3 ימים מגוונים באזור של טאגונג

3 אפשרויות לטיולי יום, רגליים ובאופניים, באזור של טאגונג - לאוהבי הצ'יל ולאלו שמחפשים להסתגל לגבהים

תאריך הטיולOctober 2019
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמאי-נובמבר

טיול 1 - אופניים (15.5 ק"מ)

שכרנו את שני זוגות האופניים של מקס, המנהל של Kampa Cafe, בעלות של 40 יואן (40x2), קצת קניות ויצאנו לדרך. מתחילים ברכיבה של 3 ק"מ צפונה על הכביש עד לפיצול ממנו יורדת דרך בטון סלולה. מכאן אפשר להמשיך על בסיס הנחל, על גבי השביל הנוח כמה שרק רוצים. אחרי כחצי שעה של רכיבה לצד הנחל החלטנו להפוך את הטיול למעגלי. את האופניים דחפנו מעלה במרעול שעולה לאחד האוכפים (מסומן בקובץ ה-GPS. למי שמגיע אם אופניים מומלץ ביותר לעלות ממנו כדי לחסוך כאב ראש). אחרי חצי שעה הגענו לאוכף, אשר נשקף ממנו נוף יפה מאד על הסביבה הקרובה. בנוסף, שמענו על ישראלים שהמשיכו לכיפה שנמצאת ממזרח וממנה אפשר לראות את הר יאללה במלוא עוצמתו. לנחל המקביל ירדנו בזהירות (לא מצאנו שביל נוח לירידה) והמשכנו חזרה לטאגונג על דרך סלולה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיול 2 - אל הגבעות ובחזרה (16 ק"מ)

המסלול מתחיל בדרך שבדיוק נסללת בנחל הגדול שממערב לטאגונג. אחרי 6 ק"מ מגיעים לצומת בו נמצא כפר קטנטן (ללא מכולת, כך שלא כדאי לבנות עליו). טיפסנו דרך הערוץ לכיוון דרום מזרח ועלינו לכיוון הרכס ממנו ניתן לראות את הר יאללה ואפילו את הר גונגה רחוק-רחוק. מכיוון שאין כמעט מצוקים, המשכנו על קו הרכס וירדנו לכיוון טאגונג לסוף הטיול.

* התכנון שלנו היה להגיע למנזר קטן עליו המליץ מקס, אך לא היינו בטוחים בדיוק איפה הוא ולכן החלטנו פשוט לעלות על הגבעות ולהסתובב. יום לאחר מכן, כשיצאנו לטרק לאגמים שפרסם גלעד (מומלץ ביותר!) ראינו שנדרשת עוד שעה הליכה מהצומת כדי לראות את המנזר מעליכם (העליתי את המיקום שלו במפה). המנזר לא מיוחד יותר מדי...
* התוואי מאד נוח. הגבעות עגולות וללא מצוקים, כך שגם "שוטטות" יכולה להיות מהנה ביותר.

טיול 3 - אנני גומפה (6 ק"מ)

האטרקציה המוכרת ביותר של האזור. אנני גומפה הוא כפר שבו חיות נזירות בלבד. המיקום היפה, וייחודיות של המנזר כנראה הם אלו שהפכו אותו לאתר מרכזי באזור, אך ההמלצה שלנו היא דווקא על הדרך שמובילה אליו. מתחילים את המסלול בפנייה שמאלה לדרך צרה שיוצאת אחרי מוסך בעל קירות צהובים. עולים כ-5 דקות לגבעה הקטנה עד שמגיעים לגדר. פונים ימינה, וממשיכים לאורך הגדר עד הגעה לגשר של הכביש. משם המשכנו ישירות על המדשאות הרחבות לכיוון מנזר ענק שנמצא מדרום לאנני גומפה. את ההצגה מבחינתנו גנבו המוני נשרים (Himalayan vultures) שעפים מכל עבר באזור וניתן לראותם ממרחק פסיעה (בטיולים האחרים ראינו כמה בודדים, ומרחוק). מאנני גומפה תפסנו תפסנו טרמפ ב-20 יואן עד לכניסה לטאגונג.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )