Refuge de Ciottulu di i Mori
סה"כ ק"מ: 13
סה"כ שעות: 7
חנות בבקתת היעד: יש, חנות טובה עם מגוון רחב.
נקודת יציאה: יש
מתחילים את היום בירידה וכעבור חצי שעה מגיעים לבקתה שהוזכרה ביום הקודם. משם ממשיכים בהליכה מישורית פחות או יותר לאורך קו רכס בין עצי אורן. כעבור כשעה מתחילה העלייה הגדולה (והאחרונה) לאותו יום, עלייה תלולה לעבר מעבר ההרים. משם ממשיכים לעלות בעליה מעט יותר מתונה לכיוון בקתה מהבקתה השביל ממשיך בהליכה מישורית ונוחה לאורך קו גובה ולאחר מכן מתחילה ירידה ארוכה אך בשביל נוח יחסית (אין בולדרים ושרשראות) לכיוון ערוץ נחל. עם סיום הירידה ממשיכים לאורך ערוץ הנחל בו יש מים זורמים והרבה בריכות שכשוך לאורכו, מומלץ לעשות של עצירה ולשחות קצת בבריכות! לאחר הליכה לאורך הנחל חוצים אותו לצד השני על גבי גשר וממשיכים בירידה. בהמשך יש עוד גשר שהשביל עובר דרכו אך זה גשר הרוס. עוברים דרך בית קפה מאולתר בטבע וממשיכים על השביל בין חורש מחטני. מגיעים לקמפסייט שנמצא על הכביש ובסמוך לו מלון. בקמפסייט יש מכולת להצטיידות

היום השישי

מ-Refuge de Ciottulu di i Mori ל-Refuge de Manganu
סה"כ ק"מ: 14
סה"כ שעות: 6
חנות בבקתת היעד: חנות קטנה, מבחר מצומצם
נקודת יציאה: יש
חוצים את הכביש ויורדים בשביל בין עצי אורן. רוב היום מסתכם בעליה ארוכה למדי שאחרי הולכים על קו רכס ואז מגיעים לשני אגמים יפים עם סוסים מסביב. הולכים לאורך האגם וממשיכים בהליכה נינוחה ומישורית עד שמגיעים לבקתה.

היום השביעי

מ-Refuge de Manganu ל-Refuge de Pietra Piana
סה"כ ק"מ: 10
סה"כ שעות: 7
חנות בבקתת היעד: יש, מגוון לא רחב אבל מספק, יש לחם, פסטות טונה וחטיפים
נקודת יציאה: אין
יום קשה מאוד וארוך. מתחילים את היום בירידה קצרה לעמק ירוק ולאחר הליכה קצרה ומישורית בעמק מתחילים לעלות לכיוון בקתה. משם מתחילה עליה ארוכה מאוד ותלולה למעבר ההרים. העלייה אורכת כ-3 שעות. ממעבר ההרים ניתן לראות שני אגמים יפים אך השביל לא עובר בהם. ממשיכים ממעבר ההרים בירידה תלולה בין בולדרים שבמהלכה יורדים סלע גדול באמצעות שרשרת ברזל הקבועה בסלע. משם ממשיכים לאורך הרכס בהליכה בין בולדרים ותוואי שטח תלול ולא נוח כך שההתקדמות איטית מאוד. לאחר מכן ישנה עליה נוספת תלולה אך פחות ארוכה מהראשונה למעבר ההריםנוסף ומשם ממשיכים בהליכה לאורך קו רכס, גם היא ארוכה ולא נוחה להתקדמות שלאחריה יש ירידה תלולה אך לא ארוכה שמתחילתה ניתן לראות את הבקתה.

היום השמיני

מ-Refuge de Pietra Piana ל-Refuge de l'Onda
סה"כ ק"מ: 10
סה"כ שעות: 5
נקודת יציאה: יש
מתחילים את היום בירידה מהבקתה אל עבר עמק יפה. ממשיכים לצעוד בעמק לאורך הנחל בשביל נוח בירידה מתונה. בהמשך מגיעים ל-Bergeries de Tolla, מעין מסעדה מאולתרת על השביל, אפשר לשבת שם ולהזמין לאכול. זהו היום האחרון שלי בשביל, מי שרוצה יכול להמשיך לבקתת Refuge de l'Onda אני משם חתכתי לדרך עפר שממשיכה לכביש.

טיפים

  • מומלץ לצאת עם 1.5 ליטר מים ביום, ולמלא בדרך
  • ציוד מומלץ - אוהל טוב, שק"ש, ביגוד מחמם, נעלי הרים טובות וחזקות

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )