בירכת צפירה, נחל צאלים עליון ובריכת נעמה- טיול יום מעגלי

טיול יום מעגלי באחד האזורים היפים של מדבר יהודה. מסלול חוויתי ומהנה המביא את אחד הגבים הכי יפים בארץ- ברכת צפירה

תאריך הטיולApril 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב וסתיו

הגעה אל המסלול

נוסעים לערד ומתוך העיר יוצאים בכביש הפונה צפונה לכיוון מצדה מערב (הסוללה) וכפר הנוקדים. כדי לא לפספס את הפנייה לכביש אנחנו השתמשנו בwaze ואמרנו לו לקחת אותנו ל"כפר הנוקדים". מול כפר הנוקדים פונים שמאלה (צפונה) בשביל עפר לכל רכב המסומן בשחור. לאחר כ-2 ק"מ מגיעים לחניון לילה ברכת צפירה שם מחנים את הרכב.
השביל עביר לכל רכב אך כשאנחנו היינו הוא לא היה במצב מזהיר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

התחלת המסלול

מהחניון לילה מתחילים ללכת בסימון הירוק שמוביל אותנו תוך כמה דקות חזרה לשביל עפר השחור (השביל הירוק פשוט חוסך עיקוף שעושה השביל השחור). ממשיכים כ-300 מטר בשביל העפר השחור עד שמגיעים לפיצול שבילים עם שביל בסימון כחול איתו פונים ימינה. מתחילים לעלות בשביל הכחול ולאחר מספר דקות (לקראת סוף העלייה) מגיעים לפיצול שבילים עם שביל בסימון ירוק שמוביל לאחד הגבים היפים ביותר במדבר יהודה- ברכת צפירה.
ההליכה מתחילת השביל הרגלי עד לבריכה לוקחת כ-15 דק׳.

ברכת צפירה

בפיצול כחול-ירוק פונים ימינה עם השביל הירוק ויורדים אל הגב, כאשר תוך כדי הירידה יש סולמות לעזר. ברכת צפירה היא הבריכה התחתונה יותר וכדי להגיע אליה יש לחצות גב קצר (אי אפשר לעקוף אותו מסביב). לאחר חציית הגב הקטן כבר רואים את הבריכה המשקיפה על נחל צאלים אך יש להיזהר בירידה אליה כיון שאין ירידה מסודרת (אנחנו ירדנו אליה דרך צד שמאל שנראה כמו הדרך הנוחה ביותר). יש גם מגלשה שניתן להתגלש בה לתוך הגב אבל צריך לבדוק קודם שהמים אכן עמוקים דיים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המשך המסלול והגעה לברכת נעמה

לאחר רחצה בברכת צפירה, מטפסים חזרה בשביל הירוק וחוזרים לפיצול שבילים עם השביל הכחול. בפיצול פונים ימינה וממשיכים לטייל בשביל הכחול שמוביל לתצפית יפה על נחל צאלים ולאחר מכן יורד את המצוק אל תוך הנחל. הירידה לנחל היא תלולה ולאורכה יש מספר סולמות. לאחר הירידה לנחל ממשיכים כ-2 ק"מ בתוכו ומגיעים לבריכת נעמה שהיא בריכה מרשימה מאוד גם כן.
לאחר שכשוך נוסף חוזרים מעט אחורה בסימון הכחול ובהגעה לפיצול שבילים עם שביל ירוק פונים בו שמאלה ומתחילים לטפס. העלייה יחסית ארוכה ואין כמעט שאין בה נקודות צל. לאחר העלייה פוגשים בפיצול שבילים עם שביל אדום. בפיצול פונים ימינה וממשיכים בשביל האדום שמוביל אותנו חזרה לחניון. בדרך יש אפשרות לטפס לתצפית נחמדה בשביל המסומן בכחול.

טיפים

  • מפת סימון השבילים הרלוונטית היא 11.
  • שימו לב שמברכת נעמה אין נקודות צל טובות למנוחה ועל כן חשוב לשתות הרבה מים.
  • אפשר לעשות את המסלול גם הפוך- להגיע קודם לבריכת נעמה ובסוף לברכת צפירה

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )