יומיים בכרמל - מאליקים למוחרקה וליגור

טיול לא קשה במיוחד ואפשרי בתחבורה ציבורית, אשר משלב טבע יפה ומגוון, ביקור באתר קדוש (מוחרקה) ובתל ביזנטי עתיק

לא יוצאים לטיול בלי מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2014
משך הטיוליומיים

היום הראשון

התחלנו את המסלול מאוחר - בשעה 12 וחצי. התחלנו מהק"מ ה-26 בדרך מאליקים לדליית אל כרמל. יש שם נשים שמוכרות פיתות ולבנה. מהכביש, אם נוסעים לכיוון דליה, יש פניה לדרך עפר ימינה לתוך כרם זיתים. הסימון של הפניה הוא שחור ומיד לאחר הפניה מתפצל ממנו שביל אדום הפונה שמאלה - כאילו במקביל לכביש בדרך לדליה. עוקבים אחר הסימון האדום כל היום - השביל עולה במעלה נחל מוצל ויפה. לאחר כשלוש שעות מגיעים לחרבת כרך - שרידים של ישוב מהתקופה הביזנטית. אנחנו סטינו קצת מהשביל ומצאנו מקום ממש יפה לישון בו. כדאי לא לישון קרוב מדי למוחרקה כי הכל שם מאד מזוהם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני

חזרנו מהמקום שבו הקמנו את האוהל לשביל האדום שהוביל אותנו למוחרקה. האתר נפתח ב9:00 בכל יום חוץ מיום א'. אפשר למלא שם מים. המקום מאד נחמד יש שם תצפית מרהיבה על האיזור על גג המנזר - לא לפספס! וגם בכניסה לעלייה לגג יש 3 תבליטים המתארים את הסיפור של המוחרקה - מעמד הר הכרמל בו אליהו מתמודד מול נביאי הבעל, ובסוף בני ישראל חוזרים להאמין באלוהים ושוחטים 400 נביאי בעל. סיפור בעייתי משהו, אבל מסיבה זו או אחרת שלושת הדתות ממש אוהבות את אליהו ובמקום הוקמה כנסיה נוצרית.

לאחר ביקור מעורר השראה בכנסיה נמשיך בשביל האדום האהוב עלינו לדרך הנוף, השביל יורד בנחל תלול מאד עד שמגיע לדרך עפר בסימון שחור. שם נפנה שמאלה - זוהי דרך נוף הכרמל. אפשר לתפוס בה טרמפים או ללכת ולהינות מהנוף, איך שתרצו.

לאחר כשעתיים הליכה מגיעים לסימון שבילים שחור ימינה - זהו שביל הדרוזים היורד בדרך נחמדה לכיוון יגור.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )