נחל עזגד - אשלים

טיול יום למיטיבי לכת בנקיקים צרים מלאים במים

תאריך הטיולApril 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתמיד אחרי השטפונות

הגעה

יש שתי דרכים להגיע למסלול. אתאר את הנוחה יותר. מכביש 90 בין אבני ק"מ 193-194 נוסעים צפונה על סימון שבילים אדום מספר 11419. אחרי כ-2 ק"מ יש פיצול: שביל כחול ממשיך צפונה והאדום פונה מערבה, לשם צריך לנסוע. לאחר כ-2.5 ק"מ הסימון האדום הופך לשחור וחוצה את נחל עמיעז. במפה זה מופיע כדרך 4X4 אבל אפשר לנסוע בו בזהירות עם רכב פרטי. אחרי חציית הנחל, פונים שמאלה לסימון אדום ולאחר כ-500 מטר מגיעים לתחנת השאיבה בתחילת המסלול.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נחל עזגד

מהחניה יורדים לנחל עזגד ומתחברים לסימון שבילים הירוק. בהתחלה ההליכה נוחה בשביל רחב, אך בהמשך הנחל נהיה יותר צר, ויש מספר מפלים שצריך לעקוף. הנחל יבש והעליות די תלולות. 2-3 שעות הליכה ומגיעים לסימון שבילים אדום, בו פונים שמאלה. אחרי כ-500 מטר מגיעים לתצפית מרהיבה על מפל עצום של נחל אשלים. כדי להגיע למטה יש לעקוף של המפל ממזרח, סיבוב שלוקח כחצי שעה לפחות.

נחל אשלים

לאחר הירידה התלולה לוואדי, מתחילים כבר לראות כמה גבים חצי יבשים. אל תתעכבו עליהם, בהמשך יש גבים יותר מלאים. מהר מאוד הקירות הרחבים של נחל מתחילים לסגור עלינו עד שמגיעים ממש לנקיק. מפה ובמשך הק"מ וחצי הקרובים נחצה הרבה גבים יפיפיים מלאים במים בצבעים מרהיבים. לפחות חצי מהגבים חייבים לחצות ללא אפשרות עקיפה, אבל זה גם יותר כיף, ורבים מהם מחייבים שחיה. את התרמיל אפשר להעביר בתוך סירה מתנפחת או באמצעות חבלים. אנחנו מצאנו פתרון אלגנטי- כיסינו אותו בכיסוי גשם, וקשרנו גלגל ים מתנפח בחלקו האחורי. כך בכל גב פשוט הורדתי את התרמיל מהגב הנחתי אותו במים ושמתי עליו את הנעליים שלי. מומלץ להגיע לגבים מספיק מוקדם כשעוד חם ואז כיף להיכנס למים. אנחנו הגענו לכאן כבר בחושך ואת רוב הגבים חצינו לאור פנסים. זה נורא מסוכן ולא מומלץ.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • חובה להביא: 3 ליטר מים לפחות לאדם, חבל באורך 15 מטר (יש מקומות שמחייבים גלישה בחבל), פנסים, מפת סימון שבילים מספר 11.
  • צאו בשמונה תשע בבוקר לכל המאוחר. קחו בחשבון 8-10 שעות הליכה, אם הכל עובר כמתוכנן.
  • לא מתאים למשפחות עם ילדים. המעבר בגבים קשה ומצריך טיפוס וגלישה על קירות גבוהים. בלתי אפשרי עם ילד על הידיים חד משמעית.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )