טרק הלואבגורין, 4 ימים באיסלנד

טרק מדהים בן 4 ימים, מדורג כאחד היפים בעולם!

תאריך הטיולAugust 2017
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתקיץ בלבד, יולי-אוגוסט

כללי

טרק הלואבגורין הוא אולי המסלול המפורסם ביותר באיסלנד בשל יופיו ונופיו הייחודיים. המסלול עצמו אורך 54 ק"מ ולרוב משלימים אותו בארבעה ימים. מי שבכושר טוב יכול להשלימו גם בשלושה ימים ואף ביומיים. את המסלול ניתן לעשות עם אוהל או ללון בבקתות הפזורות בדרך אך לשם כך יש צורך להזמין מקום מראש.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה

הטרק מתחיל בקמפסייט Landmannalaugar ומסתיים בThorsmork. לנקודת הסיום וההתחלה של הטרק ניתן להגיע ברכבי שטח בלבד, הדרך אינה מתאימה לפרייבטים. ניתן גם להגיע עם תחבורה ציבורית, חברת Trex וחברת Iceland Excrusions מוציאות 3 אוטובוסים ביום מרייקאוויק עיר הבירה ל Landmannalaugar שעוברים בדרך גם בעיירה Selfoss. כאמור הדרך עצמה היא דרך עפר קשה והאוטובוסים הם אוטובוסים מיוחדים המתאימים לדרכי עפר, בקיצור, טיולית. מThorsmork, נקודת הסיום, יוצאים אוטובוסים של החברות הנ"ל לכיוון רייקאוויק. ניתן לבדוק באתר האינטרנט המצוין והאמין של החברות הנ"ל לגבי זמני האוטובוס. כרטיס אוטובוס ניתן להזמין מראש באינטרנט ובכך להבטיח מקום על האוטובוס. אני לא הזמנתי מראש ולא היתה לי בעיה, היה מקום. שימו לב שהכרטיס מעט יקר, עולה כ-6,800 קורונות לכיוון. הנסיעה מרייקאוויק ל מLandmannalaugar אורכת כ-5 שעות.

מידע כללי על הטרק

במהלך הטרק אין מקומות לקנות אוכל לכן יש להגיע מצוידים עם כל המזון מראש, ניתן לערוך קניות באחד מהסופרים ברייקאוויק. ניתן ללון בבקתות בעלות די גבוהה אך הכרחי להזמין מקום מראש. אופציה אחרת היא ללון באוהל בכל אחד מהקמפסייטים הפזורים לאורך הטרק. עלות אוהל בקמפסייט גם היא די גבוהה, כ-2,100 קורונות לאוהל ללילה. על פי החוק לא ניתן להקים אוהל בשמורה, רק בקמפסייט. הקמפסייטים מאוד פשוטים, יש בהם כיור, שירותים ולעיתים מקלחת. אין בקמפסייטים מטבח עם גז וציוד בישול ולכן יש להגיע לטרק עם גזייה סיר וכו'. בבקתות עצמן יש דרגשי שינה עם מזרונים (אין שמיכות, לכן יש להגיע עם שק"ש) ומטבח מאובזר עם גז בישול, כלי בישול וכלי אוכל.

מזג אוויר:
חשוב מאוד לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני היציאה לטרק ולוודא שלא צפויה איזושהי סופת שלגים או משהו כזה. כן, סופות שלגים זה משהו שיכול לקרות גם בקיץ! בכל מקרה, גם אם התחזית מראה שמש כל השבוע יש להיות מוכנים לגשם. מזג האוויר תמיד יכול להפתיע לכן ממליצה על מעיל גשם, מכנסי סערה וכיסוי גשם לתיק וכמובן אוהל עמיד למים.

פופולריות:
הטרק מאוד פופולרי! אם אתם יוצאים אליו ביולי אוגוסט כנראה שתעשו אותו יחד עם עוד מאות אנשים, הבקתות מלאות והקמפסייטס גם הם מלאים באנשים מכל העולם, לכן כפי שהזכרתי, מי שרוצה ללון בבקתות חייב להזמין מקום מראש, לקמפסייטס אין צורך להזמין מראש.

רמת קושי:
הטרק עצמו אינו קשה. יש כמה עליות כמובן אבל הן לא מאוד ארוכות או תלולות. במהלך הטרק נתקלתי גם באנשים בני שבעים פלוס שצלחו אותו ללא קושי. חשוב לציין שיש 3 קטעים בטרק בהם יש לחצות נחלים בהם המים מגיעים עד הברכיים ואף למעלה מכך. מה גם שהמים קפואים אז זה לא הכי כיף אבל עדיין לגמרי אפשרי ועל כן מומלץ להגיע עם שורש/צ'אקו ולהחליף כשחוצים את הנחלים.

מים:
במהלך הטרק אין בעיית מים ועוברים בדרך בהרבה נחלים, כולם עם מים בטוחים לשתייה. ניתן לצעוד עם בקבוק ליטר ולמלא כל פעם שמגיעים לנחל.

חלוקה לימים:
כאמור, אורכו של הטרק הוא 54 ק"מ ונהוג להשלימו בארבעה ימי הליכה רגועים. מי שבכושר טוב יחסית ו/או קצר בזמן יכול להשלים את הטרק ב-3 ימים ואפילו ביומיים. בשביל להשלים את הטרק ב-3 ימים ממליצה לחבר את היום הראשון והשני שהם יחסית לא ארוכים מידי. מי שרוצה להשלים את הטרק ביומיים יכול לחבר את יום 1 ו-2 ואת יום 3 ו-4. הדבר לחלוטין אפשרי בעיקר בשל העובדה שבחודשי הקיץ מחשיך רק בסביבות 23:00 כך שאפשר להנות מימיי הליכה ארוכים.

כיוון:
ניתן ללכת את הטרק מצפון לדרום או מדרום לצפון. נהוג יותר ללכת מצפון לדרום (מ מLandmannalaugar לThorsmork) רק בגלל שזה פחות עליה ולכן יותר קל.

נקודת התחלה:
כאמור, מי שהולך מצפון לדרום יתחיל את הטרק ב מLandmannalaugar שהוא למעשה קמפסייט גדול, שם גם יש בריכות טבעיות של מים חמים. אם הגעתם למקום מוקדם אפשר לפני היציאה לטרק להשתכשך בבריכות :). הכניסה לבריכות אינה עולה כסף.

סימון ומפה:
תוואי השביל מאוד ברור לאורך כל המסלול ומשולט היטב. לא הלכתי עם מפה והסתדרתי מצוין.

רשימת ציוד:
- אוהל עמיד לגשם (למי שלא לן בבקתות)
- שק שינה מחמם
- ציוד נגד גשם (מעיל, מכנסיים וכיסוי גשם לתיק)
- נעלי הליכה גבוהות
- סנדלי שורש
- מזרון שטח
- גזייה וציוד בישול (למי שלא לן בבקתות)
- מזון מספיק למספר ימי הטרק
- ביגוד חם מאוד (בלילה קר!)
- כיסוי עיניים (מחשיך רק בסביבות 23:00)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1: מ-landmannalaugar ל-Hrafntinnusker

השביל מתחיל בסמוך לבקתה ומתחילים בעליה לא ארוכה שאחריה הליכה מישורית פחות או יותר בין גבעות מתונות בגווני חום אדמדם ושדות בזלת שחורים. האזור כולו עשיר בפעילות גיאותרמית וסביב השביל אדים עולים מן הקרקע. לקראת סוף היום ישנה עלייה לאוכף וממנו ירידה לעבר הקמפסייט של Hrafntinnusker. לפני העלייה יש מצבה לזכרו של עידו קינן מטייל ישראלי שנהרג בסופת שלגים בשנת 2005. סה"כ 12 ק"מ.

יום 2: מ-Hrafntinnusker ל-Alftavatn:

ממשיכים בהליכה יחסית מישורית ונינוחה עד שמתחילה הירידה לכיוון האגם, מתחילת הירידה נשקף נוף מרהיב לעמק ולהרי הגעש. יורדים בשביל עד לקמפסייט Alftavatn על גדת האגם. 12 ק"מ

יום 3: מ-Alftavatn ל-Emstrur

מהאגם השביל עולה לכיוון רמה מישורית יחסית אשר במהלכה יש לחצות פעמיים נחל המגיע עד מעל לברכיים, לשם כך יש להחליף לסנדלים ולאחר מכן לחזור לנעליים. קצת קר ומבאס אבל לא נורא. לאחר מכן יש הליכה ארוכה למדי אך מישורית לאורך שדה בזלת ולאחריה ירידה לכיוון הקמפסייט של Emstrur. 16 ק"מ סה"כ

יום 4: מ-Emstrur ל-Thorsmork:

הקטע הזה מעט פחות מישורי וכולל חציית נחלים עם כמה עליות וירידות. לקראת הסוף יש לחצות נחל רחב המגיע עד מעל לברכיים, לאחריו יש עלייה ארוכה ואז ירידה לThorsmork.
15 ק"מ סה"כ

false

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )