צוק תמרור-עין בוקק

טיול יום במדבר יהודה המשלב גם מדבר של אמצע-שום-מקום, גם תצפיות מדהימות, גם מים וגם דרך גישה פשוטה (בטרמפים ואוטובוסים)

תאריך הטיולMarch 2013
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתעדיף שלא בימים החמים ולא בשטפונות

צוק תמרור

התחלנו את הבוקר בערד ותפסנו טרמפ לכיוון ים המל על כביש 31. הטרמפ הוריד אותנו לצד סימון ירוק שהיה בצד שמאל של הכביש.

עם הסימון הירוק עלינו על גבעה אל עבר צוק - תמרור, תצפית מהצוק הצופה על רמת המדבר. בשביל להגיע אל התצפית, סטינו מן הסימון הירוק עד לקצה הצוק, שם אכלנו ארוחת בוקר. מהתצפית ניתן לראות את מצוק העתקים, הרי מואב בירדן, ים המלח ועוד. לאחריה חזרנו אל הסימון הירוק אל המשך המסלול היורד אל עבר נחל בוקק בירידה די תלולה אך קצרה. אחרי כקילומטר נהיה מתחת לצוק ונמשיך במסלול הירוק גם לאחר פיצול עם שביל ג'יפים שחור.

השביל עצמו חשוף לשמש (לכן לא רצוי לטייל כשחם מאוד) אך ניתן למצוא נקודות צל בין הסלעים והצנירים.

ההליכה עד המפל משביל הג'יפים השחור היא מעט יותר כ-2 וחצי קילומטרים. שם יש תצפית נוספת ויפה אל האגן הדרומי של ים המלח (אזור המלונות). נמשיך ללכת על הסימון הירוק לכוון צפון מזרח עוד כ2 קילומטרים על סף מצוק העתקים עד התצפית בפסגת מעלה בוקק.

מעלה בוקק הוא המסלול המסומן בסימון אדום ואיתו אנחנו מתחילים לרדת כ400 מטרים עד לפיצול שבילים נוסף עם סימון שחור לכוון דרום. הירידה היא מאוד תלולה ואנחנו נקלענו באותו הזמן לחוות אותה עם שני בתי ספר של טיול שנתי לכן גם הייתי איטית למדיי. הסימון השחור מוביל אל בריכות בוקק וממשיך לרדת באופן די תלול אליהן.

אפשר לקצר את המסלול על ידי המשך עם הסימון האדום לכוון מצד בוקק... אבל אם כבר הגעתם ואין איתכם שכבות של בתי ספר, כדאי לנצל את הטבילה במים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

עין בוקק

עם ההתקרבות אל עין בוקק נחשף הנחל, שצוף וסבוך הצמחייה הרבה של קנים. הירידה לקראת הסוף די מדליקה וכוללת יתדות וכמה קפיצות קלות. אז הגענו לעין בוקק (מעין שכבה הפועם כל השנה), שהוא מעין מפלון המוביל לבריכה קטנה. שוב, אנחנו היינו בתקופה של טיולים שנתיים אז לא מאוד נהנו מהמצאי אבל סביר להניח שבימים רגועים יותר, כייף לבלות שם ולהשתכשך.

לאחר מכן ממשיכים עם המסלול השחור שעובר בתוך הנחל המוצל ומאלץ הליכה בתוכו. ניתן לנסות להתחמק מההליכה במים על ידי הליכה בגדותיו אבל הנחל נעים ויש בו כמה בריכות טבעיות עד ההגעה לשביל עפר.

בכדי לסיים את המסלול באזור המלונות (ארומה ומקדונלדס) צריך לעבור את המנהרה ולעלות למגרש החניה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )