שמורת טבע חוף דור הבונים

טיול יום בין החופים היפים ביותר בארץ שמהווים סביבה טבעית לגידול מגוון צמחים וחיות בר

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2008
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

הגעה

את המסלול מתחילים מנחשולים: בכביש 2 יורדים במחלף זיכרון לפונים מזרחה. בצומת פורדיס פונים שמאלה ל-4 צפון ופונים שמאלה לכיוון דור-נחשולים אחרי 1.5 ק"מ. כעבור כ-2.5 ק"מ עוברים תחת כביש 2 וחוצים את פסי הרכבת. מיד לאחר מכן ישנה פניה ימינה לנחשולים. כעבור 350 מטר הכניסה לקיבוץ משמאל. בכיכר ממשיכים ישר\ימינה, אחרי העיקול שמאל יש מימין חניה.

אם שער הקיבוץ סגור, ניתן להמשיך ישר לדרך עפר, לפנות בפניה הראשונה שמאלה, ואז ימינה ושוב שמאלה. חונים ליד הבית קברות ומשם כבר יש סימון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

החופים היפים ביותר בארץ

מהחניה בנחשולים חפשו את הסימון שבילים האדום. הוא יקח אתכם לראש הגבעה שמשקיפה על המפרץ המדהים של הקיבוץ. בראש הגבעה, שהיא למעשה תל שנקרא תל דור, ישנם חפירות ארכיאולוגיות במבצר שהיה פה פעם. השביל פונה צפונה ויורד ל"מפרץ האהבה". זהו מפרץ קטן ויפיפה מוקף בסלעים ומאחור ניתן לתפוס מכסה מהשמש תחת עץ קטן. בהמשך מפרץ גדול מאוד המוגן בסלעים נמוכים כשבמרכז אי קטן. המים במפרץ יחסית רדודים ושקטים. בחלק הדרומי של המפרץ ישנם סלעים גדולים שביניהם ניתן למצוא בריכות עם מים שהתחממו בשמש, ממש תענוג לראות שקיעה מכאן.

בקצה הצפוני של החוף מגיעים לחוף הצדפות. כשמו כן הוא, פשוט מלא צדפות. אין חול, רק צדפות. כעט מטפסים על גבעת הכורכר ממנה יש נוף מדהים לים הפתוח. בעונות המתאימות תמצאו כאן מגוון פרחים מיוחדים כגון חבצלת החוף, אירוס מצוי, נר הלילה החופי ועוד. כשמתקרבים למים ניתן לראות תא טבלאות הגידוד שנוצרו במהלך השנים משחיקת הגלים. החוף הבא גם הוא מיוחד במינו, מפרץ חולי סגור כמעט לגמרי עם אי קטן ממול. בהמשך נתצפת על חרטומה של ספינה טרופה שהובילה פעם מלט לארץ, ועלתה כאן על שרטון. השביל מתקרב ומתרחק מהחוף לסירוגין, עובר במקומות מדהימים. מדי פעם יש שילוט של שמורות הטבע והגנים שמסבירים על הסביבה. המסלול נגמר בחוף הבונים במערה הכחולה, שהיא מערה קטנה שהגלים חפרו. אם הים רגוע, ניתן לשחות בתוכה בזהירות.

טיפים

  • לחלופין, ניתן להתחיל את המסלול בחוף הבונים (הכניסה לשמורה בתשלום) ולעשות מסלול מעגלי. תיאור של המסלול המעגלי ניתן למצוא כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3947381,00.html

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )