טיול זוגי של חודש ביפן

מסלול: טוקיו(Tokyo)-האקונה(Hakone)- חמשת האגמים(Fuji Five Lakes)- האלפים היפנים(Japanese Alps) - קיוטו(Kyoto)-אוסקה(Osaka)-הירושימה(Hiroshima)-הוקאידו(Hokkaido)-טוקיו(Tokyo)

תאריך הטיולMay 2019
משך הטיול32 ימים
עונה מומלצתאנחנו טיילנו במאי-יוני לכן המזג אויר היה מעולה(לא חם מדי ולא קר מדי). הגענו מחוץ לעונת התיירות וכמה ימים לאחר ה Golden Week, לכן ברוב המקומות התיירותיים לא היו הרבה אנשים או תורים ארוכים, בחלק מהמלונות והאטרקציות הורידו מחירים ובכלל היה ממש כיף לטייל. תקציב: 20,000 ₪(כולל הכל)

נחיתה בטוקיו(Tokyo) ונסיעה להאקונה (Hakone)- יומיים

#נחתנו בטוקיו ורכשנו כרטיס של SUICA בתחנת הרכבת- זהו כרטיס נטען שניתן להשתמש בו לנסיעות ברוב התחבורה הציבורית ביפן וגם לקנות במספר חנויות/מסעדות ביפן. הכרטיס עולה 500¥(שמקבלים אותם בחזרה כשמזדכים עליו) ומטעינים בו כמה כסף שרוצים.
#נסיעה להאקונה ברכבת עד תחנת Odawara, בתחנה זו ניתן לרכוש כרטיס Hakone Pass ליומיים או לשלושה(מאפשר נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה באזור האקונה (רכבל, אוטובוסים שייט באוניה וגם נותן הנחה במקומות שונים).
#אונסן Hakone Yunessun-בערב הלכנו לאונסן המגניב הזה, שהוא מחולק ל 2 אזורים:
-חלק שנכנסים עם בגד ים- עם בריכות מחוממות בנושאים שונים: יין אדום, קפה, סאקה ותה ירוק(זה רק העיצוב). במתחם יש גם בריכה קטנה לילדים ובריכה מרכזית גדולה.
-חלק שנכנסים ערומיםׁ(כמו בשאר המקומות ביפן)- עם בריכות מחוממות, חלקן מקורות וחלקן בטבע.
*לא חובה להיכנס ל 2 הבריכות.
https://www.yunessun.com/en/
#לינה בהוסטל Hakone Hostel 1914- לינה בריוקאן(מלון יפני מסורתי) עם שירותים ומקלחות משותפים, מיקום מעולה(קרוב לרכבת ולאונסן הנ"ל), שתיה חמה חינם ועובדים ממש נחמדים שנתנו לנו מידע על המסלולים ועל התחבורה הציבורית באזור. עלות כ 10,000¥ לזוג ללילה.
#למחרת עשינו את המסלול המעגלי של האקונה (Hakone Round Course) - מסלול מדהים שמשלב נוף געשי, מבט על הר פוג'י וטבע מדהים באמצעי תחבורה שונים(רכבת, רכבל, ספינת פראטים ואוטובוס-הכל נכלל בכרטיס Hakone Pass). המסלול נורא פשוט ואפשר לקבל את כל הפרטים באתר זה:
https://www.japan-guide.com/e/...
-בדרך אני ממליץ לעצור ב"מוזיאון הפתוח"(Hakone Open Air Museum)-המוזיאון מדהים ומאוד מומלץ גם לילדים (מקבלים הנחה עם Hakone Pass). שאר המוזיאונים באזור(מוזיאון הזכוכית, מוזיאון הנסיך הקטן וכו'...) הם פחות מומלצים ע"פ ההמלצות שקראנו אז לא הלכנו.
https://www.japan-guide.com/e/...
-הספינה עוצרת ב 2 תחנות- אנחנו ירדנו בתחנה הראשונה וטיילנו ברגל לאורך האגם Lake Ashinoko עד לתחנה השניה. בדרך עצרנו ב Onshi Hakone Park, הפארק מקסים ויש בו תצפית מדהימה על הר פוג'י!
*אפשר לעשות את המסלול גם כטיול יום מטוקיו אבל זה פחות מומלץ
#לקראת הערב לקחנו אוטובוס לכיוון Lake Kawaguchikoׁ(תבררו מתי יוצא אוטובוס אחרון!). ישנו ב Wafu Guesthouse Kashiwaya-לינה בריוקאן דיי פשוט עם שירותים ומקלחות משותפים, אבל המיקום מעולה(צמוד לתחנה המרכזית של Kawaguchikoׁ) ונוף מהחלון להר פוג'י. עלות- כ 8400¥ לזוג ללילה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אזור חמשת האגמים (Fuji Five Lakes)- יום

#בבוקר נסענו לפסטיבל הפרחים המדהים Fuji Shibazakura Festival (אוטובוס ישיר יוצא מהתחנה המרכזית של Kawaguchikoׁ במהלך הפסטיבל) שמתקיים מאמצע אפריל עד סוף מאי למרגלות הר פוג'י.
https://www.lametayel.co.il/%D...
http://www.shibazakura.jp/eng/
#בצהריים נסענו לפגדודה המפורסמת Chureito Pagoda- עלייה של 400 מדרגות מובילה לפגודה קטנה אבל עם נוף מדהים על הר פוג'י, שביחד יוצרים את אחת הנופים הכי מפורסמים ביפן.
https://www.japan-guide.com/e/...
#באזור זה נמצא הלונה הפארק Fuji-Q Highland עם רכבות הרים המהירים והגבוהים בעולם
https://www.japan-guide.com/e/...
#בערב נסענו ל Matsumoto(אוטובוס עד Kofu ומשם רכבת ל Matsumoto)- בדרך עצרנו לראות את Matsumoto Castle בערב(בלילה הטירה מאורת ומדהימה). ישנו ב Guesthouse Shimashima - לינה בריוקאן עם שירותים ומקלחות משותפים, אבל צמוד לתחנת המרכזית Shimashima(משם יוצא אוטובוס ישיר לפארק Kamikochi). עלות- כ 7500¥ לזוג ללילה.

האלפים היפנים(Japanese Alps) + עמק קיסו(Kiso Valley)- יומיים

#לקחנו אוטובוס מתחנת Shimashima לשמורת Kamikochi (חצי שעה נסיעה)- שמורה מדהימה שנמצאת למרגלות ההרים האלפיים שהיו מכוסים שלג(יש גם מסלולים לפסגת ההר) עם נהרות, אגמים והמון בע"ח(הפארק מלא בקופים, ציפורים וכנראה גם דובים). בשמורה יש 2 מסלולים מעגליים(מסלול צפוני ודרומי), אנחנו עשינו את שניהם-ירדנו באוטובוס ב Taisho Pond, הלכנו עד Kappa Bridge, משם המשכנו עד Myojin Bridge ואח"כ חזרנו ל Kappa Bridge ומשם אוטובוס חזרה. כל המסלול לקח לנו כ 5 שעות הליכה (מסלול מאוד נוח וקל להליכה). כניסה- ללא עלות.
https://www.japan-guide.com/e/...
#בערב לקחנו רכבת ואח"כ אוטובוס מ Shimashima ל Nakatsugawa (לבדוק מתי רכבת אחרונה!), הגענו ל Nakatsugawa בערב ולקחנו מונית ל Magomeׁ (אחרי 18:30 אין תחבורה ציבורית באזור אבל יש מוניות 24 שעות, הנסיעה לוקחת 20 דקות ועולה כ 3500¥). ישנו ב Magome Chaya- לינה בריוקאן עם מקלחות משותפים, אבל צמוד למרכז התיירות ולתחילת מסלול הליכה. עלות- 9000¥ לזוג ללילה.
#בבוקר הלכנו ל Magome Tourist Information Center לקבל הסברים ומפות של האזור ולשלוח את המזוודה ל Nakatsugawa (המזוודה מגיע ב 13:00 ואפשר לאסוף עד 16:30, ניתן גם לשלוח ליעד אחר) והתחלנו את ההליכה ב Kiso Valley- זהו מסלול הליכה נוח ופשוט בין 2 כפרים יפים (הליכה מ Magome ל Tsumago), שהוא חלק משביל שחיבר את טוקיו לקיוטו בתקופת אדו(נקרא שביל ה Nakasendo). בדרך עצרנו לראות את המפלים ובבית התה שמציע תה חינם לעוברים ושבים. ההליכה לוקחת כ 3 שעות עד Tsumago ואפשר להמשיך עוד שעתיים הליכה(או לקחת אוטובוס) עד תחנת רכבת Nagiso. מ Nagiso לקחנו רכבת ל Nakatsugawa, שם אספנו את המזוודות והמשכנו ברכבת המהירה לקיוטו. :
https://www.japan-guide.com/e/...
#בקיוטו ישנו במלון Grand japaning hotel gojo naginatagiri- מלון לא משהו אבל זול. למרות שזה מלון חדש (נפתח במאי 2019) עם חדרים נקיים וגדולים יחסית ליפן, אבל את החדרים לא מנקים כל יום, ברוב הזמן אין בקבלה אף אחד(יש טלפון נייח ליצירת קשר עם המשרד), ניתן לכבס חינם אבל המייבש לא עובד והמיקום לא משהו (10 דקות הליכה מתחנה מרכזית ומאזור גיון). עלות- 4,000¥ ללילה לזוג.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קיוטו(Kyoto)+ נארה (Nara)- חמישה ימים

כ 1000 שנים קיוטו הייתה עיר הבירה של יפן, זאת עיר גדולה ומדהימה ונחשבת מרכז התרבותי של יפן.
https://www.japan-guide.com/e/...
#יום ראשון:
- סיור עם מתנדבים דרך Kyoto Free Walking Tour- הסיור נמשך בין 2-3 שעות והמדריך היה מעולה. הסיור הוא ללא עלות(צריך רק לעשות לייק על ה event בפייסבוק של הקבוצה) אבל מקובל להשאיר בסוף טיפ של 1000¥(או יותר). סיור מומלץ מאוד!
https://www.kyotofreewalkingto...
-בהמשך חזרנו למקומות שהמליצו לנו בסיור- מקדש Yasaka Shrine(מקדש גדול ויפה, אני נורא ממליץ לחזור אליו בערב!), Maruyama Parkׁ(פארק מקסים), בית התה Rakusyou(בית התה העתיק והמפורסם בקיוטו עם תה מאצ'ה הכי טעים ששתינו ביפן http://rakusyou.co.jp), מקדש Yasaka Koshindo(מקדש קטן וצבעוני), מקדש Kiyomizu-dera(מקדש גדול עם נוף מדהים על העיר), מקדש Sanjūsangen-dō (מקדש מדהים עם 1001 פסלים של אלת הרחמים קנון).
#יום שני:
-מופע גיישות בתאטרון Pontocho Kaburenjo - בבוקר מוקדם הלכנו לתאטרון שנמצא ב Pontocho alley וקנינו כרטיסים למופע Kamogawa Odori שמתקיים באותו יום. זהו מופע של גיישות שמתקיים רק במהלך חודש מאי עם מוזיקה וריקודים יפנים מסורתיים(יש 3 מופעים ביום, שעה וחצי כל מופע). היה יפה לראות את הגיישות מופיעות למרות שהיה ארוך וקצת משעמם לקראת הסוף, אבל אני בכל זאת ממליץ ללכת(באתר ציינו שאין יותר כרטיסים למקומות הזולים, בתאטרון עצמו קנינו בלי בעיה).
https://en.kamogawa-odori.com/
-פסטיבל Aoi Matsuri- תהלוכה גדולה ויפה של אנשים בלבוש מסורתי(מתקיים ב 15 במאי)
https://www.japan-guide.com/e/...
-מוזיאון הסמוראים והנינג'ה Samurai & Ninja Museum with Experience- קונים כרטיס שכולל סיור והסבר במוזיאון, התנסות בלהיות נינג'ה ולבוש בגדי סמוראי. כל האטרקציה לוקחת כשעה וניתן לקנות כרטיסים במקום כל הזמן(אין סיבה להזמין מראש).
https://mai-ko.com/samurai/
*יש גם את Ninja Dojo and Store - שיעורי נינג'ה יותר ארוכים ויותר מקצועים (אבל גם יותר יקר).
http://ninjadojoandstore.com/
-שוק קיוטו Nishiki Market- אפשר להסתובב ולאכול בשוק
-בערב הסתובבנו באזור Pontocho alley ובאזור Gion -לפעמים בין בתי התה ניתן לראות גיישה או מייקו, אפשר לזהות אותן ע"פ הלבוש המסורתי, הן ילכו מהר בלי לעצור כדי שלא יטרידו אותן(ברחבי קיוטו יש מקומות שניתן להתלבש ולהתאפר כמו גיישה).
#יום שלישי:
-סיור אופניים עם Cycle Kyoto- ישנם 2 מסלולים(מסלול צפוני ודרומי), אנחנו לקחנו את המסלול הצפוני שכולל ביקור במקדש הזהב(Golden Pavilion) בעלות של 10,000¥ מ 10:00-16:00. אני לא ממליץ לקחת את הסיור(היה ארוך, לא נוח ולא מעניין-לא שווה בכלל את הזמן ואת הכסף) ופשוט להגיע לבד למקדש הזהב(מקדש עצמו מדהים ומומלץ מאוד).
https://www.cyclekyoto.net/
-טיול ב "שביל הפילוסופים"(Philosopher’s Path)- שביל מדהים לאורך תעלת מים שעובר באזור ירוק ושקט (מדהים במיוחד בזמן פריחת עצי הדובדבן). השביל עובר בין המון מקדשים שונים, אני ממליץ לבקר ב: מקדש הכסף ׁׁׂׂGinkaku-ji, מקדש Nanzen-ji, מקדש Eikan-do(המקדשים פתוחים עד 17:00)
https://www.japan-guide.com/e/...
#יום רביעי:
-בבוקר שלחנו את המזוודות למלון שלנו באוסקה דרך אחת החנויות נוחות(FamilyMart, 7-Eleven...)
-מקדש Ryōan-ji- מקדש זן מרתק עם גן יפני יבש. בגן מונחות 15 אבנים בצורה כזאת שלא ניתן לראות את כל האבנים ביחד משום זוית בגן, תמיד לפחות אחת נסתרת (יש הרבה תאוריות על המשמעות, אבל הרעיון המרכזי להזכיר לנו שתמיד יש משהו נסתר מהעין גם כשאנחנו חושבים שאנחנו רואים הכל)
-אזור אראשיאמה(Arashiyama) -אזור מקסים לטיול של חצי יום או יותר. יש מלא מקומות עניין באזור, אני ממליץ לטייל ביער הבמבוקים המדהים, לראות את Kimono Forestׁ(מקום מדהים ליד תחנת הרכבת עם מלא עמודים צבעוניים) ואת הגשר המפורסם. לפרטים נוספים על האזור אפשר לקרוא כאן:
https://www.lametayel.co.il/%D...
-בערב טיילנו בתחנת רכבת המרכזית של קיוטו- מקום מדהים להעביר בו ערב שלם. אני ממליץ לעלות עד הקומה האחרונה ולראות את הנוף מלמעלה על העיר ועל התחנה עצמה(ישנם 2 חלקים בתחנה שניתן לראות את הנוף). במאי ויוני מציבים אלפי נורות לדים על המדרגות של התחנה שיוצרים מופע מדהים. כמובן שיש מלא מסעדות(יש אזור עם מלא סוגים של ראמן) וחנויות לעשות קניות בתחנה.
https://www.lametayel.co.il/%D...
#יום חמישי:
-מוקדם בבוקר נסענו למקדש Fushimi Inari-taisha- שנמצא כחצי שעה נסיעה ברכבת בדרך לנארה. במקדש יש שערים (torii) בצבע בכתום(שאנשים תרמו למקדש) והם צמודים זה לזה כך שהם יוצרים שביל כמו "מערה" שמתפתלת בתוך היער. המקדש פשוט מדהים! זהו אחד המקומות הכי מתויירים ביפן וכבר ב 7:30 בבוקר היו אנשים וב 10:00 בבוקר המקום היה מלא ובקושי היה מקום לזוז. מומלץ להגיע מוקדם בבוקר או לקראת הערב ולראות את השקיעה מהפסגה(בערב המקום מאור ונראה מדהים). ההמקדש פתוח 24 שעות ביממה והכניסה חינם.
https://www.japan-guide.com/e/...
-בהמשך נסענו לנארה (Nara)- הרבה אנשים ממליצים לחזור לתחנת רכבת של קיוטו ולקחת משם רכבת מהירה לנארה. בנארה אפשר לעשות טיול יום או לישון שם, אבל ביום אחד אי אפשר להספיק את כל המקומות! בנארה אני ממליץ לבקר ב: פארק הגדול עם הצבאים(אפשר להאכיל אותם עם קרקרים שקונים במקום, אבל לפעמים הם ממש מטרידים), Todaiji Templeׁׂ(מבנה עץ הכי גדול בעולם עם בודהה
ענק, נסו לעבור ב "נחיר" של הבודהה), Yoshikien Garden ו Isuien Garden (שני גנים מקסימים, בראשון הכניסה חינם והשני יותר יפה אבל הכניסה עולה 900¥), Ukimido Pavelion(פגודה על האגם)
https://www.japan-guide.com/e/...
-בערב לקחנו רכבת מהירה(Shinkansen) לאוסקה(המזוודות שלחנו יום לפני). באוסקה ישנו ב Hotel WBF Hommachi- מלון מעולה במיקום מרכזי, העובדים מאוד נחמדים וארוחת בוקר כוללת בופה עם אוכל יפני ומערבי. לחברי מועדון של רשת WBF יש לאונג' שניתן לשתות קפה/אלכוהול(כרטיס מועדון הוא ללא עלות). עלות- 8500¥ ללילה לזוג.

טיפים על קיוטו
============
#ניתן לקנות כרטיס חופשי-יומי לאוטובוסים ו/או סאבווי בקיוטו(משתלם אם נוסעים יותר מ 3 פעמים).
#בקיוטו ישנם מספר מרכזי מידע לתיירים Tourist information centers שניתן שם לקבל מידע, להזמין כרטיסים לתחבורה ציבורית או למופע מסויים וכו'...
#אני ממליץ להחליף כסף ב Exchangers Kyoto Chawanzaka (קיבלנו שם את התעריף הכי טוב ביפן)
#אני ממליץ לאכול סושי ב Musashi Sushi בקיוטו - צלחות הסושי מסתובבות במעגלים על גבי מסילה(ניתן גם להזמין סושי מהתפריט) והסושי טעים וזול.
https://www.tripadvisor.com/Re...
#אני ממליץ לאכול Okonomiyaki ב Issen Yoshoku- מסעדה מגניבה עם מנה אחת ויחידה.

אוסקה(Osaka)-יומיים

אוסקה היא עיר מגניבה והאנשים באוסקה יותר "פתוחים" מאשר בשאר הערים ביפן:
#אקווריום של אוסקה- אקווריום מדהים, שמאכלס בין היתר 2 כרישי לוויתן. במהלך היום אפשר לראות איך מאכלים את החיות ובסוף יש גם פינת ליטוף של כרישים וטריגונים! ליד האקווריום יש גם גלגל ענק (אמור להיות בין הגדולים בעולם) שמאפשר לראות את כל העיר מלמעלה. עלות כרטיס למבוגר-2,300¥
https://www.kaiyukan.com/langu...
#סיור עם מתנדבים דרך Osaka Free Walking Tour- הסיור נמשך בין 2-3 שעות ולקחו אותנו לאזור הבילויים המרכזי של אוסקה ולשוק הגדול. הסיור הוא ללא עלות(צריך רק לעשות לייק על ה event בפייסבוק של הקבוצה) אבל מקובל להשאיר טיפ בסוף כ 1000¥(או יותר). סיור מומלץ מאוד!
http://www.osakafreewalkingtou...
#-מוזיאון על החיים באוסקה (Osaka Museum of Housing and Living‬)- שכרנו בגדים יפניים מסורתיים והסתבבנו במוזיאון שזה בעצם כמו רחוב מדומה באוסקה העתיקה(היה מדהים!). כניסה + השכרת בגד- 1000¥(אם קונים כרטיס חופשי-יומי לסאבווי מקבלים 100¥ הנחה)
https://www.tripadvisor.it/Att...
#ארוחת ערב אצל משפחה יפנית דרך Nagomi visit- נרשמים לאתר, בוחרים תאריך ומקום איפה שרוצים להתארח, בוחרים משפחה להתארח, משלמים 3,500¥ וזהו(העלות זה לכיסוי האוכל והשתיה). אנחנו בחרנו זוג חמוד עם ילד בן 3 מאוסקה, התכתבנו והיא פגשה אותנו בתחנה רכבת ליד הבית שלה. היה ממש כיף- לקחו אותנו למקדש ליד הבית ולימדו אותנו איך מתפללים, הכינו לנו מלא מאכלים יפנים מסורתיים, דיברנו על החיים ביפן ובישראל ובסוף נתנו לנו מלא חטיפים שיהיה לנו להמשך הטיול והם קיבלנו מאיתנו מוצרי טיפוח של ים המלח. אני רק ממליץ לבחור משפחה שדוברת טוב אנגלית(לנו היה קצת קשה לתקשר) ובלי ילד קטן (רוב הזמן היא התעסקה בילד ולא יכלה לשבת איתנו ולדבר).
https://www.nagomivisit.com/
#בערב ממש כיף לטייל ברחובות אוסקה, הכל מואר(ממש כמו "טוקיו הקטנה") ויש מלא מקומות בילוי. אני ממליץ לטייל ב: America-mura(אזור מגניב של היפים), Dōtonboriׁׁ(מרכז הבילויים של אוסקה), Namba Walk (מרכז הקניות של אוסקה בשכונה המפורסמת Minami)
#Ajinoya - מקום מומלץ לאכול Okonomiyaki. למרות ההמתנה הארוכה(חיכינו חצי שעה בתור) היה מאוד טעים (אני ממליץ לשבת על הבר לראות איך הם מכינים)
https://www.tripadvisor.it/Res...

טיפים והמלצות באוסקה(אנחנו לא הספקנו לעשות הכל)
=========================================
#טירת אוסקה(Osaka Castle)- טירת אוסקה והגנים מסביב.
#Umeda –בניין עם דק תצפית על העיר (floating garden observatory), מומלץ להגיע לפני השקיעה.
#תצפית ממגדל Abeno Harukas – ניתן להגיע לקומה ה-16 בחינם, שם יש מרפסת גדולה עם תצפית יפה על העיר. אין צורך לעלות בתשלום עד לקומה ה-19.
#טירת הימג`י(Himeji Castle) והגנים המקיפים אותה( Nishinomaru Gardens)- הטירה הגדולה והמרשימה ביותר ביפן(אתר מורשת עולמי). כדאי לשלב ביקור במקום כשנוסעים אל/מ הירושימה.
#סיור אוכל בלילה עם Kevin ׁ(הרבה המליצו עליו)
https://www.pinpointtraveler.c...
#בשבת וראשון יש פסטיבלים ואירועים שונים באוסקה. אפשר להתעדכן באתר:
https://osaka-info.jp/en/
#כרטיס חופשי יומי לסאבויי ב 800¥ ליום(600¥ בסופ"ש)[משתלם אם נוסעים מעל 3 פעמים ביום]

הירושימה(Hiroshima) +מסלול האופניים Shimanami kaido - שלושה ימים

#מסלול האופניים Shimanami kaido - מסלול אופניים שעובר בין מספר איים. לילה לפני שלחנו את המזוודות מאוסקה להירושימה ולמחרת בבוקר נסענו לאונומיצ'י(Onomichi) ושם שכרנו אופניים. הגענו יחסית מאוחר ולא תכננו לעשות את המסלול ביומיים, אז נסענו רק עד Setoda Port(לקח לנו כ 3 שעות) ומשם חזרנו במעבורת (מעבורת אחרונה יוצאת ב 17:00). המסלול יפה ונוסעים על הגשרים בין האיים, אבל זה לא מסלול קל(יש עליות דיי תלולות שצריך לעלות עם האופניים). ניתן להזמין אופניים מראש דרך האתר (כשאנחנו הגענו לא נשארו האופניים החשמליות). לפרטים נוספים:
https://www.sipurderech.co.il/...
https://www.japan-guide.com/e/...
*אפשר לשלב את Shimanami kaido עם אי הארנבים(Ōkunoshima), לפרטים אפשר לקרוא כאן:
https://www.lametayel.co.il/%D...
#בערב נסענו ברכבת להירושימה וישנו במלון Daiwa Roynet Hiroshima - מלון מעולה עם מיקום מרכזי, עלות- כ 7,600¥ ללילה לזוג.
#בבוקר עשינו סיור במפעל Mazda- סיור מומלץ! הסיור הוא באנגלית והוא נערך אחת ליום מ 10:00 עד 11:30. הסיור הוא חינם אך יש להרשם מראש בטלפון או דרך האתר(בסופ"ש המפעל סגור):
www.mazda.com/en/about/museum/...
#בהמשך הלכנו למוזיאון לזכר המלחמה (Hiroshima peace memorial museum)- כניסה בעלות סימלית של 400¥. המוזיאון נמצא בפארק גדול (Peace park) במקום שבו נפלה הפצצה. בדוכן הכרטיסים ניתן לקחת סיורים בחינם עם מדריכים יפניים(מאוד מומלץ) שהם מתנדבים של Wold Friendship Center(עמותה שפועלת נגד האטום בעולם). בפארק ניתן לראות את: פעמון השלום, אנדרטאות ופסלי זכרון לזכר קורבנות הפצצה(אנדרטה לזכר הילדים, המורים, פועלי הכפיה הקוריאנים וכו`), את מרכז הטלת הפצצה (A bomb Dome) ואת הבנין היחיד שנותר על תילו. אני ממליץ להגיע לאנדרטה לזכר Sadako Sasakiׁ(ילדה קטנה שנפטרה מסרטן) ולראות את הילדים שמגיעים מבתי ספר שונים לתלות את העגורים מנייר שהם הכינו(מאוד מרגש).
#גן היפני Shukkei-en- גן גדול ומדהים ולדעתי הכי יפה ביפן! בגן ניתן לקנות מזון לדגים ולהאכיל את הדגים והצבים, כניסה 250¥.
#למחרת בבוקר נסענו לאי Miyajima(או בשמו האחר Itsukushima) -הוא מפורסם בשל שער הטורי הענקי שבכניסה למקדש הצף. בגאות בבוקר הטורי והמקדש במרכז האי נראים כאילו הם צפים במים ובשפל רואים את כל השער וזה באמת מדהים(אנחנו הגענו לקראת 12:00 ונשארנו עד הערב, לא לוותר על שעות השפל!). אפשר לשוטט מספר שעות ברחבי האי(אפשר גם ללון באי), ללטף את הצבאים המסתובבים חופשי (אפשר לקנות באי קרקרים מאורז ולהאכיל אותם) ולצלם תמונות של הטורי. ניתן גם לעלות ברכבל לפסגת הר Misen, האיזור הגבוה באי עם נוף מדהים מהפסגה(יש אוטובוס חינם עד הרכבל ובהמשך עולים על 2 רכבלים כדי להגיע לפסגת ההר) ואח"כ אפשר לחזור ברכבל או לרדת ברגל(הירידה היתה כייפית, הולכים בתוך יער עם מים זורמים וצבאים שמסתובבים). בירידה אפשר גם לראות את המקדש Daisho-in). לפרטים נוספים אפשר לקרוא כאן:
https://www.lametayel.co.il/%D...
בנוסף, באי מוכרים עוגיות בצורת עלי אדר ממולאות בטעמים שונים(אני מציע לנסות בטעם שוקולד). דרכי הגעה- מהירושימה לוקחים רכבת של JR עד לתחנת Miyajima-guchi ומשם הליכה קצרה עד למעבורת לאי Miyajima. אני מציע בהלוך לקחת את המעבורת של JR כי היא עוברת קרוב לטורי(קיבלנו את ההמלצה מ tourist information שנמצא מאיפה שיוצאות המעבורות, אצלו גם ניתן לקבל מפות והסברים נוספים על האי). המעבורת יוצאת כל 10 דקות.
באתר זה ניתן לקבל מידע בנוגע לזמנים של הגאות ושל השפל כל יום:
Http://www.tides4fishing.com/j...
#למחרת בבוקר טסנו להוקאידו(115 דולר כיוון כולל מזוודה).
*בהירושימה אני ממליץ לאכול Okonomiyaki ב Okonomi-muraׁ(בנין עם מלא מסעדות שמגישות אוקונומיאקי) או ב Micchan restaurant(רשת מסעדות שהמליצו לנו מספר מקומיים וגם אנחנו)

הוקאידו(Hokkaido)- תשעה ימים

הוקאידו הוא אי מדהים וגדול יחסית(פי 3.5 משטחה של מדינת ישראל!) עם מספר רב של שמורות טבע, אגמים, הרי געש פעילים, אתרי סקי ואונסים כמעט בכל בית אירוח. בהוקאידו קשה להתנייד בתחבורה ציבורית ולכן אני ממליץ לשכור רכב(ראה טיפ לגבי רשיון בינלאומי וטיפ לגבי השכרת רכב).
#שמורת שיקוצו-טויה (Shikotsu-Toya National Park):
-נחתנו בשדה תעופה הבינלאומי New Chitose Airport בסאפורו(Sapporo) לקחנו את הכרטיס ETC(שחיכה לנו בדואר בשדה התעופה), שכרנו רכב ונסענו לאגם שיקוצו (Lake Shikotsu) ואח"כ המשכנו לאגם טויה (Lake Toya) שהוא אגם יותר גדול ויפה מהקודם עם טיילת נחמדה לאורך האגם(הספקנו גם לראות את השאריות של הסאקורה). באזור אפשר גם לעלות ברכבל ל Mount Usu.
https://www.japan-guide.com/e/...
-בערב ישנו ב Dormy Inn Higashimuroran- מקום נחמד עם אונסן. בערב מקבלים גם ראמן חינם. עלות- 9000¥ ללילה לזוג + 700¥ לחניה.
-בבוקר טיילנו ב"עמק המוות" (Jigokudani-Hell Valley)-עשינו את הסיבוב המעגלי הגדול שלוקח בין שעה-שעתיים ועובר בין אגמים וביצות געשיות(מקום מדהים! לא לפספס את ה Foot bath בדרך). אני מציע לעצור במרכז המידע בכניסה לפארק כדי לקחת מפה ולקבל מידע על המקום.
-אונסן Daiichi Takimotokan- הליכה קצרה מהכניסה ל"עמק המוות" נמצא אחד האונסים הגדולים והמפורסמים ביפן. אחרי ההליכה ב"עמק המוות" התפנקנו באונסן שמורכב מספר בריכות חמות שונות (בריכה חמה עם גופרית, בריכה חמה עם נתרן, בריכה רותחת לרגליים ועוד...). לבריכות החמות נכנסים ערומים והם מופרדים בין נשים לגברים(כמו בכל יפן), אבל יש גם אזור משותף לגברים ונשים שאליו נכנסים עם בגד ים. עלות- 2000¥ אם נכנסים לפני 16:00(1500¥ מ 16:00-18:00).
https://takimotokan.co.jp/en/s...
-בהמשך נסענו כ 7 שעות לשמורת קושרו(Kussharo)- לזהר מהחיות בדרך(יצא לנו כמה פעמים להיתקל בצבאים שעומדים באמצע הכביש). ישנו ב Kussharoko Hotel- לינה בריוקאן צמוד ל Lake Kussharo. החלון בחדר והאונסן ממש צמודים לאגם(מדהים!), אבל לישון בלילה היה סיוט-הכריות מאבן, המזרון דק ולא נוח וכל בוקר ב 6:00 בעלת המקום צורחת. בנוסף ארוחת בוקר בסגנון יפני (חינם, אבל לא אכיל). עלות- 10,000¥ ללילה לזוג (נשארנו 2 לילות ואני ממליץ למצוא מקום אחר קרוב יותר למסלולי טיול).
*לא להתבלבל בין שמורת קושרו(Kussharo) לשמורת קושירו(Kushiro)!
#שמורת אקאן-מאשו(Akan-Mashu National Park):
https://www.japan-guide.com/e/...
-הר מיאקן (Meakan Mountain נקרא גם Female Mountain)-טרק שמוביל להר געש פעיל עם נוף מדהים מהפסגה. ישנם 2 מסלולים שמובילים לפסגה- מסלול תלול(אבל קצר יותר) ומסלול פחות תלול (אבל יותר ארוך). אנחנו עשינו את המסלול התלול יותר, לקח לנו 3 שעות לעלות וכשעתיים לרדת, היה חם וקשה אבל מהפסגה יש נוף מדהים ללוע של ההר הגעש ונוף מדהים על האזור כולו. אני מציע להגיע מוקדם(היינו בתחילת יוני ולקראת הצהריים נהיה ממש חם) ולעבור לפני במרכז מבקרים Lake Akan Eco Museum Center לקחת מפות ולקבל מידע על המסלולים המומלצים.
-לקראת הערב חזרנו ל Lake Akan Eco Museum Center לראות את הביצות הגעשיות באזור(Bokke) ואת השקיעה המדהימה באגם אקאן(Lake Akanׂ)
https://www.japan-guide.com/e/...
-למחרת נסענו למרכז מבקרים Kawayu Eco Museum Centerׁ משם יוצא מסלול הליכה של חצי שעה שמוביל להר הגעש Iozan(מקום מדהים!). ניתן להגיע למקום ברכב(חניה 500¥ והיא מכסה גם את החניה של תצפית 1 באגם מאשו). צמוד למרכז מבקרים יש Kawayu Onsen עם מים מאוד חומציים (pH 1.4).
https://www.japan-guide.com/e/...
-בהמשך נסענו לנקודת תצפית מספר 3 ומספר 1 על אגם מאשו(Lake Mashu)- אגם יפהפה, נחשב לאגם הכי נקי בעולם והכי עמוק ביפן(יש מסלול הליכה מסביב לאגם שיוצא מתצפית מספר 1. תצפית מספר 2 סגורה למבקרים). ליד אגם מאשו יש מקום מקסים Kaminoko Pond. בהמשך נסענו גם לתצפית על אגם קושרו(Lake Kussharo).
-באזור אפשר לבקר גם בעיירה Akan Ainu Kotan- העיירה שבמרכזה מתגוררים בני איינו(Ainu)-קבוצה אתנית שחייה במקום עד לכיבוש של היפנים במאה ה 19(אנחנו ויתרנו על המקום).
https://www.tripadvisor.co.il/...
-אח"כ נסענו לפסטיבל הפרחים ב Higashimokoto Shibazakura Park- הפסטיבל מתקיים מאמצע מאי עד תחילת יוני. היה מדהים ופחות עמוס מאשר הפסטיבל השני למרגלות הר פוג'י.
https://www.tripadvisor.com/At...
-לקראת הערב נסענו לכיוון שמורת שירטוקו וישנו במלון Route Inn Grantia בעיר Shari - מלון גדול עם אונסן וארוחת בוקר מעולה. עלות- 12,000¥ ללילה לזוג + 1,000¥ לארוחת בוקר(חניה חינם)
#שמורת שירטוקו (Shiretoko National Park):
- Oshinkoshinno Falls- מפלים מדהימים שנמצאים לצדי הכביש הראשי בדרך לפארק
-בהמשך נסענו ל Shiretoko National Center- מרכז מידע מעולה. משם יוצא המסלול ל Furepe Fallsׁ - מפלים שנופלים מהמצוק לתוך הים(מסלול נוח להליכה שנמשך כשעה).
-בהמשך נסענו ל "חמשת האגמים"(Shiretoko Five Lake)- שמורה מקסימה עם מסלול שעובר בין 5 אגמים. ב 10/5 -31/7 זאת תקופה שהדובים יותר פעילים, לכן חוץ מהשביל לאגם 1 (מסלול מקסים וחינם), כדי להגיע לשאר האגמים חייב לקחת מדריך בעלות של 5000¥ לאדם(כל הסיור נמשך כ 3 שעות). אם הגעתם בתקופה הנ"ל והחלטתם לקחת מדריך, אז אני ממליץ על Norihisa Kadota מסוכנות "shalom guide"(מדריך מעולה, דובר אנגלית שוטפת ואוהב את ישראל, info@shalomguide.com). ליד הפארק נמצא ה Kamuiwakkayu Falls עם אונסן מדהים בטבע(הכביש למפל נפתח ב 1/6).
https://www.japan-guide.com/e/...
-שירטוקו פאס (Shiretoko Pass)- נסיעה בכביש עם נוף מקסים שמחבר בין Utoro (בצד המערבי) ל Rausu(בצד המזרחי). בדרך אפשר לעצור ב Rausu Lakeׁׁ(אגם יפה עם מסלול הליכה של 3 שעות), Kamuiwakkayu Fallsׁ(מפל עם מסלול הליכה של שעה), Kumanoyu Onsenׁ(אונסן בטבע).
https://www.japan-guide.com/e/...
-סיור עם סירות(Sightseeing Boat Cruises)- יש מספר חברות שמוציאות סיורים באזור שירוטוקו, כשהדגש על סיורים שיוצאים מ Utoro זה לראות דובים, סיורים שיוצאים מ Rausu זה לראות לוויתנים וסיורים שיוצאים מ Abashiri זה לראות טרידי קרח(Ice drift).
https://www.japan-guide.com/e/...
-בדרך לשמורת דיאסצוזן עצרנו בפסטיבל הפרחים ב Kamiyubetsu Tulip Park- פסטיבל פריחת הטוליפים שמתקיים מתחילת מאי עד תחילת יוני(לצערי הגענו בסוף מאי וכבר לא היה מה לראות).
https://www.tripadvisor.it/Att...
#שמורת דיאסצוזן(Daisetsuzan national park): השמורה הכי גדולה ולדעתי הכי יפה בהוקאידו.
https://www.japan-guide.com/e/...
-צד הצפוני של השמורה (Sounkyo Onsen)- הגענו למרכז המידע Sounkyo Visitor Center לקבל מידע על האזור ועל המסלולים הפתוחים(רובם היו סגורים בגלל השלג). ממרכז המידע יוצא רכבל שמוביל לפסגת Mount Kurodake שהיה סגור כשהיינו בגלל השלג ולכן עלינו רק עד תחנה 5 (הספקנו לראות את הפריחה האחרונה ביפן של הסאקורה, טיילנו בשלג ונהנו מנוף מדהים). ממרכז המידע יוצא גם מסלול הליכה למפל Momijidani waterfall (שעה הליכה). בהמשך נסענו ל Ginga Waterfall (שני מפלים מדהימים)- מומלץ לעלות לתצפית מול המפל( 10 דקות עלייה לתצפית הראשונה ועוד 10 דקות לשניה). בהמשך נסענו ל Obako (מקום מקסים). בלילה ישנו ב Court Hotel Asahikawa- מלון פשוט ונחמד, עלות 5000¥ ללילה לזוג + 1000¥ חנייה לאוטו.
https://www.japan-guide.com/e/...
-צד המערבי של השמורה (Asahidake Onsen)-למחרת בבוקר הגענו למרכז המידע Asahidake Visitor Center לקבל מידע על האזור. ממרכז המידע יוצא רכבל שמוביל למרגלות ההר Asahidake - הר געש פעיל עם מספר גייזרים ואגמים(מקום פשוט מדהים!), לצערנו לא יכלנו לעלות לפסגת ההר בגלל השלג.
https://www.japan-guide.com/e/...
- באזור השמורה נמצאות העיירות ביי (Biei) ו פוראנו (Furano)-המפורסמות בגלל חוות הפרחים באזור.
https://www.japan-guide.com/e/...
נסענו בהתחלה למרכז המידע Biei Tourist Center- שם הסבירו לנו שהאזור מתחלק ל 3 חלקים:
א. אזור Blue Pond- אגם מלאכותי שמקבל צבע כחול מדהים בגלל המינרלים שנמצאים במים. בהמשך נסענו למפל Shirahige waterfall(מפל גדול ומדהים) שנמצא צמוד לאונסן Yumoto shirogane onsen. אנחנו נסענו לאונסן Fukiage Onsen ובעצם באזור יש 2 אונסנים- Fukiage Onsenׁ(אונסן פתוח בטבע, כניסה חינם) ו Fukiage Hot Spring Health Center(אונסן עם מספר בריכות חמות, כניסה 500¥ אבל לדעתי שווה את הכסף לגמרי!).
https://www.japan-guide.com/e/...
ב. אזור Panorama Road- אזור עם המון חוות פרחים(כניסה חינם). אנחנו ביקרנו בחוות Shikisai Hill, חוות Kamifurano וחוות Tomita (הכי הגדולה והכי מפורסמת).
https://wow-j.com/en/Allguides...
ג. אזור Patchwork Road- אזור עם כמה עצים מפורסמים מפרסומות שונות
#סאפורו(Sapporo)- עיר הבירה של מחוז הוקאידו. בעיר יש מספר פארקים ומוזיאון מגניב.
https://www.japan-guide.com/e/...
-בהתחלה הגענו לפסטיבל הפרחים Sapporo Lilac Festival- פריחת של 400 עצי לילך ממספר מדינות בעולם. הפסטיבל מתקיים מאמצע מאי עד תחילת יוני.
http://www.sapporo.travel/even...
- בהמשך נסענו למוזיאון הבירה Sapporo Beer Museum- הכניסה חינם. עשינו סיור קצר במוזיאון (יש סיור מסודר בתשלום ביפנית) ובסוף ישבנו לטעום 3 בירות שונות ב 600¥ עם המון תיירים מכל העולם.
-ישנו בהוסטל Iyasu Hostel Sapporo- הוסטל לא מומלץ(חדרים מאוד קטנים!). עלות- 10,000¥ ללילה לזוג + 1500¥ לחניה.
-למחרת החזרנו את הרכב ואת הכרטיס ETC(בדואר בשדה התעופה) וטסנו לטוקיו(70 דולר כולל מזוודה).

טיפים על הוקאידו
==============
-שכרנו רכב דרך אתר Tocoo- אתר שמשווה מחירים ממספר חברות שונות ונותן הנחה משמעותית אם מזמינים דרך האתר. אנחנו שכרנו רכב עם כרטיס ETC CARD(מאפשר מעבר בין כבישי אגרה, כמו מנוי לכביש 6) ותוספת של TEP(מאפשר לעבור בכל הכבישים בהוקאידו ללא עלות נוספת).
https://www2.tocoo.jp/en/
-טיפים על נהיגה והשכרת רכב בהוקאידו:
https://www.lametayel.co.il/%D...
https://www.lametayel.co.il/שכ...
-כתבה מפורטת על הוקאידו
http://www.explorejapan.net/%D...
-"סיפורי דרך" מפורטים על הוקאידו
https://www.facebook.com/group...
https://www.lametayel.co.il/%D...
-אתר עם הסברים על מגוון הטרקים שניתן לעשות בהוקאידו
https://hokkaidowilds.org/hike

טוקיו(Tokyo)- שבעה ימים

טוקיו היא עיר מאוד גדולה(חיים בה כ 35 מיליון אנשים) ויש אין סוף דברים לעשות והמון מקומות לראות בטוקיו, לכן הקדשנו שבוע שלם(כמובן שלא הספקנו לראות את הכל).
#יום ראשון: טיילנו באזור Shinjuku, באזור Harajuku ובאזור Shibuya- אזורים מלא חיים, חנויות, מסעדות וכיף להסתובבות בלילה.
-פארק Shinjuku Gyoen- פארק גדול שמורכב מ 3 גנים(צרפתי, אנגלי ויפני). מאוד נחמד להסתובב בפארק ולראות זוגות נשואים באים להצטלם(במיוחד בגן היפני שלדעתי הכי יפה).
-מקדש Meiji jingu shrine - מקדש מרשים עם גן מאוד גדול. אני מציע לראות את הקיר עם עשרות חביות סאקה שנתרמו למקדש.
-פארק Yoyogi Park - פארק גדול ומגיב. הגענו ביום ראשון כדי לראות את ה"אלבסים" שלבושים ורוקדים כמו אלביס פרסלי ומלא חברה צעירים שבאו לאכול, לשתות ולרקוד בפארק. מצחיק היה לראות את גינת הכלבים שמחולקת לאזורים לפי גודל הכלב.
-המשכנו לרחוב Takeshita dori המגניב ולרחוב Omotesando היוקרתי(מלא בחנויות מותגים). בדרך עצרנו ב Kawaii Monster Cafe (בית קפה מטורף שמעוצב בצורה צבעונית).
-אכלנו בסושי Genki Sushi- הוא מפורסם כי הסושי מגיע על גבי מסוע(כמו רכבת). הסושי טעים וזול, הבעיה היחידה זה התור הארוך בכניסה(חיכינו מעל חצי שעה להיכנס).
-מתחם המשחקים VR park tokyo shibuya- מקום מעולה לחוות משחקי מציאות מדומה.
-בהמשך הלכנו ל Shibuya Crossing - הצומת הכי עמוסה בעולם. מומלץ לראות את הצומת מלמעלה מהסטארבקס הצמוד(למרות שבלילה לא היה מרשים ועמוס כמו במהלך היום). הצומת מפורסמת גם בגלל הכלב הנאמן Hachiko שלזכרו יש פסל בצומת ותור ארוך של אנשים שמחכים להצטלם עם הפסל.
-ישנו במלון APA Hotel Shinjuku Gyoemmae-מלון מעולה במיקום מרכזי עם אונסן במלון. עלות- 10,000¥ ללילה לזוג(נשארנו 5 לילות).
#יום שני: טיילנו באזור Odaiba- אי מלאכותי שנבנה ליד טוקיו
-מוזיאון TeamLab Borderless- מוזיאון האומנות הדיגיטלי המדהים! אין מפה או מסלול במוזיאון אז פשוט מטיילים בין החדרים ומנסים להתמצא לבד. אני ממליץ לא לפספס את: חדרCrystal Universe (חדר עם מלא עמודי לד), Memory of topography(מקסים), Forest of Lampsׁ(חדר עם המון פנסים תלויים), En Tea house(תזמינו תה, באמת חוויה בלתי נשכחת), Athletics Forest(אזור משחקים מטורף במיוחד לילדים). עלות- 3,200¥(מזמינים באתר כדי לא לעמוד בתור). מומלץ להגיע מוקדם(המוזיאון נפתח ב 10:00, כבר ב 9:30 היה תור קצר וכשיצאנו בצהריים היה תור מאוד ארוך). הגעה- המוזיאון נמצא ב odaiba ומגיעים אליו ברכבת מתחנת Shimbashi (אפשר לקנות כרטיס יומי ב 840¥ שמאפשר לנסוע חופשי באי עצמו וכן אליו וממנו באותו היום).
https://borderless.teamlab.art...
*יש עוד מוזיאון אומנות דיגיטלי בשם TeamLab Planets אך הוא פחות מומלץ.
-אח"כ המשכנו ברגל ל Venus Fort Odaiba (קניון מעוצב כמו ונציה) ולמוזיאון טויוטה שנמצא בתוך הקניון (בהצגת רשיון נהיגה בינלאומי אפשר לנהוג באחת המכוניות).
-המשכנו ל Joypolis- מתחם משחקים הענקׁׁ(5 קומות) ושוב הזדמנות מצויינת לחוות משחק VR(ממליץ על Zero Latency VR, קצת יקר אבל ממש שווה את הכסף). אחרי שראינו את השקיעה מבית הקפה בקומה העליונה(הנוף מדהים), המשכנו לכיוון פסל החרות, לצלם את נוף העיר ואת הגשר שנקרא Rainbow Bridge (מרהיב במיוחד בלילה). צמוד לפסל החירות נמצא הקניון Aqua City- אני ממליץ לראות את החנויות לחיות מחמד בקומה הראשונה (שבין השאר מוכרים שם עגלות, בגדים, פיג'מות ותחפושות לכלבים!) ואת הרובוט האנדרואידית Chihira Junco שתעזור לכם לקבל מידע. אח"כ הלכנו לראות את הרובוט הענקי( 20 מטר גובה!) Gundam בכניסה למתחם Diver City(אני ממליץ לראות את המופע של הרובוט שמתקיים כל חצי שעה מ 7:30-21:30).
-המוזיאון להמצאות ומדעי העתיד Miraikan- מקום מומלץ (נסגר ב 16:30, אז לא הספקנו).
#יום שלישי: טיילנו באזור Akihabara- רובע האלקטרוניקה וב Asakusa - מרכז התרבות של טוקיו.
- לקחנו סיור עם מתנדבים דרך Tokyo localized (מזימינים מקום דרך האתר)- עשינו את סיור הדגל שלהם באזור Akihabara(שנקרא Our Flagship Free Walking Tour of Tokyo) שנמשך כ 3 שעות והוא מסתיים בפארק Ueno המפורסם(סיור מומלץ מאוד!). אח"כ המשכנו לעוד סיור ב Asakusa (שנקרא Asakusa Free Walking Tour) עם אותה המדריכה המדהימה Miyuki ,שנמשך כשעתיים והוא מאפשר לראות את המקדש העתיק Sensō-ji, את רחוב הקניות Nakamise-dori ואת המגדל Tokyo Sky Tree (הסיור פחות מומלץ למי שראה "כמה" מקדשים ביפן). הסיור הוא ללא עלות, אבל מקובל להשאיר טיפ בסוף כ 1000¥(או יותר).
https://www.tokyolocalized.com...
-בערב הסתובבנו באזור Akihabara- היה מטורף! הסתובבנו בחניות המשחקים הפזורים בכל האזור, אח"כ המשכנו לדון קיחוטה( Don Quijote)- רשת חנויות שמפוזרת בכל טוקיו(מקום מעולה לקנות מתנות), אבל החנות של אקיהברה מפורסמת בגלל שבקומה החמישית יש Maid café מעולה בשם Home Cafe(חוויה מטורפת, מומלץ לחכות למופע שמתקיים כל שעה) ובקומה השמינית יש מרכז הערצה והופעות ללהקת הבנות היפנית ההזויה AKB48(קצת מוזר היה לראות גברים בחליפות מחכים לראות הופעת פופ של בנות צעירות). אח"כ המשכנו ל Pop life department m's akihabara - חנות "למבוגרים" בת 7 קומות(כאן תמצאו אבזרים,תלבושות והדבר הכי הזוי מכונות אוטומטיות למכירת תחתונים משומשים של נערות!)
https://yapanit.com/%D7%99%D7%...
#יום רביעי: יום שמוקדש לפארק Tokyo Disney Sea
בטוקיו יש 3 פארקים גדולים- Disney Sea , Disney land , Universal Studios. אנחנו החלטנו ללכת ל Disney Sea שמציע את הגרסה "הרטובה" של דיסני טוקיו עם עשרות מתקנים בכל הגדלים, הצורות והמהירויות האפשריות. המתקנים מומלצים- Toy Story Mania!(מתקן הכי עמוס), Journey to the .center of the earth, 20,000 leagues under the sea, Indiana Jones ,Tower Of Terror
אני ממליץ להגיע מוקדם, להשתמש בכרטיס ה Fastpass במתקנים המומלצים ובשאר הזמן פשוט להנות מהפארק בלי לרדוף אחרי כל מתקן. הפארק הוא עצום ויש בו המון אטרקציות, כשהאטרקציה המרכזית הוא מופע הסיום המרהיב בערב(לא לפספס!). להמלצות נוספות אני ממליץ לקרוא כאן:
https://www.facebook.com/group...
https://www.facebook.com/group...
https://allabout-japan.com/en/...
#יום חמישי: אימון סומו, קרטינג וטיול באזור Shinjuku, באזור Harajuku ובאזור Shibuya
-אימון סומו- חוויה בלתי נשכחת! רוב בתי הספר לסומו מאפשרים להיכנס חינם ולראות את האימונים. אנחנו ביקרנו ב Nishiiwa-beya Sumo Stable. האימונים מתקיימים ב 8.30-10.30 ויושבים ממש בחדר אימון. אין צורך לקבוע מראש אבל מומלץ לבקש מהמלון להתקשר מראש כדי לוודא שיש אימון(אף אחד לא ענה לנו אז פשוט הלכנו מוקדם ולמזלנו היה אימון באותו יום). הכניסה חינם, ניתן לצלם רק בלי פלאש, אבל אי אפשר להשתתף באימונים ואסור לדרוך על קרקע החולית[כמו שבטעות אני עשיתי :( ]
כתובת של Nishiiwa-beya Sumo Stable
090-2442-2410
4 Chrome-4-9 Ktobuki, Taito, Tokyo 111-0042
טלפון: +81 902442-2410
https://www.facebook.com/group...
https://www.facebook.com/group...
אפשר גם לראות קרבות סומו ב Kokugikan Stadium- אצטדיון הסומו המרכזי של טוקיו. מומלץ להזמין כרטיסים מראש(המחירים מתחילים מ 3,800 ¥).הטורניר מתקיים כל היום,אבל בסביבות 15:00 מתחילים הקרבות החשובים והיקרים יותרׁ. אפשר להגיע מוקדם בבוקר למקום ולקנות כרטיס על בסיס מקום פנוי.
http://sumo.or.jp/En/
אתר שמאפשר לקנות כרטיסים לסומו ושישלחו אותם לארץ:
https://buysumotickets.com/
-קארטינג ברחובות טוקיו עם Street Kart Shinagawa- חוויה מטורפת! נוסעים מחופשים בקארטינג ברחובות טוקיו. יש המון מסלולים וחברות שונות שמפעילות את האטרקציה הזאת, אנחנו לקחנו סיור של שעה באזור Shibuya(רצינו לעבור בצומת העמוסה), מחופשים לפו הדוב וחזרזיר, בעלות של 8,000¥(אם מבטיחים לרשום ביקורת טובה אז מקבלים 1000¥ הנחה). דרשו מאיתנו להציג רשיון בינלאומי של ממסי!
https://kart.st/shinagawa
https://tokyocheapo.com/entert...
-בערב הלכנו לבניין העיריה Tokyo Metropolitan Government Office Observatory-יש 2 נקודות תצפית(צפונית ודרומית, אבל רק הדרומית פתוחה כעת) שמציעות יחדיו 360 מעלות של תצפית מדהימה על העיר והסביבה. הכניסה חינם!. בנוסף בשעות 10-17 אפשר לקבל סיור מודרך ע"י מתנדבים בבנין ולראות את משרדי ממשלה והפרלמנט של טוקיו (לברר במודיעין בבניין מתי יש סיור באנגלית).
-המשכנו ל Shinjuku-הסתובבנו באזור ה"אורות אדומים" Kabukichō(אזור עם מלא מועדונים ו love hotels) ובאזור הפאבים Golden Gai(מקום מגניב עם מלא פאבים קטנים). באזור זה נמצאת גם מסעדת הרובוטים המפורסמת Robot Restaurantׁ(כניסה עולה 8,000¥ לא כולל אוכל ושתיה, אנחנו ויתרנו).
https://yapanit.com/%D7%99%D7%...
#יום שישי: טיילנו באזור Ginza וב Roppongi
-בבוקר הסתובבנו באזור Ginza אזור יוקרתי של טוקיו עם מלא חנויות אופנה. אנחנו קנינו בגדים ברשת Uniqlo המומלצת(בגדים איכותיים במחיר נמוך יחסית).
- בערב הלכנו ל Tokyo pub crawl באזור Roppongi( אזור חיי הלילה של טוקיו)- היינו בערך 100 תיירים מכל העולם, דילגנו בין 3-4 פאבים ובסוף הגענו לאחד המועדונים בעיר. כמובן שבכל מקום מחלקים אלכוהול, רוקדים ויש מלא משחקי חברה(מאוד מומלץ!). מחיר באתר- בנים 2500¥, בנות 1500¥.
http://www.tokyopubcrawl.com/
-עוד המלצות על אזור Roppongi אפשר לקרוא כאן:
https://yapanit.com/יעדים/טוקי...
#יום שבת: טיילנו באזור Shinjuku, באזור Harajuku ובאזור Shibuya- אזורים מלא חיים, חנויות ומסעדות
*מלון Mustard Hotel Shibuya- מלון לא מומלץ! השירותים משותפים, החדרים קטנים מאוד, הוא רחוק מתחנת סאבווי והסיוט הכי גדול זה האור החזק במסדרון. ישנו בו 2 לילות והתחרטנו.

טיפים נוספים על טוקיו
===================
#יש המון אפלקציות והסברים על התחבורה הציבורית המסובכת בטוקיו(וביפן). אני ממליץ להשתמש רק באפקלציית Google Maps שמאוד פשוטה ומדוייקת ועזרה לנו מאוד להתמצא בטוקיו. אם נוסעים בטוקיו מספר פעמים ביום אז אני ממליץ לקנות פס חופשי-יומי לסאבווי ו/או לרכבת JR(אנחנו קנינו פס רק לסאבווי, כי לא היה קשה למצוא אלטרנטיבות ל JR). יש גם של פס של 72 שעות.
#שוק הדגים Toyosu(השוק עבר מ Tsukiji באוקטובר 2018)- שוק הדגים הגדול והמפורסם של העיר, כשהדבר המיוחד הוא הכניסה למכירה הפומבית של דגי הטונה. לפרטים נוספים:
https://tokyocheapo.com/entert...
# קרוז בסירה מסביב לטוקיו (Waterbus Cruise) - יש כמה מסלולים מאודייבה לגן Hama rikyū ועד למקדש Sensō-ji באסקוסה.
http://www.tokyo-park.or.jp/wa...
#מוזיאון האנימציה Ghibli Museum- מוזיאון ששייך לסטודיו אנימציה Ghibli היפנית. הכרטיסים למוזיאון זה אוזלים מאוד מהר אז כדי לקנות את הכרטיס לפני שבאים ליפן.
http://www.ghibli-museum.jp/en...
#קורס בישול יפני (Beautiful Washoku Cooking)- ללמוד לבשל אוכל יפני בדירה יפנית אותניטת. ניתן לקבוע דרך האתר בלינק המצורף או לפנות אליה באימייל הבא: Miyukino0413@gmail.com
https://www.beautifulwashokuco...
#מסעדות סושי מומלצות- רשת Sushi-Zanmai ורשת Midori Sushi וכמובן ב Genki Sushi
#מסעדת ראמן ברשת Ichiran- הראמן הכי טעים ביפן וחוויה בלתי נשכחת (שווה את ההמתנה!).
#אני ממליץ לנסות את הפנקייקים בטוקיו, אכלנו ב Happy pancake בשיבויה והיה ממש טעים!

הערות וטיפים נוספים

#בטיחות: יפן היא מדינה מאוד בטוחה והאנשים בה מאוד הגונים ונחמדים(פגשנו גם בנות שטיילו לבד)
#החלפת כספים:
-בארץ השתמשנו בשירות של בנק פועלים "מט"ח בטרמינל", מזמינים כסף מראש דרך האתר והוא מחכה לך בשדה תעופה ביום הטיסה https://join.bankhapoalim.co.i...
-ביפן ניתן להוריד כסף בכספומטים בחנויות של Seven Eleven שפזורות כמעט בכל מקום ביפן.
#סים- הזמנו כרטיס סים "GLOBAL SIM" של חברת פלאפון בעלות של 150 שקל עבור 5 ג'יגה(יש גם חבילות אחרות). היתרון הגדול שהוא שאם לא ניצלת את כל החבילה אז היא נשמרת עד ל 3 שנים.
#שליחת מזוודות- השירות ניתן בחנויות נוחות (כמו SevenEleven, Family Mart, AM-PM וכו'), בתי מלון, מרכזי שירות ובתים פרטיים(שירות נוח ואמין).
https://yapanit.com/%D7%98%D7%...
#לכל עיר/אזור חדש שהגענו פנינו ל Tourist Information Center -ניתן לקבל שם מפות והסברים על מסלולים שונים(חלקם היו סגורים בגלל השלג), לקנות/להשכיר ציוד(שכרנו מגפים לשלג ולגשם)...
#רשיון ונהיגה- אני ממליץ להוציא רשיון נהיגה בינלאומי דרך "memsi", מכיוון שדרך ממסי מקבלים רשיון לפי אמנת ג'נבה מ 1949 בלבד, דרך חברות אחרות מקבלים רשיון בינלאומי לפי אמנת ג'נבה מ 1949 ולפי אמנת וינה מ 1969 שלא מקובל בכל המקומות ביפן(יש סניפים של ממסי בכל הארץ והמחיר הוא אותו מחיר בכל המקומות). נתקלנו ב" בעיה" הזאת כשרצינו לנהוג בקרטינג בטוקיו וביקשו מאיתנו לראות רק את הרשיון של ממסי. עוד פרטים ניתן לקבל בפוסט הזה:
https://www.facebook.com/group...
#ברוב המקומות ביפן יש ברזיות וגם ניתן לשתות מים מהברז וכך לחסוך כסף על מים
#ביפן לא נהוג להשאיר טיפים או להתמקח על המחירים
#שירותים - ביפן השירותים ברמה גבוהה אבל קצת מסובכים לשימוש. כאן יש הסבר מלא:
https://allabout-japan.com/en/...
#"בתי השלום" ביפן- זהו ארגון נוצרי אוהב ישראל ביפן, המציע אירוח חינם לישראלים ללא כל תשלום(זוגות נשואים או משפחות-אני הייתי עם חברה שלי והם לא יכלו לארח אותנו). ישנם 4 בתים - טוקיו, נארה, קיוטו והירושימה. יש לתאם את הביקור מראש במייל והם יתנו הוראות הגעה מדויקות. ניתן להישאר עד 3 לילות, לא מקבלים בימי ראשון ושבת. כתובות מייל לפניות:
beitshalom_kyoto@yahoo.co.jp קיוטו
tokyo.beit.shalom@gmail.com טוקיו
nara_beit_shalom@yahoo.co.jp נארה
beitshalom_hiroshima@ivy.ocn.n... הירושימה
*https://www.lametayel.co.il/בית+שלום++המדריך+המלא
#אני אישית לא הכרתי לפני את תרבות ה Kawaii ביפן- שלטים, צעצועים, בגדים ועוד מלא דברים שמעוצבים בצורה חמודה... חלק מזה כמובן הבתי קפה השונים שנמצאים בטוקיו(בית קפה לחתולים, מומנים, ינשופים וכו'... וכמובן Maid café).
https://he.wikipedia.org/wiki/...
#אפלקציות שימושיות:
-Google Maps- נותן מידע דיי מדויק לגבי שעות ומיקום בכל מה שקשור בתחבורה ציבורית(אוטובוס/מטרו/רכבות) וגם עזר לנו מאוד כשנהגנו ברכב. נעזרנו גם כדי למצוא מסעדות ותחנות דלק בדרך.
-Maps.me- מאפשרת להוריד מראש מפות של כל יפן ואח"כ להשתמש בהן גם כשאין אינטרנט
-XE Currency- אפלקציה מעולה להמרת כספים
-AccuWeather- אפלקציה מעולה לבדיקת מזג אויר
-Google translate- רוב היפנים לא דוברי אנגלית
#אתרים שימושיים:
-"יפן למטיילים"- קבוצת פייסבוק מעולה שעזרה לנו (ולעוד הרבה) מאוד
https://www.facebook.com/group...
-"יפנית"- בלוג מומלץ של על יפן
http://yapanit.com/index.php/H...
-סיפור דרך מאוד מפורט על יפן
https://www.lametayel.co.il/%D...
-אתרים מעולים לקבלת מידע על אזורים שונים ביפן
https://www.japan-guide.com/
https://allabout-japan.com/en/

לכל שאלה/הערה מוזמנים לכתוב לי ואני אנסה לענות בשמחה.
לסיום, תודה רבה לחברה המדהימה שלי מריה שתכננה לנו את הטיול המושלם!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )