בולגריה - הרי הרילה והפירין - איך ליצור קשר עם בקתות ההרים ומידע רלוונטי נוסף - אוגוסט 2021

סופיה >>> רילה >>> פירין >>> בנסקו >>> פלובדיב *** פוסט מידע לוגיסטי + המלצות, ללא תיאורי מסלול מפורטים ***

תאריך הטיולAugust 2021
משך הטיולשבועיים
עונה מומלצתהיה לוהט באוגוסט אז אולי שווה להקדים ליולי או לאחר קלות לספטמבר... (ולמרות הכל - עדיין זכינו לכמה וכמה שלוגיות :)

טרק בהרי הרילה >>> מסופיה לתחתית הרכבל שליד ספרבה בניה > עליה ברכבל והליכה לסדמטה אזרה > איוואן וזוב > מליוביצה > וכמעט למנזר רילה

* מונית מסופיה לתחתית הרכבל שליד ספרבה בניה עלתה לנו 130 לב.
* כדאי להזמין מקום לינה בבקתות ההרים, מצד אחד - גם למי שלא הזמין מצאו איזו פינה לישון בה... ומן הצד האחר - שמענו על "הישראלים שחיים בסרט" ולא טורחים ליידע את בעלי הבקתות על הגעתם.
* ליד כל הבקתות היה אזור לאוהלים.
* הלינה בבקתות עולה סביב ה-15-20 לב לאדם, לפעמים קצת פחות ולפעמים קצת יותר.
* בכל הבקתות ניתן לרכוש לאנץ' בוקס Lunch Box (לחם, גבינה/נקניק, עגבניה, מלפפון, חטיף) ליום המחרת בעלות של כ-5-10 לב לאדם, כדאי לבקש כבר בערב כיוון שלפעמים יש עומס בבוקר.
* מים - ניתן למלא מהפלגים הקטנים שזורמים בכל מקום כך שאין צורך לסחוב יותר מדי (הנ"ל לאחר שטיילנו עם מקומיים).
* מזג אוויר - בהמלצת המקומיים בדקנו את מזג האוויר באתר yr.no (כן, כן... זו הכתובת) האתר התגלה כאמין מאד... ועדיין תמיד שווה לשאול את בעלי הבקתות.

תקשורת בבולגריה -
אז קודם כל הורידו ווייבר Viber לנייד שלכם, אפליקציה סטייל וואטסאפ שרווחת בבולגריה (עם חלק מהבקתות ניתן לתקשר גם בוואטסאפ).

1. בקתת סדמטה אזרה Sedemte Ezera -
פלוס ואז 359882506060
בקתה קטנה וישנה המנוהלת על ידי בחור בולגרי מבוגר שאינו מדבר אנגלית ולכן כדאי לכתוב לו בבולגרית, לרוב נמצא שם בחור צעיר דובר אנגלית שעוזר לבעל המקום.
אוכל - בולגרי טיפוסי (סלט עגבניות ומלפפונים, צ'יפס, מרק ירקות, חזה עוף צרוב וכו') | שירותים - בול פגיעה בחוץ | מקלחת - קרה, ככל הנראה בתוך הבקתה | שינה - בבקתה ישנים בחלל אחד בסטייל "סרדינים" (משמע - על מעין במה נמוכה עם מזרונים, האחד ליד השני, ללא הגדרה ברורה) אך יש בה גם מספר חדרים פרטיים. אין מצעים נקיים במקום.
2. בקתת איוואן וזוב Ivan Vazov -
פלוס ואז 359887727772
הבקתה הכי מגניבה :) מנוהלת על ידי וונצי Ventsi (שזה כמו בנצי רק עם ו' בהתחלה), לוונצי עוזר בחור צעיר ומקסים בשם ווליסלב Velislav, שניהם דוברי אנגלית ואפילו קצת עברית וערבית.
אוכל - טעים מאד ומגוון, חלק מהמנות מושפעות מטיוליו של וונצי במזרח (אורז ודאל!) | שירותים - בול פגיעה בתוך הבקתה | מקלחת - לא ידוע | שינה - בחלל בו ישנו שלט סטייל ה"סרדינים"... יש מצעים נקיים במקום.
3. בקתת מליוביצה Malyovitsa -
פלוס ואז 885232325
אחת הבקתות הכי מתויירות שיש זאת כיוון שניתן להגיע כמעט עד אליה ברכב (כ-40 דקות הליכה מהחניה), והרבה בולגרים מגיעים אליה בסופי שבוע. הבקתה מנוהלת על ידי בחורה נחמדה מאד דוברת אנגלית בסיסית.
אוכל - בולגרי טיפוסי | שירותים - מערביים בתוך הבקתה | מקלחת - חמה, בתוך הבקתה | שינה - בחדרים עם מיטות קומותיים, 20 לב לאדם. יש גם מספר בקתות זעירות שהן בעצם חדר שינה פרטי, בעלת המקום קוראת להן בונגלוס והן עולות 25 לב לאדם. יש מצעים נקיים במקום.
4. בקתת לובנה Lovna -
ניתן להזמין מקום דרך בוקינג Booking אבל עדיף פשוט בווייבר... פלוס ואז 359884956666
בקתה שלא יצא לנו להגיע אליה בסופו של דבר, אבל אמורה להיות ממש שווה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טרק בהרי פירין >>> נסיעה לויחרן > טבנו אזרה > בזבוג וירידה ברכבל

התידדנו עם משפחה בולגרית מקסימה ונסענו איתם לויחרן. בסופי שבוע הכביש נחסם באמצע הדרך מפאת עומס מטיילים כך שצריך להמשיך ולעלות לבקתה ברגל או בשאטלים שעוברים דרך בקתת בנדריצה וממשיכים משם לבקתת ויחרן (מחיר לא ידוע).

* לא ראינו אוהלים ליד בקתת ויחרן, יכול להיות שהדבר אסור... וגם לא ליד בקתת בזבוג. ליד בקתת טבנו אזרה ניתן להקים אוהלים.
* להבדיל מהרילה, בפירין עניין הלאנץ' בוקס Lunch Box לא עבד כל כך ולרוב ארזו עבורנו מספר פרוסות לחם מטוגן... (או ספינג'!), אז פשוט ביקשנו תוספת בצורת גבינה וירק.

1. בקתת ויחרן Vihren -
אחד מהמספרים הבאים (אנחנו לא זוכרים באיזה מספר ענו לנו, בכל אופן לא מצאנו אותם בוואטסאפ או בווייבר ופשוט התקשרנו), בעל הבקתה התגלה כבחור קצת לא נחמד, אבל אולי זה קשור למגבלת השפה:
פלוס ואז 359889834277
פלוס ואז 359889293562
פלוס ואז 359879929850
בקתה גדולה ומתוירת מאדדד שכעיקרון ניתן להגיע עד אליה ברכב.
אנחנו מצאנו את הבקתה כאחד המקומות הפחות נחמדים... אבל זה עניין אישי :)
אוכל - בולגרי טיפוסי | שירותים - בול פגיעה בחוץ | מקלחת - קרה, מחוץ לבקתה | שינה - בחדרים עם מיטות קומותיים. יש מצעים נקיים במקום.
אם אין מקום בבקתת ויחרן ניתן לרדת קצת לבקתת בנדריצה Banderitsa - הן יחסית קרובות - את בנדריצה ניתן להשיג במספר הבא - פלוס ואז 359898868999.
2. בקתת טבנו אזרה Tevno Ezera -
פלוס ואז 359884663635
אחד המיקומים היפים! מנהלת המקום ממקדוניה במקור, הבולגרים אומרים על המקדונים שהם אנשים קשוחים... מה שהתגלה כנכון :) אנחנו פשוט הגדרנו אותה כבן אדם של בוקר שהערב לא בא לו בטוב... וזה עזר לנו להתמודד עם העניין. מה שכן, היא הכינה אחלה אוכל, ואת הלחם המטוגן החליף ספינג' בולגרי מעשה ידיה, סווופר טעים!
אוכל - בולגרי טיפוסי | שירותים - בול פגיעה בחוץ | מקלחת - יש צינור מוגבה בחוץ... חשוף לארבע רוחות השמיים | שינה - שוב שלט בבקתה סטייל ה"סרדינים"... אמאמההה פה העניין קשוח, חם בטירוף כיוון שחלל השינה ממוקם מעל המטבח, והאוויר קשה לנשימה - ספוג בריחות בישולים ובעשן. חשוב - יש אגף חדש לשינה עם מיטות קומותיים וחלונות! אבל ככל הנראה צריך להזמין בו מקום זמן רב מראש ולהדגיש שאתם מעוניינים לישון באגף הזה. אנחנו לא הצלחנו עם העניין ואני נשברתי ויצאתי באמצע הלילה עם השק"ש לישון בחוץ על ספסל עץ עקמומי ביותר :) אין מצעים נקיים במקום.
3. בקתת בזבוג - לא ישנו בה אז אין לנו מה להוסיף מלבד שזו בקתה גדולה מאד, מתויירת ומתוחזקת היטב.
מהבקתה יורדים ברכבל ארוך-ארוך מטה (אלו בעצם שני רכבלים - עליון ותחתון - באמצע הדרך הרכבל העליון נעצר, יורדים לרגע מהמושב ועולים על מושב חדש וממשיכים עם הרכבל התחתון).
בתחתית הרכבל יש מספר מסעדות בולגריות טיפוסיות.
מונית אקראית לבנסקו עלתה לנו 10 לב לאדם.
4. בתכנון המקורי היינו אמורים להתחיל את הטרק בפירין בבקתת יבורוב Yavorov ומשם להמשיך לבקתת ויחרן, את בקתת יבורוב ניתן להשיג במספר הבא - פלוס ואז 359896688414.

מסקנה >>> שווה לקחת אוהל, לנשום אוויר צח ולהשתין ברגוע :)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המלצות ונקודות חשובות הנוגעות לסופיה, בנסקו ופלובדיב... וזהו!

1. סופיה -
אוכל | מסעדת קוסמוס Cosmos, מסעדת פיוז'ן מעולה!!! די יקרה, אבל ביחס לארץ... הכל טוב :) חפשו באינטרנט, ניתן להזמין (ורצוי להזמין) מקום דרך האתר:
https://cosmosbg.com/en/
לינה | מקום נהדר לישון בו, נקי מאד ונוח, ממוקם במקום שקט אך במרחק הליכה ממרכז העיר - Momenti & Colori Studios - מדובר בשתי יחידות אירוח השייכות לסלאבק Slavek שדובר אנגלית, צרפתית ועוד כל מיני... ניתן להזמין מקום דרך בוקינג או דרך הווייבר/וואטסאפ במספר הבא - פלוס ואז 359888638797.
2. בנסקו -
אוכל | שווה לאכול בטברנה של מייקל Todeva House Hotel & Tavern, דובר אנגלית שוטפת... מדובר במקום עם מאכלים בולגריים מקומיים הארדקור סטייל מעיים (של בקר או חזיר) ממולאים בבשר, מרק עם כל מיני דברים מעניינים, חצילים במרינדה (מעדן), בניצה עבודת יד ועוגות נימוחות ומעולות. מייקל חתיכת טיפוס, החוויה הקולינרית שווה את הביקור במקום שאיך לא... רוב לקוחותיו צרפתיים אניני טעם :) שווה גם להציץ בחדר המוזיאון הקטן והמעניין שקיים במקום. מייקל - פלוס ואז 359892470707 - ווייבר/וואטסאפ.
נסיעות | האוטובוס היחיד בין בנסקו לפלובדיב יוצא ב-6:50 בבוקר מתחנת האוטובוסים המרכזית, כרטיסים ניתן לקנות על האוטובוס.
3. פלובדיב -
פלובדיב התגלתה כמקום די נחמד לשים בו את הראש לכמה ימים, לשוטט ולנוח.
* אוכל |
את האוכל הכי טוב באזור מצאנו במסעדה שנקראת Tams House, בה אכלנו מספר פעמים. אל תוותרו על קינוח בשם The Egg - ביצת שוקולד לבן עם קרם מנגו ואגוזים - ללקק ת'אצבעות. יש כמה שירים ישראליים בפלייליסט! טעם משובח :) כדאי להזמין מקום מראש והדבר אפשרי רק בשיחה טלפונית - פלוס ואז 359887242727.
* לינה |
ישנו באייר בי-אן-בי AirBNB ממש שווה במרכז של המרכז של רובע קפאנה Kapana התוסס, מלבד המדרגות האין סופיות והרצופות להגיע לדירה העניין היה אחלה בחלה, מעוצב, נקי מאד מאד, שקט ונוח :)
חפשו The Flying Theatre Suites, The Cocoon, המקום שייך ל-Greg&Hripsi ויש להם עוד יחידה צמודה בשם The Flying Theatre Suites, The Sun Suite.
* לינה |
עוד מקום לינה נחמד (נקי, עם ארוחת בוקר פשוטה אך טעימה) שהתגלה על הגבול בין קפאנה לבין העיר העתיקה של פלובדיב הנו Hill House Plovdiv, לבעלים קוראים סלאבי Slavi והוא בחור חייכן עם לב זהב, אינפורמטיבי ביותר (דובר אנגלית) ונעים! ניתן להזמין מקום דרך בוקינג אבל עדיף פשוט לשלוח לו ווייבר/וואטסאפ במספר הבא - פלוס ואז 359887258646.
* בדיקת קורונה |
והכי חשוב!!! איפה ניתן לעשות בדיקת קורונה (PCR) לפני הטיסה חזור ארצה - במעבדות רפואיות בשם
Medical Diagnostic Laboratory PISANETS
МЕДИКО ДИАГНОСТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ ПИСАНЕЦ
שנמצאות בקניון ТЦ Grand בצומת הרחובות Petko D. Petkov ו-Kapitan Raycho Nikolov.
עומדים מחוץ לקניון ומחפשים חנות צמחים שבקומת הקרקע מבחוץ, מימין לה יש פתח עם מדרגות, עולים עולים עולים (בערך לקומה השלישית) עד שמגיעים למעבדות. חשוב לברר באילו ימים ושעות הן עובדות, מה שאנחנו הבנו (ועבד לנו) זה שניתן לעשות בדיקה עד 10:30 בבוקר ולקבל את התוצאות באותו יום ב-16:00, ולא, הם לא שולחים אותן במייל :)

מיקום:
https://www.google.com/maps/pl...

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )