נחל השופט- סרטון לטיול קליל, מרגיע ומרענן- מסלול יום

נחל השופט הוא מסלול קליל, מרגיע ומרענן עם הרבה פינות לעצור לפיקניק או לשבת על ספסל עץ ולצפות במי הנחל הזורמים. מההטיולים המומלצים ביותר למשפחות וזוגות.

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2020
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

סרטון נחל השופט- טעימה ראשונה מהשטח

האווירה בשעות הבוקר המוקדמות בנחל השופט הופכות את המקום לעטוף בקסם. זהו מסלול שבו מורידים הילוך ומתחילים ליהנות מקצב הליכה נינוח ושליו עם הרבה פינות לעצור לפיקניק או קפה ולצפות במי הנחל הזורמים. זהו מסלול לנצור ממנו את הרגעים הקטנים, את הקסם של האור והצל הפוגש את הנוף כשהם נפגשים. נתחיל את הפרק הראשון מצפייה בסרטון כדי לתת טעימה קצרה של המקום, אין טוב יותר ממראה עיניים ואכן זהו מסלול קסום. בתוך הסרטון תמצאו גם נתונים ומידע רלוונטים למסלול ובנוסף מפה עם דרכי הגעה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מידע כללי על נחל השופט

נחל השופט נמצא באזור פארק רמות מנשה והוא משתרע על פני כ-84 אלף דונם בו ניתן למצוא מספר מסלולי הליכה ומסלולי אופניים המתוחזקים ע"י הקרן הקיימת לישראל. המאפיינים העיקרים של האזור הם יערות , מרחבים ושדות פתוחים, נחלים, מעיינות ופלגי מים זורמים.

המסלול מתאים לטיול משפחות ברמת הליכה קלה, לעגלות ומונגש לאנשים עם מוגבלויות . התעדכנו באתר קק"ל לפני היציאה למסלול- בשל נזקי הגשמים הכבדים בחורף האחרון השביל נהרס ואינו מונגש לאנשים עם מוגבלויות, קק"ל בתהליך שיקום המסלול.

נחל השופט הוא נחל איתן אשר מימיו זורמים בכל השנה אך מתמעטים בתקופת הקיץ. במיוחד בתקופת האביב כשהנחל זורם בנעימות, ניתן לעצור בבריכות שנוצרו ולשכשך רגליים. בחורף הזרימה חזקה והנחל מתגלה במלוא תפארתו ועוצמתו וקולות המים מהדהדים למרחקים, בתקופה זו ובעיקר בזרימות חזקות, חשוב להתעדכן מראש במצב הנחל ובאפשרות לטייל בו, בזרימות חזקות חלקים מהנחל לא ניתנים למעבר ויש סכנת החלקה. לכול עונה יש יופי אחר בנחל השופט ולכן וכדאי לבקר בנחל בכול העונות.

דרכי הגעה

המסלול הוא מסלול מעגלי ואת הרכב מחנים בחניין החרובים. כדי להגיע למסלול עוברים דרך צומת התשבי ופונים לכביש 66 עד הפנייה ימינה לאחר מספר קילומטרים אל מתחם פארק יערות מנשה. מכאן מתחילים לעקוב אחר השילוט אל נחל השופט ואל חניון החרובים. בחלק מהנסיעה תצטרכו לחצות את הנחל הזורם ובחורף כדאי לבדוק היטב את גובה המים לפני החצייה.

הנסיעה ברכב בפארק יערות מנשה היא טיול יפה בפני עצמו, שימו לב לאופניים שעוברים וחוצים גם הם את הכביש או דרך העפר. בסמוך לחניון החרובים יש פארק פיקניקים שבו ניתן לעצור בתחילת המסלול או לסיים בו את המסלול בעצירה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

חוויות שלי מהמסלול עצמו

טיול בנחל השופט הוא מהסוג של טיולים רגועים ושלווים שמאפשרים לכל אחד להתענג בדרכו שלו מפינות חמד קטנות, ספסלים ואזורי ישיבה מאוחדים, זרימת נחל ובריכות להיכנס לתוכם או נקודות מקסימות לתצפית. מה שמשותף לכולם הוא שכבר בכניסה למסלול הרגליים מאיטות מעצמם ועוברות להליכה איטית את המסלול של 1.5- 2 ק"מ. זהו לא מסלול מהסוג שגורם לך לתחושה ששברת שיא עולמי בהליכה למרחקים בסיומו.

מרחבת החנייה התחלתי ללכת בעקבות השביל המסומן בסימון שבילים אדום. השביל בשעות הבוקר המוקדמות עטוף בציוצי ציפורים ושגרת החיים של בוקר חדש בטבע ולכן בחרתי לעצור בלא מעט פינות חמד עם קפה ומצלמה כבר בתחילת המסלול במפגש של הנחל והבריכה עם השביל המסודר, מידי פעם עזבתי את המסלול ונכנסתי או חציתי את הנחל לפינות חמד אחרות מצידו השני של הנחל.

אחרי הבריכה השביל ממשיך לאורך גדות הנחל, ועד לתחנת שאיבת מים. בהמשך הדרך תפגשו לראשונה מערה חבויה. המערה הקטנה טומנת בתוכה אוצרות כשמתכופפים מעט, ביניהם נטיפים אשר מעטרים את התקרה הנמוכה ורחש טפטוף טיפות המים הקטנות עדין ונעים לאוזן.

מכאן המשכתי ללב חורשת עצים שבה נמצאים שרידים של טחנת קמח שפעלה באזור. את החורשה חוצים מעל גשרון מעץ אשר עובר מעל הנחל ומוביל אל הגדה השנייה שם תוכלו למצוא מערה גדולה יותר. זהו מתחם נהדר לשוטט בו ולגלות בו את הטבע, בהחלט שווה עצירה והסתובבות. המשכתי ללכת בתוך ערוץ הנחל ולאחר מכן על שביל עפר עד שהגעתי למפל מקסים שנשפך לבריכה עם מים צלולים הסמוכה לעץ תאנה גדול. זוהי בריכה עמוקה הרבה יותר מאלו שפגשתי קודם, שימו לב לעומק המים ולכניסה של ילדים.

מכאן חזרתי חזרה ללב החורשה, השעה כבר מאוחרת יותר ולמסלול הצטרפו לא מעט משפחות שבחרו לעצור לפיקניק קצר בנקודות הרבות הקיימות המסלול, הטבע משנה את קולותיו לצחוק ילדים ושכשוש המים. פניתי שמאלה בשביל לעין אמי, המקום לצערי היה סגור בשל שיפוצים לאחר נזקי הגשם הכבדים שירדו בחורף האחרון. במידה והגעתם עד כאן והמקום פתוח- היכנסו והמשיכו את המסלול עד החנייה ופארק הפיקניקים חזרה.

טיפים

* התעדכנו באתר קק"ל במצב המסלול לפני היציאה - בעיקר במהלך החורף ולאחריו. זרימת המים חזקה בחורף גשום מאוד ומשפיעה על מצב מעבר שביל ההליכה או הרכב.
* הביאו עמכם סנדלים לשכשוך ומעבר במים.
* המסלול פתוח גם לטיול עם כלבים.
* שמרו על הטבע ועל הניקיון, פחי אשפה נמצאים מפוזרים בפארק, עשו בהם שימוש.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )