אל ואדי יגור בכרמל

טיול יום לאחד הואדיות המאתגרים ביותר בארץ ולבטח באיזור הצפון - ואדי יגור בכרמל. הטיול כולל נופים הרריים ונוף עמק, והליכה אתגרית בערוץ צר ועמוק. בעונת האביב ובחורף הכל ירוק ופורח.

משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתלא כשחם מדי. באביב יש פריחה יפה.

מנהלות

אורך המסלול- 10 קילומטר.
טיפוס: כ500 מטר עליות וירידות.
משך זמן: כ3- 4 שעות.
המסלול מיועד למשפחות מטיבות לכת. חלק מהמסלול בשבילים נוחים יחסית אבל הירידה בוואדי יגור מאתגרת. ילדים יכולים ללכת בוואדי יגור. לא להביא לשם עגלות תינוק כמובן.
התחלה וסיום בחניון סופרמרקט יגור [חפשו בוויז]

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תחילת המסלול- הטיפוס על הכרמל

יש לחצות את הכביש וללכת בכביש קטן שחוצה שדה גדול לכוון הר הכרמל, עד שמגיעים אליו.
כשמגיעים לכרמל - לפנות שמאלה וללכת על הכביש כ600 מטר לכיוון קיבוץ יגור, עד שמגיעים לסימון שחור. פונים ימינה ומתחילים לטפס על הכרמל בשביל יער צר אך לא קשה במיוחד. השביל עולה די במתינות לכיוון צפון ואחכ מסתובב חדות וממשיך לעלות לכיוון דרום. לאורך העליה הנוף הולך ונגלה לעינינו .
אחרי כ4 קילומטר העלייה מתמתנת. מגיעים לסימון כחול, פונים בו ימינה, ומיד אחכ שמאלה בירוק בשביל מכוניות רחב - "דרך נוף הכרמל". זהו שביל נופי באורך כ25 קילומטר לאורך שיפולי הכרמל הצפוניים.
נמשיך על השביל המתפתל הזה כ3 קילומטר עד שנגיע לצומת שבילים, וזו תחילת ואדי יגור [שמאלה בשביל האדום]

ההליכה בוואדי יגור [אשדות יגור]

פונים שמאלה כאמור בשביל אדום ויורדים במדרגות למטה לערוץ צר ותלול. ההליכה בין סלעים ובולדרים בגדלים שונים, ובין צמחיה של עצים ושורשים. הסתיו יש פה המון שלכת. אחרי כ10 דקות רואים גרוטאות של כמה מכוניות שנפלו לתוך הערוץ - לא ברור איך ומאיפה - אין ספק שהנחל לא עביר לכלי רכב...
הנחל קיבל את שמו [אשדות] בגלל עשרות המפלים שיש בו, ואכן אנחנו מתחילים לפגוש בהם, תחילה בגובה של חצי מטר מטר וככל שמתקדמים המפלים נהיים גבוהים ומדורגים יותר ויותר. אחרי כשעה הליכה מגיעים לסדרה של מפלים גדולים , חלק השביל עוקף וחלק יורד בתוכם בעזרת יתדות וסולמות.
בערך שעה חצי שעתיים מתחילת הואדי פונים שמאלה בשביל אדום, עולים עלייה קטנה שממנה נשקף נוף יפה של הואדי ואחכ השביל יורד לכיוון קיבוץ יגור. משם מגיעים לתחילת השביל השחור שממנו התחלנו את הטיול. חוזרים לרכב על הכביש, כמו שבאנו.

בהצלחה!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • כדי להגיע לתחילת ואדי יגור לא חייבים ללכת בשביל השחור שהצעתי , יש עוד שבילים שאפשר ללכת בהם [ממזרח לואדי 2 שבילים, ירוק ושחור, וגם ממערבו יש שביל]
  • ליד הסופרמרקט יש חנויות נוספות ואפשר לבלות שם קצת אחרי הטיול [גם חנות ספורט ומחנאות]

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )