טיול יום באזור סדום

טיול עם תצפיות יפות ונוף מגוון, דרך שביל הדגים, למצפה הר סדום, וחזרה בשביל המדרגות.

תאריך הטיולMarch 2017
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב

דרכי הגעה ומידע כללי

המסלול מתחיל על כביש 90, דרומית לצומת זוהר, לכיוון מפעלי ים המלח. לבאים מצפון, תהיה פניה ימינה עם שלט חום שמסמן לכיוון 'אשת לוט'. שם מומלץ לחנות. המסלול מתחיל כ-100 מ' צפונה לשם, בשביל המסומן בכחול.
נקודת הסיום היא גם על כביש 90, כ-2 ק"מ דרומה, מול מחנה העבודה של סדום. ניתן לתפוס טרמפים חזרה בקלות ו/או ללכת על הכביש.
במהלך המסלול יש סולמות. רובו אינו מוצל.
מומלץ להצטייד במפת סימון שבילים מס' 11.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

פרטי המסלול

המסלול מתחיל בשביל כחול, כ-100 מ' צפונית לאשת לוט, שם חנינו. המסלול מתחיל בעלייה שנמשכת כחצי שעה. עם העלייה מתחיל להיפתח הנוף לים המלח ולהרים מסביב. ניתן לעצור במספר נקודות בדרך לתצפית וקפה. בהמשך מגיעים לפיצול עם שביל אדום. אנחנו המשכנו ללכת בשביל הכחול, ולאחר מספר דקות היה חיבור נוסף לשביל האדום ועלייה קצרצרה למצפה הכפתור. הנוף משם מרהיב ומשקיף ב-360 מעלות. משם יורדים חזרה לשביל הכחול וממשיכים בדרך שחלקה בירידה תלולות. חלק מהדרך עוברת בוואדי צפוף מעט. תוכלו לראות מגוון רחב של צבעים וסלעים בצורות שונות.
בהמשך מתחברים לדרך ג'יפים, שם יש שילוט שמאלה לכביש 90, הממשיך עם שביל הג'יפים הכחול. נמשיך בדרך הזו. בהמשך מגיעים לפיצול נוסף עם שביל ג'יפים שחור, שם נפנה שמאלה ונעלה לכיוון תצפית הר סדום. יש לציין שאמנם מדובר בדרך ג'יפים, אך היא לא ארוכה במיוחד ודי יפה. מהדרך ניתן לראות את מישור עמיעז.
לאחר תצפית הר סדום, דרך הג'יפים מסתיימת והופכת לשביל רגלי בסימון שחור - שביל המדרגות. כשמו כן הוא, מכיל לא מעט מדרגות וגם סולמות. נרד בשביל בחזרה לכביש 90. בדרך נעבור ליד הכננת.
בסיום הירידה נתחבר לכביש 90. מכאן ניתן להמשיך על שולי הכביש צפונה חזרה לחנייה, ו/או לתפוס טרמפ.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )