טיול יום בשמורת הטבע Congost de Mont-Rebei

טיול יום בינוני בשמורת Congost de Mont-Rebei [נקיק מונט רביי] היפה, הכוללת קניון נפלא מעל נחל טורקיז מהמם, גשרים תלויים ונוף יוצא דופן

תאריך הטיולOctober 2017
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה אבל לא בחורף כשיורד גשם

מנהלות, מידע כללי

נקיק מונט רביי נמצא בצפון ספרד קרוב להרי הפירינאים. אני לא יודע האם ניתן להגיע לשם בתחבורה ציבורית, אך ברכב צריך לנסוע לעיר TREMP ומשם לנסוע מערבה בכביש C-1311 כ25 קילומטר. חצי קילומטר לפני החיבור שלו לכביש N-230 יש לפנות שמאלה לכביש קטן ולנסוע בו דרומה כ7 קילומטר עד שמגיעים למגרש חניה ולמרכז מידע.
המסלול שעשינו הוא הלוך חזור באותה הדרך ואורכו סהכ כ10 קילומטר. הוא לא קשה מבחינה טכנית, ומתאים גם למשפחות וילדים, אך לא עם עגלות תינוק. לעומת זאת הוא קצת מפחיד [אם כי לא מסוכן] ופחות יתאים למי שסובל מפחד גבהים.
משך זמן - כ5 -6 שעות. שימו לב שהמסלול כולל גם עליות וירידות ומצריך כושר הליכה טוב.
בגלל שהולכים הלוך חזור, פשוט משאירים את הרכב בחניון בתחילת המסלול ולשם גם חוזרים.
ניתן לשלב במסלול גם שיט בנהר למטה עם קייקים או סירות מנוע ואולי גם שחיה. לא עשינו את זה אבל שווה לברר ולחפש בגוגל.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיפור הדרך

תחילת המסלול במגרש החנייה, משם יורדים בשביל מפותל ונוח לכיוון הנחל כשמימין לנו נשקף הנוף היפה של הנחל הרחב בעל מימי הטורקיז. לאחר ירידה של 2 קילומטר בערך מגיעים לערוץ הנחל . זהו בעצם נחל שנשפך לנחל שלנו. עוברים מעליו בגשר תלוי מרהיב וארוך.
אחרי הגשר פונים ימינה וממשיכים בסימון שבילים אדום. השביל הולך על הגדה השמאלית של הנחל ומהר מאוד הנחל נסגר והופך לקניון ענק ונפלא בעל קירות מצוקיים בגובה עצום. השביל חצוב בתוך הצוק, כך שיש לנו 'גג' מעל הראש... מעניין מאוד! למרות שהשביל נוח מאוד, ברוחב של מטר בערך, התהום בצד ימין יכולה להפחיד למדי. לכן קבעו לנו חבל ברזל בצד שמאל לאורך כל הקטע הזה, שנוכל ללכת אגב אחיזה שלו.
נמשיך ללכת בקטע הבאמת מיוחד הזה כקילומטר , ואז הנחל נפתח והופך לאגם רחב . השביל יורד בירידה תלולה עד לערוץ הנחל, יותר נכון עד לגשר תלוי שחוצה אותו. גם הגשר הזה מאוד יפה.
ממול אפשר לראות את המצוק שעליו תלוי שביל מעץ.
אחרי החצייה שלו , נטפס על הגדה ממול בעליה תלולה עד שנגיע לשביל הזה, ונלך בו הלוך חזור בשביל החוויה. השבל עשוי מעץ, יש לו מעקה מחבלים והוא מחובר למצוק כך שההרגשה היא שאנחנו באוויר... לא מסוכן אבל כן קצת מפחיד!
לאחר מכן נחזור לרכב באותה דרך שהגענו.
בהצלחה!

טיפים

  • אפשר לשלב את המסלול הזה עם שיט קייאקים, צריך להיות יפה מאוד.
  • פרופיל הגבהים של המסלול הוא 1000 מטר לעלות ולרדת, בפועל למרות שיש עליות במסלול אני לא יודע אם זה באמת כל כך הרבה.
  • אם מוותרים על גשר העץ וחוזרים כשהקניון מסתיים ורואים את האגם, אפשר לחסוך כשעתיים והרבה עליות וירידות.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )