מהר מסור לעין אום צלאח

טיול יום באזור מבודד בערבה התיכונה

תאריך הטיולJune 2016
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתנובמבר-מאי

כללי - פרטים טכניים

אורך המסלול: 30 ק"מ
זמן ברוטו: 10 שעות
קושי: מיטיבי לכת, שביל לא מסומן
הגעה: נוסעים על דרך עפר עם סמ"ש ירוק שיוצאת מהצומת של חצבה עד שמגיעים למרגלות הר מסור, שם מחנים את הרכב. אפשר להגיע עם פרייבט.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המסלול

יצאנו לדרכינו מחצבה ב-4:30 והגענו לנקודת ההתחלה ב-5:00. טיפוס להר מסור בשביל המסומן כדי לראות את הזריחה, אך לא להתעכב יותר מדי שמא השרב לא ישיג אותנו. ירדנו מההר מערבה ונפרדנו מהשביל המסומן בעליה בערוץ לכיוון צפון מערב. מהאוכף ירדנו לנחל המקביל והמשכנו לאורכו כשעה עד לגב שמתחת ל"מפל ציורי הקיר". עקפנו את המפל והמשכנו בדרכינו בנחל עד לפיצול של ערוץ שעולה לכיוון דרום-מערב. המשכנו על בסיס הערוץ ואחריו באותו הכיוון כ-50 דקות נוספות עד שהגענו לפתחו של מכתש מסור - מכתש קטן וייחודי שנמצא באזור (אנחש שקרוי על שם הנחל/ההר). המשכנו באותו הכיוון לכיוון שלוחת צלעון ואחריה מטה לנחל מרזבה הגדול ולפיצול עם הערוץ שבהמשכו נמצא עין אום צלאח. מהירידה ממשיכה כשעה וחצי על בסיס הערוץ עד ההגעה לעין אום-צלאח.
* גם ביוני המעיין מלא מים! אמנם ירוקים, אך לנו זה לא כ"כ הפריע בהתחשב במזג האוויר.
* החלק הראשון לקח לנו 5 שעות ברוטו (15 ק"מ). הדרך לא מסומנת, ובחלקה יש מצוקים קטנים. לשים לב היכן הולכים, ובפרט לפני העליה עצמה לעין אום צלח (עדיף לעלות מהגדה הצפונית, לפני המפל שמתחת למעיין).

שיכורים ורעננים מהמים המשכנו את מסענו חזרה לעבר הרכב, כשאויב המרכזי הוא השרב. חזרנו תחילה באותה הדרך, אך בפיצול הערוצים המשכנו לכיוון דרום-מזרח לעבר חניון לילה - נחל מרזבה. מהחניון עלינו על הרכס בנאקב עם רוג'ומים שמצאנו מצפון מזרח לחניון (מראש היה נראה שהדרך שם נוחה יותר). משם המשכנו צפונה לנחל מסור, איתו המשכנו עד הדרך חזרה לרכב.

סיכום

מה לא נעשה בשביל קצת מים במדבר, ועוד באמצע יוני. עין אום צלאח נראה רחוק, אך עדיין תחת מרחק נגיעה של טיול יום מחצבה. טיול פראי יפהפה בערבה. מומלץ ביותר!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • פחות מומלץ לצאת בקיץ, ואם כן - להביא לפחות 6 ליטר מים.
  • השביל לא מסומן אז כדאי מאד לפתוח מראש אפליקציית ניווט (עמוד ענן/OffRoad) לסיוע בניווט.
  • המסלול עובר בשטח אש, ולכן יש לתאם את ההגעה מראש (יום שישי/תיאום טלפוני)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )