8 ימים במזרח גיאורגיה

פרטים ומידע שימושי על טיולים שונים שעשינו במזרח גיאורגיה

גם לגאורגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2012
משך הטיול8 ימים
עונה מומלצתקיץ

טיולים בלגודחי

הגעה: מטיביליסי לוקחים מטרו לתחנת סינאני. משם לקחנו מונית לטלאבי ב-20 לארי למונית (מרשוטקה עולה 8 לארי לאחד).
בהגעה לטלאבי תשאלו על מרשוטקות ללגודחי, זה 2 דקות הליכה מהמרכז, יפנו אתכם.
יש שוק גדול ליד - 6 לארי לאחד. (בטיביליסי הציעו לנו מתחנת סינאני מונית ישירה ללגודחי ב-40 לארי, משתלם אם אתם יותר מזוג). 3-4 שעות נסיעה מטיביליסי ללגודחי (לא כולל זמני המתנה, ותלוי בנהג..).
לגודחי זו התחנה האחרונה של המרשוטקה.

לינה:
יורדים במרכז לגודחי, נסענו במונית עבור 2 לארי לגסט האוס. הדרך לכיוון הגסט האוס (והכניסה לפארק) היא מנקודת הירידה לעלות צפונה (עליה), 20 מ׳ לפני המגרש כדורגל פונים שמאלה, עד הצומת T. בצומת לוקחים ימינה. תמשיכו עם הכביש עד שתראו שלט שכתוב עליו guest house מצד ימין וליד זה שני מספרי טלפון בכחול, שם אנחנו ישנו.
שער הכניסה לפארק הוא בקצה הרחוב, 5 דקות הליכה מהגסטהאוס. מחיר 25 לארי כולל ארוחת ערב (מהטובות שאכלנו) ולינה. שם: גסטהאוס ״ושלובני״, קוראים לבעלים eteri. טלפון: 995-597185467. יש עוד גסטהאוסים בדרך. גסטהאוס מעולה! מומלץ!

מסלולים בשמורה:
בגסטהאוסים יש מפות עם המסלולים והסברים על כל מסלול, כולל זמני הליכה (עם ספיירים).
כל המסלולים מסומנים, יש הרבה יתושים (חוץ מבמפל הגדול), מומלץ אלתוש או בגדים ארוכים.

המפל הגדול- מונית מהגסטהאוס לתחילת המסלול (גורגיניאני) ב30 לארי הלוך חזור. המסלול לקח 5 שעות, כולל עצירות - מסלול קל להליכה.

מפל קטן- מסלול מתחיל מהכניסה לשמורה בלגודחי, 3 שעות הלוך חזור. המסלול כולל עליה וקצת יותר קשה מהמפל הגדול.
שניהם מסלולים נחמדים ומומלצים אם מגיעים לאזור. אנחנו הספקנו את שניהם באותו יום ולא רצנו...

טירת מאצ׳ה- מסלול לא מומלץ. נוסעים למצימי (15 לארי הלוך חזור). משם צריך למצוא את השער לשמורה (אפשר ללכת על החלק הדרומי של השמורה מזרח-מערב עד שתמצאו). מהשער הולכים עם השביל ג׳יפים הברור שהולך צפונה בשמורה. אחרי 20 דקות מתחילים סימונים - לקח לנו 3 שעות סה״כ. המקום קרוב לגבול, לכן צריך לקחת פספורטים למקרה שתהיה ביקורת.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיגנגי - לינה וסיור יינות

הגענו לסיגנגי במונית במחיר של 25 לארי למונית. ישנו אצל מאיה, 20 בלי ארוחות, 30 כולל ארוחת בוקר. מקום נחמד.
בעלה מוציא סיור ליקבים - מומלץ. עוברים בין יקבים, טועמים הרבה יין וצ׳צ׳ה. יש מקומות שצריך לשלם עוד כמה לארי כדי לטעום. ככל שתהיו יותר אנשים המחיר יהיה יותר זול- 100-150 לארי לטרנזיט.
אנחנו ביקשנו לסיים את הסיור בטלאבי (במקום לנסוע הלוך חזור).
ממליצים לצאת עם בעלה של מאיה - מאוד נחמד.

טלאבי ודוד גרדג'ה

טלאבי
ישנו אצל אטו. 25 לארי כולל ארוחת בוקר טובה. דוברת אנגלית ויש לה נהג זול אם רוצים סיור יקבים/דוד גראדג׳ה - מומלץ. העיר עצמה די בשיפוצים, אין בה מה לעשות נכון לזמן שאנחנו היינו Eto jajanidze 559782050, +995350 277070. 27. Elene akhvlediani st

דוד גראדג׳ה
צריך לקחת מרשרוטקה לעיר סגארג׳ו (7 לארי לאדם מטלאבי, אפשר להגיע גם מטיביליסי) ומשם מונית לדוד גראדג׳ה. אנחנו לקחנו את הנהג דרך אטו, סגרנו איתו על 100 לארי למונית, כשאנחנו מסיימים בטיביליסי (80 לארי אם היינו חוזרים לטלאבי). הנסיעה ממש ממש מומלצת, נוף מדהים ושונה על גיאורגיה ואזרבייג׳ן. יש שם מערות נזירים, ציורי קיר עתיקים ותצפית מדהימה! (לא לוותר).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

בורג'ומי

לוקחים מרשרוטקה במחיר 8 לארי מתחנת הרכבת דידובה. ירידה לא בתחנה האחרונה, תגידו לנהג שיגיד לכם מתי. נסיעה לוקחת קצת יותר משעתיים.
הפארק נמצא בחלק הצפון מערבי של בורג׳ומי (ק״מ מהתחנה המרכזית). שימו לב שאם תשאלו על ״נשיונל פארק״ יכוונו אתכם לפארק המים המינרלים. תשאלו על פארק ״בורג׳ומי-חרגולי״. יש אינפורמיישן בכניסה. מי שנמצא שם ייתן לכם מפה טופוגרפית של הפארק ויוכל לעזור לכם להתאים מסלול, יודע אנגלית ברמה טובה.

לינה:
אנחנו ישנו אצל גיאורגי (זה השם שלו), 25 לארי כולל ארוחת בוקר. גיאורגי דובר אנגלית ומאוד נחמד. מה-bus station ממשיכים לכיוון המוזיאון. פונים שמאלה לכיוון המוזיאון, עוברים תחנת משטרה מימין,בצומת T פונים ימינה וממשיכים עד מספר 12 (זה בחצר אחורית, פונים שמאלה בסמטה בין בתים 10 ו-14).
מסעדה מומלצת ולא יקרה, אוכל טעים (גיאורגי ומערבי)- cafe oldborjomi.
זה האזור שלדעתנו הכי פחות מומלץ בין מסטיה, קזבגי, לגודחי והמערות של דוד גראצ׳ה. המסלול שהמליצו לנו עליו כמסלול יום זה להתחיל ממסלול 1 ולרדת ממסלול 6. היער עצמו פחות יפה מהיער בלגודחי, וכשטיילנו הייתה ראות גרועה כך שגם לא ראינו נוף. העלייה עצמה לוקחת שעתיים וחצי (בקצב טוב). אין בעיה גם להגיע לבקתה באותו יום ולרדת.

טיפים

  • רכבת- המטרו בטיביליסי מאוד נח. מומלץ לקנות כרטיס (2 לארי) ואז כל נסיעה בעיר עולה 0.5 לארי. הכרטיס יכול לשמש את כל הקבוצה, צריך לטעון עליו את כמות הכרטיסים שרוצים.
  • כמעט לכל מחיר שכתבנו ללינה אפשר להוריד בערך 5 לארי, לנו פשוט לא היה נעים להתמקח.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )