מסלול מומלץ עבור 10-14 ימים במיאנמר (בורמה)

מיאנמר היא מדינה בודהיסטית בדרום מזרח אסיה, אשר הייתה תחת שלטון צבאי ומנותקת מהעולם בשנים 1963-2015. מלבד ההיסטוריה הפוליטית המרתקת, יש במיאנמר תרבות בודהיסטית מדהימה, אנשים מקסימים ונופים יפים.

תאריך הטיולSeptember 2016
משך הטיול12 ימים
עונה מומלצתאוקטובר - פברואר

תיאור מסלול כללי

שני דברים הקסימו אותי במיוחד בבורמה.
ה״חיים כמו פעם״ - הכפרים הקטנים, הערים המרושלות, החקלאות שנעשית בטכנולוגיות מיושנות, בעלי החיים הנמצאים בכל מקום...
האנשים - בשום מקום שטיילתי בו לא נתקלתי באנשים נעימים ונחמדים כמו הבורמזים. הם יוצאים מגדרם כדי לנסות לתקשר, ועושים הכל בשביל לעזור.

אני בחרתי לוותר על רנגון, עיר הבירה, בטיול שלי.

הגעתי בטיסה למדנליי, שם טיילתי יומיים. ביום השלישי לקחתי אוטובוס ממנדליי לבגאן. טיילתי בבגאן יומיים, ואז לקחתי אוטובוס לילה לקלאו. בקלאו שהיתי 4 ימים, ומשם הלכתי בטרק עד לאינלה לייק.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מנדליי

מנדליי היא העיר השנייה בגודלה במדינה, אבל היא נראית יותר כמו כפר גדול עם בנייני בטון של 2-3 קומות.
יש תעלות פתוחות, כבישים לא מרוצפים, דוכנים מאולתרים וחיות מסתובבות.

יש בה מגוון מקדשים ומנזרים מעניינים, כולל שורת מקדשים מרשימה המטפסת על הר ומנזר שבו נמצא ה״ספר״ הגדול ביותר בעולם - כל עמוד בספר הוא לוח אבן ענק עם כתב משני הצדדים, יש מאות עמודים, והם מסודרים שורות-שורות בפגודות קטנטנות בשטח המנזר.

מסביב למנדליי פזורים מקדשים נוספים, מקומות תרבותיים חשובים (למשל ערי בירה לשעבר), אי ועליו מגדל שמירה היסטורי וגשר העץ הארוך ביותר בעולם.
אנחנו ביקרנו בכולם ביום טיול אחד עם נהג שלקח אותנו ממקום למקום, וזו לא הייתה הדרך האידיאלית לטייל - גם הרגיש עמוס ולחוץ, וגם הנהג לא ידע אנגלית, ורק בחלק מהמקומות מצאנו מקומיים שיסבירו לנו מעט. יש לציין שהבורמזים לא מצטיינים באנגלית.

בגאן

בגאן היא האטרקציה הכי מתויירת בבורמה. יש בה שטח ירוק ויפה שבו כאלפיים פגודות הנמצאות יחסית קרוב זו לזו. בעבר היו כ-10,000, אבל לא כולן שרדו.

ישנן כמה פגודות גדולות ומרשימות יותר מהאחרות, אבל ההמלצה היא פשוט לשכור אופנוע (או אופניים אם אתם חרוצים ובכושר) ולנסוע בקצב שלכם בין הפגודות. בשעת השקיעה המנעו מהפגודה המומלצת לצפייה בשקיעה - כל התיירים בבגאן יהיו עליה איתכם.

ישנו כרטיס די יקר המקנה כניסה לחמישה ימים, אך לנו הספיקו יומיים בשביל למצות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קלאו

קלאו הוא כפר גדול ומתוייר, אך רגוע ונעים, הנמצא באזור הררי יפה.

הכפר נחמד מאוד, אפשר לעשות בו קניות, להנות משוק אותנטי המגיע מדי כמה ימים, לראות אטרקציות באזור (כגון מקדשים ומערות שבהן פסלי בודהה), ובעיקר - לצאת ממנו אל הטרק המפורסם לאינלה לייק.

כשהגענו לקלאו אחת מאיתנו חלתה, ולכן נשארנו בכפר 4 ימים, אך יומיים-שלושה בהחלט יספיקו בשביל למצות את המקום.

הטרק מקלאו לאינלה לייק

ניתן לעשות את הטרק ביומיים או בשלושה, אנחנו בחרנו בשלושה.
הטרק ברמת קושי בינונית - יש פה ושם עליות וירידות מאתגרות, וכ-20 ק״מ הליכה ביום, אבל רוב התוואי קל ונוח.
המסלול יפייפה ועובר בנופים עוצרי נשימה. יש כפרים זעירים, חקלאות על הרים תלולים, חקלאות על הרים רגילים, שדות במישור, המון המון ירוק וכפריים נחמדים.
הלינה הינה בבתים של משפחות, אך אלו אינן מנהלות אינטרקציה עם המטיילים. המדריכ/ה והעוזר/ת שלה ידאגו להכל ויבשלו לכם ארוחות נפלאות.
את המוצ׳ילות והמזוודות תשאירו בסוכנות הטיולים ותפגשו שוב במלון שבו תישנו באינלה לייק.

אינלה לייק

אינלה לייק הוא אגם מרהיב ופוטוגני, והמיוחד בו הוא טכניקת החקלאות הצפה על פני המים שפיתחו המקומיים, וטכניקת הדיג המיוחדת שלהם.

אחרי שתנוחו ותתאוששו מההליכה המרובה (יש אפילו ספא שיעזור לכם), תוכלו לשכור סירה שתיקח אתכם לסיבוב באטרקציות מסביב לאגם או לשכור אופניים ולנסוע לטייל באזור.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )