טרק מעבר הרוחות

טרק יפה מגוון ומתאגר וכולל גם הליכה על קרחון, אומגות מעל הנחל, ותצפית על שדה קרחונים עצום. מומלץ מאוד למי שכבר עשה טרקים בעבר, ולא למי שזאת פעם ראשונה.

משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתקיץ, נובמבר - פברואר

רקע

הטרק כולל ארבעה ימי הליכה, ויוצא מהעיירה אל צ'לטן בארגנטינה. מדובר בטרק מעגלי שנקרא בספרדית Vuelta al Huemul, או באנגלית Huemul circuit.
הפס המשמעותי בטרק נקרא "מעבר הרוחות" (paso del viento), ויש גם אופציה לטרק  של שלושה ימים הנקרא כך, הלוך לפס וחזרה לעיירה. בפי המקומיים טרק "מעבר הרוחות" זוהי הגירסה של השלושה ימים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דגשים חשובים לפני היציאה לטרק

1. ביקור בתחנת הפקחים של השמורה
התחנה נמצאת 300 מטר מדרום לעיירה, אחרי תחנת האוטובוסים.
ההרשמה לטרק היא חובה, אבל מעבר לכך, הביקור בתחנה יתן לכם את כל המידע שאתם צריכים לטרק. סרטון הסברה על הטרק שכולל בתוכו את כל הציוד הנדרש לטרק(רתמות וכו'), דגשים לשביל ההליכה כולל תמונות מהשטח עם נקודות בלבול עיקריות (השביל לא מסומן כל כך טוב, שימושי מאוד!), תווואי הטרק. בנוסף, הפקחים מאוד נחמדים וישמחו לענות על כל שאלה שלכם.

2. מזג אוויר
לא סתם קוראים לטרק "מעבר הרוחות". עוצמת הרוח באיזור הזה, ובפס במיוחד, מגיעה למהירויות אדירות. יציאה לטרק ללא בדיקת מזג אוויר לפני(שגם משתנה כל הזמן) עלול להיות דבר מאוד מאוד מסוכן! הרוח יכולה להעיף אתכם מהעלייה לפס או להעיף עליכם אבן. לא נעים. הכי טוב זה להתייעץ עם הפקחים מתי טוב לצאת לטרק, הם יודעים הכי טוב.

את מזג האוויר אפשר לבדוק באתר windguru.
למי שמסתבך עם אתר אז אלה הערכים שהוא נותן לפי סדר:
עוצמת רוח ממוצעת(בקשר), עוצמת משב רוח מקסימאלי(בקשר), כיוון הרוח, טמפ', כמות עננים בגובה גבוה(לא קריטי), כמות עננים בגובה בינוני, כמות עננים בגובה נמוך(באחוזים), משקעים(במ"מ ל 3 שעות)

יום 1

יוצאים מתחנת הפיקוח. 16 קמ, כ 6 שעות הליכה. כוללים עלייה וירידה לנחל והליכה בתוכו. עד המחנה Toro.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2

כ 12 קמ, לוקחים כ 7 שעות. כוללים גם מעבר אומגה, הליכה איטית על הקרחון, ועלייה תלולה וארוכה (לא קלה בכלל) לפס הרוחות. המחנה Paso los vientos

יום 3

כ-14 קמ, כ-8 שעות. כולל הליכה בצד שדה הקרחונים, עלייה לפס "הואמול" וירידה תלולה מאוד(!!!) למחנה השלישי Bhaia temponas. מחנה מרהיב ביופיו על אגם מלא בקרחונים. מומלץ להגיע מוקדם, אין הרבה מקום במחנה ויש הרבה מטיילים. זריחה מדהימה במקום שווה לקום מוקדם.

יום 4

כ-22 קמ, יחסית מישוריים וארוכים. יש עוד אומגה ביום הזה, וחצייה של הנחל (סנדלים - מומלץ)

הערות

למי שחושש מהאומגה, יכול לחצות את הנחל ברגל. זה לא אמור להיות מסובך פשוט המים מאוד קרים, ובשעה מאוחרת גם עמוקים. שווה להתייעץ עם הפקחים לגבי מקומות חצייה אפשריים.

מבחינת ציוד לאומגה, אנחנו שכרנו לשני אנשים-
רתמה, חבל אבטחה, שני שאקלים
חבל 35 מטר
(340 פסו ליום)

האומגה מאוד פשוטה גם אם אין לכם יותר מדי ניסיון.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )