טיול בחבל קזבגי בגאורגיה

טיול יום יפה בגאורגיה

גם לגאורגיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול

מבוא

לגאורגיה הגענו על מנת לעשות את הטיול המפורסם ממסטיה לאושגולי. נהנו מאד מן הטיול ובסופו, נשארו לנו עוד כשלושה ימים עד לטיסה חזרה הביתה. בחרנו לנסוע לחבל קזבגי ולבצע טיול יום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה לסטפנסטמינדה

העירה המרכזית בחבל קזבגי נקראת סטפנסטמינדה. היא נמצאת מרחק של כשלוש שעות נסיעה מטיבליסי לאורך הדרך הצבאית לכיון צפון שממשיכה עד הגבול הרוסי. את המיניואן שבו נסענו תפסנו בתחנת האוטובוס של איסאני (שם המיניואן בעגה המקומית הוא מרשוטקה). היינו קבוצה של ארבעה חבר'ה ונסענו יחד עם עוד תיירים במשך כשלוש שעות בדרך עוצרת נשימה. לשימחתנו, חלק מן הנוסעים התעקשו עם הנהג שיאפשר לנו גם להנות מכמה נקודות בדרך וכך ראינו סכר מדהים וכנסיה יפה שיושבת על מצוק לתוך הים.

לינה

לא שיריינו מקום מראש שכן יש שפע של מקומות לינה גם בבתים פרטיים וגם בבתי הארחה מכל הרמות וכשבאים כך סתם מ"הרחוב" המחירים נמוכים בהרבה מאילו שבבוקינג. הסתובבנו קצת (נוף מהמלון מאד חשוב לנו) ובסוף התאפסנו על משהו נחמד עם נוף מדהים במיוחד, חדרים נוחים ותמורה מעולה למחיר. (השם: קוששוילי סבן סיסטרס מחיר: 60 ליי ללילה לזוג).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיולים באיזור

באיזור העירה סטפנסטמינדה יש שפע של אפשרויות לטיולי יום וגם טיול או שניים ששווה לעשות אם יש יותר מיום אחד כמו הטיול למעברי ההרים שנמצאים מעל לכנסית גרגטי טריניטי . לנו לא היה הזמן המתאים ולכן הסתלפקנו בטיול ליום אחד

הטיול ליד הכפר ג'וטה

אל הכפר הגענו מקודם בבוקר אחרי שהתמקחנו קצת עם נהג מונית מקומי בסטפנסטמינדה. (עלות סופית היתה 70 ליי לארבעתנו). הנסיעה ארכה כחצי שעה תוך שאנחנו מתפללים שתיגמר בשלום מכיון שהנהג כנראה ממש מיהר. ירדנו בכפר, שהינו כפר קטן ופרימיטיבי מאד ומיד התחלנו לעלות באחת הדרכים העולות מזרחה לכוון מעבר ההרים צ'אוקי (Chaukhi)
העליה התחילה די תלולה ובאיזושהו שלב הגענו למעין פסגה שבה ישנו איזור קמפינג מדהים במיוחד- הן בסידורי הלינה שלו (היו גם ביקתות וגם מקום לאוהלים) והן בנוף עוצר נשימה של 360 מעלות של פסגות הרים מושלגות באמצע אוגוסט. משם המשכנו בהליכה מתונה מישורית על פני כמה קילומטרים עד שהגענו לקרחון שעל מנת לעבור אותו השתמשנו בהרבה עזרה הדדית עד שיכולנו לו והיינו בצידו השני.
לאחר מעבר הקרחון הלכנו עוד כשני קלומטרים שבסופם הגענו לאגם חמוד שבאחד מפינותיו נמצא בית קפה שבו אפשר להתרווח, להנות מהנוף ולשתות כמובן משהו קר או חם.
הדרך חזרה היתה לא פחות יפה למרות שחזרנו על עיקבותינו. שוב אחו וטבע ירוק, קרחון ונוף מרהיב והפעם עם כל מיני מטיילים מקומיים שנצלו את סוף השבוע הנעים להנות מהטבע. מומלץ מאד!!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )