מהישוב נטף עד לכניסה לפארק קנדה

12 ק"מ למטיבי לכת מינוס. מסלול מרהיב ביופיו, רובו על שביל ג'יפים ובעיקר ירוק לאורך כל הדרך. תחילת המסלול בנטף וסיום בכניסה פארק קנדה

תאריך הטיולApril 2022
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתבעיקר באביב

תחילת המסלול רחוב הצבעוני בנטף

רחוב הצבעוני מוציא אותנו לתחילת המסלול הקווי כאמור.שביל בסימון אדום מוביל אותנו בין כל הירוק והפריחה הסגולה, אדומה,וצהובה.עד לפיצול הראשון היום, כי יהיו עוד הרבה.ימינה אדום, אך אנו פונים שמאלה הליכה בשביל מדרוני ,עד לערוץ הנחל,כאן אפשר להתחבר לשביל השחור לאחר מכן האדום מתחת לגשר של רכבת ישראל. עוד לפני הכניסה לשביל השחור אפשר להמשיך שמאלה ולעלות על הכביש הצר והישן שעובר אף הוא מתחת לגשר.פשוט יותר קל ונוח מהליכה בתוך הערוץ.
מקום נפלא ומוצל להפסקת אוכל.
אחרי הגשר מצד ימין ישנו סימון פיצול על הסלע בין אדום לכחול,אנחנו בוחרים את הכחול ועולים אותו לכיוון דרום מזרח עד לפסגת ההר,שם אנו פוגשים פיצול נוסף ופונים בו עם הסימון האדום ימינה ומערבה,לאורך כל הסימון האדום ישנו שילוט לשער הגיא, וזאת הדרך שלנו
לאחר כמה מאות מטרים אנו מגיעים לאתר שנקרא עמודי המיל, עמודים עם כתובות בלטינית שהראו וסימנו את הדרך בתקופה הרומית.
עם הדרך האדומה חוצים קטע כביש אספלט קצר כשמצד שמאל תחנת כוח,לאחר 200מטר מפיצול נוסף הפעם אנו פונים בשחור לכיוון פארק איילון. הסימון הבא הירוק מעיד על הכניסה לפארק קנדה כאן אנו הולכים עד לפיצול עם האדום, עוד לפני ההליכה על האדום מצד ימין אפשר לראות את עין איוב שפעם כנראה היה שוקק חיים, והיום יבש.
ממשיכים עם הסימון האדום והשילוט דרך נוף דרומית מגיעים לפיצול נוסף, אנו פונים שמאלה על שביל שמוביל לכביש מספר 1 כשמצד שמאל ומזרחה כרמים מסודרים בשורות מדויקות כמו חיילים בת"ס אני תמיד מתפעל מהשדות והגידולים שמסודרים כך.
לאחר 100מטר פונים ימינה על המסלול הכחול 2 ק"מ אחרונים במקביל לכביש מס 1 עד לחומת אבן של בית מרחץ רומי, בסוף החומה פונים שמאלה יורדים במדרון חלקלק( זהירות) עד לקבר השייח, מול הקבר מצד ימין עולים על שביל צר ונעים שמוביל אותנו עד לחנייה בכניסה לפארק קנדה .
בדרך כלל ישנו גזלן בצבע צהוב עם שלט מאוד מבטיח עמותת לשובע.
אז יש קפה שתיה ,ואוכל בתיאבון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )