טיול יום במסטיה גאורגיה

טיול יום יפה בגאורגיה

גם לגאורגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJuly 2019
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתקיץ

מבוא

מסטיה היא העירה שבה מתחילים את הטיול הידוע של הרי הווקז – מסטיה-זבשי-אדישי-איפראלי-אושגולי. טיול זה לוקח לרוב ארבעה ימים שבהם הולכים ברגל ונהנים מנופים מדהימים, כפרי אירוח מיוחדים ושלמרות התיירות הגואה נראים אוטנטים ופרימיטיביים, אוכל פשוט וטוב, הכנסת אורחים נעימה ואפילו יין מקומי טוב.
מאחר שבדרך עולים עליות מרשימות ותלולות, החלטנו לבצע טיול "חימום" יום לפני שאנחנו יוצאים למסע. הטיול התחיל ונגמר במסטיה אליה הגענו מטיבליסי.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה למסטיה

הדרך הנוחה ביותר להגיע למסטיה היא בטיסה. כך התכוונו לעשות ואפילו קנינו כרטיסים מראש שכן ישנה טיסה אחת ביום של מטוס זעיר במיוחד. הגענו ביום המיועד לשדה הסמוך לטיבליסי ושם לאחר המתנה של כשלוש שעות, הודיעו לנו שהטיסה בוטלה, דבר שמסתבר בדיעבד שקורה הרבה מאד. למה? ככה! עכשין לכו ותמצאו לכם פתרון אחר. בתושיה ישראלית ידועה ובלי הרבה ברירות, התארגנו לנו עם עוד קבוצה של כשבעה איש (פליטי הטיסה כמונו) והתקשרנו לנהג מונית שיגיע אלינו מטיביליסי ויסיע אותנו למסטיה. לאחר מיקוח לא פשוט סיכמנו איתו על תעריף של כחמישים ליי לכל נוסע. לא מעט אך לא היתה לנו בשלב זה הרבה ברירה.
הדרך ארכה כתשע שעות (במקום שעת טיסה אחת) כשחציה על כבישים סבירים וחציה כפרית ואיטית. הגענו תשושים אך מרוצים מזה שבכלל הגענו למסטיה באותו היום.

העליה הגדולה

מאחר שרצינו לחקות את התנאים האמיתיים שיאפיינו את הטיול מסטיה-אושגולי, ארזנו תרמילים במשקל בינוני בתוספת כמה ליטרים של מים ויצאנו מהעיירה מסטיה לכוון צפון. היעד היה צלב גדול בראש ההר שצופה על מסטיה מצפון. (ראה הנקודה במפה המצורפת). יעד זה הינו תחילתו של טיול ידוע לכוון אגמי קורולדי. טיולנו שלנו החל בעליה מתונה וקלה עד כדי כך שחששנו שלא בחרנו מסלול נכון לעניין ההכנה שכן הוא קל מידי. לאחר כשעה של עליה כזאת הגענו ליער סבוך יחסית שבו השביל החל לטפס בתלילות מרשימה במעלה ההר. אחרי עוד כשעה ממש חשנו שזוית הטיפוס היא משהו כמו 45 מעלות וידענו שהטיול הזה התאים לגמרי למטרה. שמחנו אחרי כשלוש שעות טיפוס רצוף ללא שום הפסקת מנוחה, להגיע לצלב שהסתבר שהיה בעצם צלב גדול שתקוע באדמה ומהווה נקודת תצפית יפהפיה על מסטיה ועל כל הרכסים הדרומיים של הקוקאז.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ירידה מן ההר – המשימה הושלמה

את הירידה החטנו לעשות בדרך אחרת, תלולה פחות ונוחה יותר שכן היתה דרך כורכר ברובה. התקדמנו לכוון מזרח ועקבנו אחרי דרך רכב (מן הסתם תומכת בטיולי הג'יפים המפוסרסמים באיזור) שלמרות שאף היא היתה תלולה למדי, התפתלה בנוחות יחסית. ירדנו בדרך זו לאיטנו תוך שנוף מסטיה מתקרב אלינו בהדרגה יפה.

טיפים

  • מקלות הליכה!! גם מי שלא אוהב\לא רגיל\לא רוצה ללכת עם מקלות הליכה, הירידות, גם בטיול זה וגם בטיולים אחרים בהרי הקווקז ממש דורשות מקל או זוג מקלות...אם רוצים להשאר עם ברכיים שישמשו לטיולים נוספים בעתיד.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )