סינגל המעיינות בגוש עציון

טיול לאיזור פחות מוכר - גוש עציון, שם הוכשר מסלול טיול כסינגל אופניים. כ6 מעיינות פזורים לאורך הסינגל. חוץ מרכיבה, אפשר לרוץ בו ריצת שטח, וגם ללכת בו כמובן. מסלול מעניין עם נוף יפה.

תאריך הטיולJuly 2020
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאפשר כל השנה. מומלץ באביב. בקיץ לא בימים חמים מדי [אפילו שיש מעיינות]

מנהלות

מסלול זה הוא בעצם סינגל אופניים , בתור סינגל הוא ברמת קושי בינונית ומטה אבל עם די הרבה עליות.
המסלול ממוקם בגוש עציון, אני עשיתי את הטיול בקבוצה גדולה והיו אצלינו נושאי נשק. לא נתקלתי בעוינות מצד הפלסטינים באיזור ולמעשה בקושי ראיתי איזה רועה צאן עם חמור. אבל עדיין זה אזור לא פשוט מבחינה ביטחונית ויש לקחת זאת בחשבון. רצוי לתאם טיול באיזור עם הקב"ט של אלון שבות ולשמוע להוראותיו.
המסלול מעגלי. אורך מסלול: 18.5 קילומטר. טיפוס / ירידה- כ540 מטר [במעגלי זה תמיד זהה...]. בריצת שטח זה לוקח כשעתיים וחצי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לתחילת המסלול

יש לכתוב בוויז "האלון הבודד". מחנים את הרכב על הכביש ליד האתר.
האלון הבודד הוא עץ אלון העומד במרכז גוש עציון קרוב ליישוב אלון שבות שגילו מוערך בלמעלה מ-700 שנה. לידו יש אנדרטה לזכר חללי גוש עציון במלחמות ישראל.

תיאור המסלול

המסלול מסומן היטב בעמודים קטנים עם ציור של אופניים על שלט שקבוע בראשם. השביל מקיף את ראש צורים, עובר לאורך ערוצי נחלים על 2 צלעות ההר, ממשיך ליד בת עין ובת עין ב', מבקר בכ6 נחלים ובסוף מטפס בעליה ארוכה חזרה לאלון שבות. ההקפה היא בניגוד לכיוון השעון.
תחילה פונים לכיוון מזרח. השביל מתפתל קצת, חוצה נחל ומקיף את ראש צורים. כאן מגיעים למעיין הראשון- עין צורים. בצד ימין נשקף הנוף של העיר החרדית ביתר עלית שילווה אותנו עד למעיין הבא לפחות.
השביל פונה דרומה, ממשיך על צלע הר של נחל מקומי, חוצה את הנחל וממשיך צפונה על הצלע הנגדית עד למעיין נוסף - עין מסלע.
ממשיכים על השביל. השביל שוב עושה את הטריק מקודם, הפעם עם נחל יותר גדול. פונה דרומה לאורך צלע נחל. חוצה כביש, חוצה את הנחל ואז פונה צפונה ומגיע למעיין עין יצחק. כמה עשרות מטר למטה יש מעיין נוסף בשם בריכת דובק.
מכאן השביל יורד ירידה ארוכה, עובר ליד אתר עתיקות בשם חורבת ג'וםג'ום [?] . בסוף הירידה השביל פונה שמאלה, בנקודה הנמוכה ביותר במסלול: 640 מטר. מכאן מתחילה עלייה ארוכה וקשה של 300 מטר טיפוס, עד לגובה 950 מטר. השביל עולה בערוץ של נחל ליבנה ויש גם סמ"ש ירוק. באמצע העלייה מגיעים למעיין עין ליבנה- המעיין הכי יפה בסינגל לדעתי. אין בו הרבה אנשים כי אין אליו גישה עם רכב [אולי רכב שטח].
השביל פונה שמאלה ואז ימינה, ולקראת סוף העלייה מגיעים לעין חובלה, עוד מעיין, אבל המים בו פחות מזמינים. יש בו גם מקווה מאחורה.
כמה מאות מטר אחרי המעיין מגיעים לכביש וממשיכים בו עד לאלון הבודד.

בהצלחה!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )