נחל מירון ונחל עמוד מעגלי

טיול קצר ורטוב בנחלים מירון ועמוד בגליל העליון

תאריך הטיולSeptember 2021
משך הטיוליום אחד

רקע והגעה

הגעה: לרשום בWaze "נחל עמוד שמורת טבע" ההגעה לכניסה על בסיס כביש 866 צפון מזרחית לכפר שמאי.
המקום מנוהל על ידי רשות הטבע והגנים יש תשלום בכניסה לאתר ורצוי להזמין ביקור מראש באתר של הרשות. אנחנו הזמנו מראש ולא בקשו לראות את ההזמנה אבל עדיף שיהיה ולא תתבקשו להמיג אישור מאשר שתגיעו ולא יכניסו אתכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נחל עמוד ונחל מירון

הטיול מעגלי וכדאי אורך כ-4.5 ק"מ וכדאי להקדיש לו לפחות 4-5 שעות כדי להינות מטבילה במים הקרירים של הנחלים ובמעיינות הצמודים לו.
המסלול מתחיל בהליכה מזרחה כ-500 מטרים בערך במגמת ירידה בשביל אדום עד לתחנת משטרה בריטית ישנה, על קירות התחנה ניתן להבחין בחורים רבים עדות לקליעים שנורו עליה בימי המרד הערבי. ממשיכים לרדת בכיוון צפון על השביל האדום מרחק של עוד כ- 500 מטרים בערך עד להגעה לנחל מירון, עין יקים ופיצול שבילים.
בפיצול השבילים ממשיכים מזרחה (ימינה) שביל שחור/שביל ישראל כמאתיים מטרים וממשיכים ללכת עד שמתחברים לשביל כחול עמו נמשיך אורך השביל כ-1 ק"מ עד להגעה לבריכות שכווי. במהלך ההליכה על השביל הכחול הולכים צמוד לשרידי אמת מים, בוסתני פרי, טחנות קמח, בריכות אגירה ובית השייח' המעידים על התיישבות חקלאית בקרבת הנחל.
מבריכות שכווי עולים עם השביל השחור/שביל ישראל שמאלה צפונה תחילה ואז מערבה, צפון מערב, מרחק כולל של 1 ק"מ עד החזרה לעין יקים ולפיצול השבילים עם השביל האדום איתו הגענו בהלוך, עם השביל האדום עולים חזרה עד לחניון.

טיפים

  • במקומות מתאימים ובזהירות מומלץ לסטות מהשביל לטבול בפינות החמד של אחד הנחלים.
  • להביא בגד ים וכובע בקיץ ובימים חמים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )