(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קמפינג בלי אוטו! טיול הכולל לינת שטח (קמפינג) עם ילד בן 4 במדבר

מסלול כמעט מעגלי בנחל צפית - עין צפית - מצד תמר עם ילד בן 4. הכי קליל שיש מתאים למתחילים שרוצים לטייל עם הילד אך חוששים. וגם מתאים למי שרוצה לטייל ולעשות קמפינג אבל בלי רכב.

משך הטיוליומיים
עונה מומלצתחורף

יום 1

נקודת ההתחלה של המסלול היא המסלול השחור של נחל צפית ממש על כביש 25 כקילומטר אחד מזרחית לצומת צפית. אחרי מחשבה החלטתי להגיע לתחילת המסלול באוטובוס ולא באוטו. לקחנו קו 470 לבאר שבע, מבאר שבע קו 56 לדימונה. ירדנו בתחנה של כביש 25 ליד הפרץ סנטר ומשם תפסנו טרמפ, נסיעה של 20 דק' לתחילת המסלול שנמצא מימין לכביש, יש תמרור חום כך שאפשר לזהות. צעדנו כקילומטר אחד במשך שעה (קצב של ילד בן 4), אחרי 1-2 קילומטרים אל תוך הנחל יש פינות מעולות לעצירה עם מישור נוח להקמת אוהל. הקמנו אוהל בנחל באיזור מישורי וחולי, עשינו מדורה (עם קרשים שהבאנו מהבית) וזרדים אשר קוששנו באיזור. היום הראשון היה ממש קצר כי יצאנו מירושלים דרומה רק בצהריים ועד שהגענו לנקודת ההתחלה לקח זמן.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2

קמנו בבוקר, הדלקנו מדורה שוב פעם והכנו דיסה על המדורה ותה חם. מתכון לדיסה: כוס אחת של קוואקר דק, קרטון חלב הכי קטן של חלב עמיד של תנובה (של ה250 מ"ל), בערך כוס מים, תפוח עץ מגורר או חתוך דק, 3 תמרים חתוכים דק. מערבבים הכל על האש כמה דקות עד שיש מרקם טוב ודייסתי. אחרי שאכלנו דייסה וקיפלנו את האוהל התחלנו לצעוד. הצעידה היתה מאוד איטית בקצב של ילד בן 4 שעוצר הרבה ומסתכל על שבלולים, צמחים וכו'. ההליכה בתוך הנחל אבל רוב הזמן מתונה. אחרי 3 ורבע שעות הגענו לעין צפית, לקראת המעיין תוואי השביל הולך והופך למעט יותר תלול אבל עדיין ממש סביר לילד בן 4. בסוף יש גם קטע שיורדים בולדר גדול על סולם, זה היה קצת מאתגר אבל לגמרי אפשרי ואפילו מלהיב. באיזור של עין צפית וקצת אחרי יש הרבה גבים מעולים שאפשר להתרחץ בהם, בעיקר אחרי גשמים חזקים. אחרי הפסקה של כשעה בעין צפית המשכנו עוד קצת אחרי המעיין עד לצומת השבילים. השביל השחור ממשיך ישר להמשך של נחל צפית ואילו אנחנו עלינו שמאלה לשביל הכחול שהוא גם שביל ישראל ועולה מהנחל עד מצד תמר וחזרה לכביש 25. העלייה לקחה לנו כ-3 שעות כמובן בקצב הליכה איטי עם הרבה הפסקות. עולים בהתחלה בעלייה די תלולה ואחרי זה ממשיכים בעליה מתונה יחסית וארוכה עד מצד תמר. ממצד תמר ניתן כבר לראות את הכביש, ממשיכים מעט בשביל שיורד לכיוון כביש 25, שם סיימנו את המסלול.

טיפים

  • לקחת ציוד מינימאלי! לי היה די קשה במסלול כי בעצם סחבתי הכל על הגב לשנינו אז כדאי לקחת רק דברים הכרחיים. זו רשימת הציוד: אוהל זוגי, שני שקי שינה, שני מזרוני שטח, 7.5 ליטר מים (לשני אנשים לכמעט יומיים), גטקעס, חולצה טרמית, מעיל טיולים מחמם, סט בגדים אקסטרה לילד, מעיל לילד, כובע צמר לשנינו, חמצוואר, אוכל ליומיים, מפה, פנסראש, מטען, טלפון, אולר, גזייה, כלי אוכל, קרשים למדורה.
  • כדאי לקחת מראש איזה 1-2 קרשים למדורה. בשטח אפשר למצוא הרבה זרדים יבשים אבל אם רוצים לעשות מדורה שיהיה אפשר גם לבשל עליה כדאי להביא מראש מהבית כמה קרשים שאפשר לקשור עם חבל לתרמיל. אנחנו בישלנו רק על המדורה - גם בארוחת ערב וגם בארוחת בוקר ובכלל לא השתמשנו בגזייה שלקחנו איתנו.
  • אוכל: יצאנו בצהריים מביתנו בהרי ירושלים. ארוחת צהריים אכלנו בדרך בצורת סנדביץ' שניצל שהבאתי מראש. לארוחת ערב בשטח אכלנו נקניקיות שהכנו במדורה עם שיפוד ואורז עם בטטה ובצל שהכנו על המדורה. ארוחת בוקר אכלנו דייסת קוואקר מושקעת עם תפוח מרוסק וחתיכות תמרים, בישלנו אותה עם מים וקרטון קטן של חלב עמיד שהבאנו מהבית. ארוחת צהריים של היום השני אכלנו לחם עם טונה, ירקות וטחינה. בין לבין הבאתי גם פירות שיהיה אפשר לנשנש.
  • הגעה לנקודת התחלה: לקחנו אוטובוס קו 470 מירושלים לבאר שבע, מבאר שבע קו 56 לדימונה. ירדנו בתחנת פרץ סנטר / כביש 25. משם תפסנו טרמפים עד צומת צפית, שם מתחיל המסלול. חזרה הביתה: סיימנו את המסלול על כביש 25, אין שם תחנה לאוטובוסים ותפסנו טרמפ עד צומת הערבה. מצומת הערבה יש אוטובוסים חזרה לירושלים, כדאי לברר לפני את השעות של האוטובוסים. אפשר מצומת הערבה גם לקחת טרמפים חזרה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )