טרק יפהפה בסיני, באזור סנטה קטרינה

3 ימים מלאים במים, בוסתנים, הרים גבוהים ומדבר אינסופי - טעימה קטנה ממה שיש לחצי האי סיני להציע

תאריך הטיולMarch 2019
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתינואר-מאי

כללי

סופ"ש ארוך וקישור לכמה ארכיאולוגיים. מסתבר שזה מה שצריך כדי לתפור חופשה חלומית תוך כדי הלימודים. מפות, המלצה למסלול, תיווך לשיח' הנמצא בסנטה קטרינה ולנו נותר רק להגיע ופשוט ללכת וליהנות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

עלויות + היערכות

לינה במאהלים: 12 ש"ח ללילה לאדם.
הדרכה: 120 ש"ח הדרכה ליום סה"כ.
מעבר גבול: 200 שקלים לאדם.

השלמות של קניות עשינו במכולת מקומית זולה שהנהג עצר בה בדרך. מבחינת ציוד - כרגיל כמו לכל טרק: שק"ש, ביגוד חם, ציוד לבישול. השוני היחיד הוא שאין צורך במזרן מכיוון שיש במאהלים.

יום ראשון - מבאר שבע למאהל הראשון

לקחנו את האוטובוס הראשון לאילת מבאר שבע, ומשם המשכנו עם אוטובוס המלונות עד ההגעה לגבול. שילמנו 200 שקלים לויזה לסיני ומשם המשכנו ל"תחנת המוניות" שעל הגבול. פראג', השיח' ואיש הקשר שלנו מסנטה דאג לקרוא לנהג שיגיע אלינו כשנעבור את הגבול. אחרי שעתיים וחצי מהיציאה מהגבול, בהן עצרנו גם לקנות מצרכים במכולת מקומית, הגענו לסנטה לפגוש את הבוס הגדול. פראג' קישר אותנו ל"דאליל" (כינוי למדריך) ונהג ושילח אותנו לדרכנו לעבר המאהל הראשון. על אף המוטיבציה הגבוהה בבוקר, היום התנהל בעצלתיים - עד שעוברים את הגבול, עד שמגיע הנהג, עד שיוצאים לדרך - טיפסנו את העליונת שיוצאת מסנטה לכיוון צפון-מערב, ירדנו מהאוכף לעבר השני והמשכנו עוד כשעה עד המאהל הראשון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום השני - ג'לת אל-אזרק

את היום התחלנו בהליכה מתונה לאורך הנחל. לאחר כשעה, לפני פיצול הערוצים, עולים מערבה במרעול לכיוון ערוץ נוסף שעולה לכיוון דרום מערב. לאחר כשעה נוספת בעליה הגענו לבריכה יפהפייה לעצירה מרעננת. ממשיכים לעלות ופונים דרומה בפיצול הערוצים הגדול הבא לערוץ רווי בבוסתנים. לאחר כחצי שעה מהפיצול פונים מערבה, דרך נקיק מדהים באמצע רכס, לעבר הצד המערבי של הרכס. יורדים מהאוכף ופונים ימינה, ובערוץ הבא שמאלה (שוב מערבה) לעבר הערוץ המחורץ בו נמצאת הבריכה. ממשיכים מערבה עד ההגעה לירידה תלולה המובילה לבריכה הכחולה - מקום מושלם לעצירה. ממנה ממשיכים עוד כשעתיים לכיוון דרום עד למאהל הבא. בדרך אפשר לעצור ולחקור קצת את "נקיק הפטל" שמגיע מכיוון מערב, קצת לפני בריכה נוספת שבאמצע הדרך.

יום שלישי - מהמאהל השני חזרה לסנטה ומשם לאילת

יום יחסית פשוט, ללא עליות משמעותיות, שאפשר גם לסיים בשעות בודדות. ממשיכים ללכת על בסיס הנחל וליהנות מפריחת השקדיות ומהבוסתנים העוטפים אותנו. הדרך עצמה מיוחדת ומהנה, ואף כרוכה במעבר בין הסלעים הגדולים הנמצאים בערוץ. לקראת ההגעה חזרה לסנטה עוברים בבריכות צלולות נוספות (לעולם לא יימאס) ובסמוך למנזר יפהפה שנמצא בנחל. משם מתקדמים ל"שער" ענק ברכס אשר ממנו מתחברים חזרה לשביל ממנו יצאנו ביום הראשון.
בשעה 16:00 הגענו חזרה לסנטה קטרינה, התרעננות מהירה בחאן של פארג' ונסיעה חזרה לאילת. תם ונשלם סופ"ש מושלם.

טיפים

  • מומלץ ליצור עם פראג' קשר לפני היציאה מהארץ. הבחור יודע עברית וזמין בווטסאפ +201094732417
  • כמובן שניתן להאריך את המסלול ולהמשיך "לשוטט" באזור.
  • מומלץ להרכיב קבוצה גדולה כדי לחסוך בעלויות.
  • קיימת אפשרות לשכור חמור ולהעמיס עליו את התיקים הגדולים, למי שמעדיף.
  • אפשר להמיר כסף במעבר הגבול, אך כדאי לעשות את זה בארץ כדי לחסוך הוצאות מיותרות על עמלות.
  • מומלץ להדפיס את המפה מראש. קל מאד להתמצא מבחינה טופוגרפית. אפשר ורצוי גם להשתמש באפליקציות כמו GAIA MAPS עם קובץ ה-GPS

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )