רישיקש סקירה כללית

עיר קדושה להינדים על הגנגס ובירת היוגה של הודו. מקום רגוע ונעים עם הרבה תרבות

גם להודו חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2015
משך הטיול5 ימים

הגעה

תלוי מאיפה ואיך תגיעו אבל הרבה פעמים צריך להגיע לעיר שקוראים לה haridwar ומשם אוטובוס מקומי לרישיקש. איך שלא יהיה אתם תגיעו לעיר עצמה ותרצו להגיע לאיזור של התיירים שהוא בקצה הצפוני של העיר. זו נסיעה קצרה בטוקטוק אבל הנהגים ינסו לסחוט אתכם בהרבה כסף. תתמקחו הרבה ואל תוותרו להם, כל הנהגים בעיר הזאת גנבים.
בטוקטוק אפשר להגיע עד הגשר ומשם צריך להמשיך ברגל

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לישון

רוב התיירים המערביים ישנים בשני אזורים: tapovan ו-laxman jhulah אשר נמצאים אחד מול השני בגדות שונות של הנהר בקצה הצפוני של העיר. לדעתי עדיף laxman כי יש שם יותר עניין אבל בגלל הגשר שמחבר ביניהם זה לא כזה משנה. אני בדקתי את הגסטהאוסים שהיו מומלצים בעפתי ומצאתי תנאים רעים, יקרים, ומפוצצים בישראלים שיושבים כל היום ומעשנים. אני ממליץ לישון איפשהו בצד הדרומי של הגשר ולא בצפוני המרוחק.

לאכול

אין בשר בכל העיר בגלל שהעיר קדושה. יש בית קפה שקוראים לו honey hut, אחד הקפוצ׳ינו הכי טובים ששתיתי בהודו ותאמינו לי שחיפשתי בכל מקום.
אם הולכים דרומה מהגשר מצד ימין ובטוח לפני קפה נירואנה יש צריף קטן שמכין מומו וveg burger. טעים לאללה ורק 50 רופי. הייתי אוכל שם כמעט כל יום. אני חייב להודות שרוב האוכל באיזור התיירים הוא לא מעיף אז מומלץ לצאת קצת ולחפש דברים יותר מקומיים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לעשות

יוגה- יש מלא מקומות ומלא זמנים של שיעורים רק צריך לבחור מה שמתאים וללכת, השיעורים בעיקר בבוקר ובערב.

שיעורים/סדנאות- בישול, תכשיטים וכל השיט הזה.

טקס פוג׳ה- כל יום לקראת השקיעה יש טקס לנהר הגנגס על שפת הנהר. בlaxman הטקס הוא בקטנה. אם הולכים דרומה מגיעים לעוד גשר קצת אחריו ולאזור של אשראמים ופסל של העל שיווה. שם יש טקס ממש מרשים ומאוד מומלץ. אפשר גם להרחיק עד haridwar שם יש טקס יותר גדול אבל אני לא ראיתי בזה צורך. בנוסף באזור הזה יש שוק קטן ונחמד.

אשראם של הבייטלס.: המקום בו הביטלס כתבו את הwhite album, מתחם של אשראם נטוש שהג׳ונגל בלע אותו ומלא בגרפיטי שקשור לביטלס. נחמד מאוד. לדעתי יש איזה מישהו שאומר בשער ומבקש כסף, אני באתי מסביב אז לא שילמתי. מסתובבים במתחם איזה חצי שעה- שעה. אפשר לשלב את זה עם הטקס פוג׳ה שמתקיים ממש קרוב לשער.

להיכנס לגנגס- רישיקש הוא האזור בו הגנגס יוצא מההרים וכאן הוא נקי צלול ומרענן. אם רוצים להכנס מומלץ להצפין קצת מהאזור המיושב ולמצוא נקודה לגשת לנהר. המים קרים ונהדרים אפילו רק להכניס רגלים.

טיול קטנוע/אופניים/טוקטוק למפלים באזור- אפשר לקבל מידע על מיקום המפלים מהסוכנויות או מהמקום בו השכרתם, אני הייתי ב3 מפלים שונים באופניים ועליתי למקדש שקוראים לו Sri neelkantha mahadeva temple, בדרך עברתי בכפרים קטנים ולא תיירותיים עם נוף יפה. חוויה יחודית. מאוד מומלץ, אם לא באופנוע/ אופניים אז להשכיר נהג שיקח אתכם לנקודות עניין באזור.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )