4-5 ימי טיול בסיינט ג'יימס

טיול ברמה קלה-בינונית באזור lewis pass (דרומית לneslon lakes). המסלול לא מאוד מתויר עם בקתות ברמה גבוהה מאוד ומצוין לפתיחת הטיול.

גם לניו זילנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2019
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתקיץ, אבל ייתכן והוא מתאים לעונות נוספות.

רקע

אורך הטרק 68 ק"מ, הכיוון הנפוץ הוא מ-St James Walkway Car Park אל Boyle campsite, אבל ניתן לחלוטין לבצע אותו בכיוון ההפוך. מבחינת זמן, ניתן לבצע חלוקה שונה של הימים, אבל 5 ימים יבטיחו הליכה מעטה בכל הימים (4-6 שעות). הטרק מקיף רכס הרים, ועובר ברובו המוחלט בעמק רחב, כך שההליכה מישורית ולא מאתגרת. מומלץ מאוד כטרק פתיחה, ואף הייתי שוקל אותו למשפחות עם ילדים שרוצים אתגר (ראינו משפחות במסלול).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מנהלות

ניתן להחנות את המכונית בlewis pass, אבל ישנה שמועה שפורצים שם למכוניות. אלטרנטיבה היא להשאיר את המכונית בboyle campsite. אלטרנטיבה שלישית היא להשאיר את המכונית בBoyle River Outdoor Education Centre (טלפון 033157082 ) הסמוך, שם אפשר להחנות ב10 דולר ליום (לכאורה בטוח עוד יותר). כמו כן, המרכז מציע הקפצה למכוניות שאינן שכורות (בתשלום כלשהו) לתחילת המסלול.

אנחנו בחרנו באפשרות השניה, השארנו אותו בBoyle campsite, ותפסנו טרמפ לlewis pass (למכונית ולנו שלום).

יום 1

את היום הראשון התחלנו מאוחר 1400~ (הגענו מקרייסטצ'רץ ותפסנו טרמפ לתחילת המסלול). כבר בחניה של lewis pass יש אגם יפה ומסלול קצר של כשעה שאפשר לעשות בסביבה. רואים ברקע את ההר שלמרגלותיו נישן (בבקתה).

המסלול מתחיל בירידה ביער לcannibal gorge, היער מקסים ושווה ביקור גם כמסלול יום לדעתי. אחריו ישנה הליכה לצד הנהר, כאשר המסלול מתפתל מעט (למעלה למטה) כשאנחנו חוצים הרבה נחלי צד שמזינים את הcannibal. לאחר כ3 שעות הליכה מגיעים לבקתה הראשונה - cannibal hut. אנחנו המשכנה עוד כשעה הליכה והגענו לבקתה השניה בדרך Ada hut.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2+3

היום השני הוא מבקתת ada עד בקתת Christopher, היום עובר בעמק רחב, כאשר לעיתים הולכים באחו (עשב נמוך) ולעיתים ביערות. ההליכה כאמור שטוחה, אבל בוצית למדי. הגענו אחרי סערה, אבלל ייתכן וכך נראה המסלול גם בשגרה. במקום להתחרע, קצת שיחקנו בלחפש את הנתיבים היבשים. התוצאה הייתה שהגענו גם רטובים וגם עייפים. היה עדיף פשוט לשפוך מים לנעליים בבוקר ולצעוד בלי דאגות.
לקח לנו כ4-5 שעות להגיע לבקתה, והחלטנו להמשיך לבקתה הבאה (של יום 3) - Anne hut. אני חושב שזה יצר לנו יום אורך ומעייף ללא סיבה, ולא הייתי ממליץ לעשות את זה. המסלול מבצע פרסה מסביב להר ולנו לקח עוד כ4-5 שעות (עם עוד בוץ ונעליים רטובות).

יום 4

היום הרביעי (שלישי בשבלנו), ממשיך באותה המגמה, ועובר לאורך הboyle river, לנו לקח כ6 שעות הליכה, כאשר במהלך היום יש טיפוס וירידה קלים (כ200 מטרים). בסופו מגעים לboyle flat hut. כל הבקתות במהלך המסלול היו חדשות, נקיות ונפלאות. בבקתה הנ"ל הייתה בעיה בצנרת, ולכן היינו צריכים להביא מים הנחל הסמוך (נמצא כ100 מטר מאחורי הבקתה, בכיוון של מחסן העצים).

יום 5

יום קצר של כ4 שעות מהבקתה למגרש החניה - עובר ברובו ביער.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )