White Sands National Park- ניו מקסיקו

דיונות לבנות שלא נגמרות בלב המדבר של ניו מקסיקו אחלה של טיול יום קצר אם רוצים הליכה קצרה או אפילו רק להסתובב קצת עם הרכב

תאריך הטיולDecember 2019
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתסתיו ואביב. בחורף מעט קריר ובהחלט אפשרי. בקיץ יתכן שחם מדי

White Sands National Park- ניו מקסיקו

ראשית, נתחיל ונציין כי הפארק הלאומי ( או כפי שלעיתים קוראים לו מוניומנט לאומי) white sands. הוא לא המקום הטיפוסי אליו מרבית התיירים יגיעו. הוא נמצא אזור יחסית נידח במדינת ניו מקסיקו שבארה"ב. המדינה עצמה בכללי, והאזור עצמו בפרט, לא נמצאים ליד יעדים פופלארים או ערים מרכזיות. הפארק עצמו אם נאמר זאת בעדינות נמצא באמצע שומקום. אולם יחד עם זאת, זהו ללא ספק אחד המקומות הכי מיוחדים שהיינו בו, ולמי שבמקרה עובר באזור או אפילו במרחק של כמה שעות נסיעה, בהחלט שווה לבקר ולהתרשם.
הנוף מיוחד במינו על גבול הסוריאליסטי.

עם ההגעה לאתר יש בכניסה מרכז מבקרים- מומלץ להיכנס למרכז המבקרים ולקחת מפה של הפארק והתרשם מההסברים ומסרטון ההדרכה.
אנחנו הגענו מוקדם בסביבות השעה 8:00 בבוקר עוד לפני שמרכז המבקרים נפתח אז טיילנו בשמורה ורק לאחר מכן הלך למרכז המבקרים שם התחדדנו לנו הדברים על התופעה הגאולוגית היחודית.

בכניסה לשמורה יש ביתן עם פקח בכניסה אשר יגבה מכם תשלום. במידה ויש לכם כרטיס לשמורות הטבע הלאומיות (national parks pass) אז הכניסה היא כמובן חינם.
משם בנסיעה קצרה של כמה דקות מתחילים להחשף לחולות הלבנים המרשימים.
כבר לאחר כמה מאות מטרים , כאשר נכנסו לתוך החולות, מצאנו עצמנו נוסעים נסיעה איטית בכביש ומסביבנו היו דיונות על גבי דיונות בצבע לבן. הצבע לא היה חול צהוב, או צבע קרם או שמנת, גם לא לבן "מלוכלך". אלא לבן בוהק. הרגשנו בחוויה סוריאליסטית, כאילו אנחנו נמצאים על כוכב אחר.

משם המשכנו לאזור ספסלי הפיקניק. אזור די רחב עם עשרות של שולחנות פיקניק מוצלים. מכיוון שהגענו ביום יחסית קר, בשעה מוקדמת, כמעט ולא היו בשמורה אנשים, ומצאנו עצמנו לבד במרחב הלבן. תפסנו לנו שולחן ואכלנו ארוחת בוקר נחמדה של סלט ירקות, לחם וגבינות שקנינו מבעוד מועד והיו אצלנו ברכב.

לאחר הארוחה פשוט עלינו על הדיונות מסביבנו והסתובבנו לנו כמה דקות בחולות.

בשמורת הטבע ישנם כמה מסלולי הליכה מומלצים, רובם קצרצרים, מכיוון שהשטח הפתוח לקהל בשמורה הוא מצומצם וקטן מאוד. אנחנו בחרנו לא היצמד לאחד מהמסלולים המומלצים. פשוט החננו את הרכב שלנו לצד הכביש באזור בטוח והסתובבנו בחולות במשך כחצי שעה.
בהחלט היינו מוקסמים. באופק הרחוק ישנם הרים גבוהים אולם במרחב הקרוב יש אין סוף מרבדים של חול צחור.
לאחר השוטטות על הדיונות חזרנו לרכב ותוך מספר דקות בודדות כבר ימאנו מהשמורה לעבר יעדנו הבא.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • כדי להבין את התהליך הגאולוגי שגורם להיווצרות התופעה היחודית כמו גם עוד תופעות אחרות ומעננינות שקורות בשטח הפארק מומלץ מאוד ללכת למרכז המבקרים וצפות בשרט שמסביר היטב
  • לפני הנסיעה לwhite sands כדי לברר עם הרשויות המקומיות, או באתר האינטרנט הרשמי של הפארק הלאומי עם הכביש שמוביל לפארק פתוח לנסיעה. לעיתים תכופות הכביש נסגר עקב ניסוי טילים בבסיס הצבאי הסמוך
  • במידה ואתם בוחרים להסתובב בחולות על שבילים לא מסומנים חשוב לא להתרחק יותר מידי. הנוף מאוד מבלבל מכיוון שהדיונות דומות אחת לשניה ואפשר להיכנס לדי-אוריינטציה. לרוב אין קליטה סלולארית וGPS לא עובד ככה שאין להסתמך על תוכנות ניווט בטלפון הנייד.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )