"טרקון" בדולומיטים עם שני מתבגרים

יום וחצי "הפוכים" על ה Alta via 1 בדולומיטים בצפון איטליה, "טרקון" נהדר עם חוויה של הליכה משמעותית ולינה בבקתת הרים, אבל לא מאתגר מידי.

תאריך הטיולAugust 2017
משך הטיול1.5 ימים
עונה מומלצתיצאנו ממש בסוף אוגוסט, מבחינת מזג אויר יום אחד היה מושלם היום השני גשום לחלוטין - מזל.. , מבחינת מחירים זה נחשב עדיין ה high season של הקיץ אז קצת יותר יקר

מה בעצם רצינו?

יצאנו אמא ושני מתבגרים (16, 13) , פעם ראשונה בהרכב כל כך מצומצם בחו"ל וחסרי ניסיון בטרקים - אוהבים לטייל אבל לא "עזי הרים", חיפשנו טרק שיתן לנו טעימה של הליכה ממושכת ומשמעותית בהרים, עם לינה בבקתת הרים, אבל לא משהו מאתגר מידי, היינו גם די קצרים בזמן החופשה הכללי לכן העדפנו לא להשקיע בשלושה ימי טיול אלא רק בשניים, כל הסיפורים כאן על הטרקים הקצרים בדולומיטים סיפרו על 3 ימי הליכה על הAlta via 1 או על טיולים חד יומיים ואני חיפשתי חווייה של טרק אבל יותר קצר, כמו כן הצלחתי להזמין בקתה הרים אחת מראש ללילה השני (Rifugio Lavarella) ולא הצלחתי להזמין במקום מתאים (מרחקי הליכה הגיוניים) ללילה הראשון, לא רציתי לקחת את הסיכון של לצאת לדרך ו"לאלתר" בשטח,
לכן בהתייעצות על אנשי מלון Emma Historic המקסימים החלטתי לצאת מנקודת הסיום של היום השלישי ברכבל LAGAZOUI ולהפוך את כיוון ההליכה, מה שאפשר לי להגיע ביום השני לתחנת אוטובוס ולחזור לעיירה villabassa

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום לפני - התארגנות וטיול באגם Lago di Braies

יצאנו משדה התעופה של ורונה עם האוטו השכור לעיירה villabassa, למלון Emma Historic Hotel (בהמלצת המטיילים הרבים) את המלון הזמנו מראש, (באופן כללי כל ההתארגנות היתה קצת מאוחרת, כשבוע לפני, מה שצימצם את האפשרויות בכל מקומות הלינה), העיירה מקסימה והמלון חמוד מאוד, שירות אדיב, אוכל טוב, אווירה של מלון היסטורי (אין מעלית), למחרת הלכנו לאסוף מידע ב Tourist office (ליד תחנת הרכבת) הם הוציאו לנו דף מסודר של כל האוטובוסים והשעות שנצטרך עם סיום הטרקון- חשוב ונוח מאוד, אחרי איסוף כל המידע יצאנו באוטובוס לטיול סביב אגם Lago di Braies, נסענו לשם בתחבורה הציבורית בהמלצת ה Tourist office וזו אכן היתה עצה טובה כי עלות החניה שם גבוהה, לפעמים אין מקום והחניה מאוד רחוקה, לעומת זאת תחבורה ציבורית יש די בשפע עד 18:00 ככה שזה מאוד נוח. יצאנו לאגם באוטובוס של 11:00, נדמה לי כרבע שעה נסיעה, הקפנו את האגם המקסים- צבע המים מרהיב, אבל המקום עמוס במטיילים, זה לא לקח הרבה זמן אז המשכנו על אחד המסלולים שהמפה הציעה, והלכנו והלכנו והלכנו... בכיף ובלי מטרה ברורה, אולי בדיאבד אם היינו יוצאים יותר מוקדם ויותר מכוונים יכולנו לעשות מסלול יותר משמעותי ואולי להשקיף על האגם מלמעלה אבל לא הספקנו... לא נורא, היה טיול נהדר וחזרנו בזמן לאוטובוס

יום טרק ראשון - חניה ויציאה לדרך

יצאנו מוקדם מהמלון ב villabassa כ-40 דקות נסיעה לעיר Cortina d'Ampezzo שם החנינו את האוטו בחניון גדול סמוך לתחנת אוטובוס, כיוון שלא ניתן לשלם על יומיים במכונת תשלום, הסדרתי את התשלום במשרד וקיבלתי כרטיס מיוחד להניח על שמשת האוטו, אולי לא הכי זול - כ 65 ש"ח, אבל לא מצאתי בשום מקום חניה אחרת (מוסדר, נוח וקרוב לשעת יציאת האוטובוס) מקורטינה נסענו לתחנת הרכבל Passo Falzarego, עלינו ברכבל - טיפוס זריז אבל רציני בגובה - מקסים, וסוף סוף ב 10:40 יצאנו לדרך!
הלכנו על דרך מספר 20b , הדרכים משולטות בצורה ממש טובה גם במספרי שבילים וגם בשלטים המורים על היעד, נעזרתי גם באפילקציה Maps.me, (היא מעולה, מזהה את המיקום שלך בכל מקום offline - אחרי שמורידים את המפה לנייד במקום עם אינטרנט) ,
הירידה ב 20b מאוד תלולה וארוכה (כשעה ועשרים) אתגר לבירכיים, בתחילת הדרך רואים ביצורים ממלחמת העולם ה-1 , סיום הירידה קרוב לאגם Lago Lagazuoi אבל לא צמוד, כדי להגיע לאגם יש לרדת עוד, (אנחנו פשוט רבצנו על הדשא מסביב) .
לאחר מנוחה התחלנו לטפס לכיוון הפס, עדיין שביל 20b , הטיפוס בתוך נקיק בין צוקי ענק, זה טיפוס די רציני שלקח לנו כשעה, הגענו לפס בשמחה, הנוף עוצר נשימה (ברור, אחרי כזה טיפוס מי מצליח לנשום?... סתם, זה לא היה כזה קשה והיתה רוח נהדרת) משם ירידה מתונה על שביל ארוך מאוד, הנוף הופך אט אט מסלעים חשופים ושיחים נמוכים לשיחים גבוהים יותר ואח"כ לעצים של ממש.
בסיום שביל 20b נתקלים בדרך רחבה - דרך מס' 11 (לקראת הסוף היא מתפצלת ל 10), פנינו ימינה וצעדנו בעליה מתונה עד לפונדק-חוה קטנה ונחמדה, שם אפשר לאכול, לשתות או סתם להשתמש בשירותים שלהם תמורת סכום סימלי, בחרנו באפשרות השלישית והמשכנו... בדרך ראינו פרות, סוסים יפייפיים ועיזים לבנות חמודות, מסביב הכל נקי וירוק - חיים בתוך קטלוג לשלווה ונחת. משם המשכנו בעליה מתונה לכיוון בקתת LAVARELLA, בדרך היה אגם אחד לא אטרקטיבי ואגם שאולי היה יכול להיות נחמד אם לא היה מאוחר וקצת קריר, יש שם פסל מעניין ומפתיע של אסטרונאוט עשוי עץ, משם יש ירידה לאיזור עם כל הבקתות ויש שילוט ברור לבקתת LAVARELLA כולל קיצור דרך בתוך יער קטן.
זהו, סיימנו את היום המשמעותי של הטרק, רוב המפות מציינות כ 5.5 שעות הליכה , לנו לקח 7 שעות של הליכה רגילה עם הפסקות קלות.
בקתת LAVARELLA גדולה, נקיה ונעימה מאוד, מבחר האוכל התאים גם למתבגרים בררנייים וטבעוניים, ישנו בחדר משותף עם כ 15 איש, יש להביא ליינר לשינה, שמיכות יש להם, אפשר להביא נעלי בית כי אסור להסתוב עם נעלים בבקתה, אנחנו פשוט הלכנו יחפים, סה"כ כל השהיה שם היה מצויינת.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום טרק שני וחזרה למלון

קמנו בבוקר היום השני לקולות גשם שוטף (הפעם החזאים צדקו) התארגנו בנחת ויצאנו לדרך, עטופים במעילי פליז קלים ובמעילי גשם (שהתבררו כלא אטומים) צעדנו בשביל מספר 7, בגלל הגשם צעדנו די מהר, השביל התחיל בירד מתונה ואח"כ בעליה בינונית עד שנפרס לפנינו כל העמק של Rifugio Pederü , מקום טוב לפיקניק אם לא יורד גשם.. משם ירדנו בירידה די תלולה עד בקתת Pederü ותחנת האוטובוס, כיוון שכל הזמן ירד גשם והדרך היתה קלה לא עשינו הפסקות לאורך כל ההליכה, הגענו לבקתה אחרי שעתיים וחצי רטובים מאוד אבל היה לנו עוד שעתיים לחכות עד האוטובוס של 14:00, אז החלפנו בגדים והתפנקנו בארוחת צהריים משביעה. החזרה ל villabassa דרשה החלפת 3 אוטובוס ורכבת, אבל כולם הגיעו בזמן וברצף של תזמון מושלם (יש מה ללמוד בארץ!) כך שב 15:30 כבר היינו חזרה במלון.
לסיכום היום השני - כיוון שירד כל הזמן גשם התוכנית היתה מאוד מוצלחת, אבל הדרך של היום השני די קצרה כך שאם לא היה יותר גשם נחמד היה לעשות קצת יותר הליכה באיזור ועדיין להספיק לאוטובוס של 14:00 או לזה שאחריו (נדמה לי שכל שעתיים-שלוש יש אוטובוס)
את הלילה עשינו ב villabassa בדיאבד, כיוון שחזרנו כל כל מוקדם, אפשר היה בתחבורה ציבורית לנסוע ישר לקורטינה, לקחת את האוטו השכור ולהמשיך ליעד הבא אבל לא נורא, היה לנו ערב נינוח ב villabassa

טיפים

  • לקחת לוחות זמנים בתחנת מידע לפני היציאה לטרק

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )