אגם הסהר בגאנסו

קפיצה בזמן לנווה מדבר כמו שחשבנו שקיים רק בדמיון

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2017
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאפריל-יוני

כללי

בדרך מיונאן לאורומצ'י החלטנו לעצור ב"אגם הסהר" שנמצא בעיירה דונחואנג (במחוז גאנסו). התלבטנו הרבה על העצירה הזאת – הנסיעה מצ'נגדו לאורומצ'י ברכבת לוקחת כ-35 שעות, אז קפיצה של 4 שעות מהדרך כדי לראות אגם לא נשמע כמו משהו מופרך, ועדיין, התלבטנו הרבה אם זה שווה את הנסיעה. בדיעבד – חד משמעית כן.
"אגם הסהר" שימש בעבר כנווה מדבר ונקודת עצירה בדרך המשי. הוא נראה כאילו יצא מגלויה – אגם קטן מוקף בדיונות ענקיות של חול ושיירות של גמלים דו-דבשתיים. כשמגיעים אליו ממש מרגישים שחוזרים אחורה לתקופה אחרת ולמרות שכיום הסינים משמרים את האגם באופן מלאכותי והוא תיירותי מאוד (מלא סינים, הסעות, סיורים מאורגנים ואטרקציות כמו רכיבה על גמלים) הביקור בו הרגיש כמו לנסוע אחורה בזמן לתקופה של דרך המשי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לדונחואנג

לקחנו רכבת מצ'נגדו לדונחואנג, לתחנה Jiuquan (酒泉市) ומשם החלפנו רכבות והמשכנו בנסיעה של כ-4 שעות לדונחואנג (Dunhuang 敦煌市). בדרך חזרה לקחנו מונית של כשעה וחצי לתחנת רכבת ממנה היו רכבות לאורומצ'י.

לינה

לא חיפשנו יותר מדי אבל לא מצאנו גסטאוהסים אלא רק מלונות 3-5 כוכבים במחיר מופקע שמתחיל מ-200 דולר ללילה. דווקא בערב השוק היה נראה ממש כיפי והתבאסנו לנסוע, אז ממליצים לחפש סידור לינה נורמלי ולבלות שם לילה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אגם הסהר

הנופים השתנו במהלך הנסיעה מהירוק של סצ'ואן לחול ומדבר, ועדיין, כשיצאנו מהרכבת הופתענו מהמדבר, החול והחום שמסביב. מהתחנה יש רק קו אוטובוס אחד שלוקח למרכז העיר וכמובן גם אין סוף נהגי מוניות שיקפצו עליכם איך שתצאו מהתחנה. הנסיעה קצרה - 10 דק' ואתם במרכז.
ירדנו מהאוטובוס והלכנו לכיוון מרכז העיירה דרך השוק שרק החל להיפתח. שמענו שאפשר להשאיר ציוד ב CHARLEY JOHNG'S CAFÉ , שנמצא 10 דק' הליכה מהשוק. האוכל והקפה לא משהו, אבל החלטנו לקנות משהו בתור תשלום סימלי וחזרנו אליו גם לארוחת ערב.
אגם הסהר נמצא 6 ק"מ דרומית לעיירה. אנחנו החלטנו שאחרי כל הנסיעות אנחנו מעדיפים ללכת קצת ברגל אז הלכנו לאורך הנחל שחוצה את העיירה וממנו התחברנו לכביש הראשי והלכנו לאורכו עד שהגענו לכניסה לשמורה. למי שמעדיף נסיעה, כמעט כל אוטובוס שנוסע על הכביש הראשי יביא אתכם לכניסה לשמורה, וממרכז העיר ניתן לקחת את קו 3 שנוסע לשמורה.
כניסה לשמורה עולה 120 יואן. קראנו במספר סיפורי דרך שיש אפשרות להיכנס בחינם לאגם – זה כבר לא נכון ואין מה לחפש... בכניסה מציעים שאטל שייקח אותכם ביחד עם כל התיירים הסינים ישירות לאגם – לא צריך, מדובר בהליכה נחמדה של פחות מ-15 דק' בדרך מישורית. בנוסף ינסו למכור לכם כיסוי כתום לרגלים בטענה שהחול ממש חם – ממש לא צריך, אנחנו היינו עם סנדלים.
אחרי הליכה של 15 דק' מגיעים לאגם, שנראה בדיוק כמו בתמונות. בפגודה שבמרכזו יש כמה דוכני מזון מעפנים. אנחנו העדפנו להתרחק מהתיירים – הסתובבנו מעט סביב האם ואז טיפסנו לדיונות מסביב ומהן השקפנו על אזור האגם. סה"כ העברנו בשמורה כ- 3-4 שעות.
בדרך חזרה עברנו בשוק שהתחלף בדוכני מזון, אומנות, מוזיקה נחמדה ואווירה טובה. לצערנו לא הספקנו להנות מזה כי רצינו להספיק להגיע לרכבת לאורומצ'י.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )