Great Ocean Road אזור מלבורן אוסטרליה

טיול של 2-4 ימים ברכב באחת מדרכי הנוף היפות והמפורסמות בעולם

גם לאוסטרליה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2010
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאפשר כל השנה עדיף בקיץ של אוסטרליה

כללי

ה- Great Ocean Road היא דרך נופית מהממת היוצאת ממלבורן מערבה מספרה B100 לכן חפשו מספר זה בשלטים. ניתן לצאת לדרך בכמה אופציות. שכירת רכב ונהיגה עצמאית. לזכור נוהגים בצד שמאל לכן מי שלא רגיל זה עלול להיות מעט בעיתי וגם שימו לב טוב טוב למהירות המותרת. יש מלא מצלמות ושוטרים, קמ"ש אחד מעל המותר וחוטפים דו"ח. אפשרות נוספת היא אטובוסים לאורך הדרך אך הדבר לא מומלץ מכיוון שזה ממש דופק את הגמישות והיכולת לשלוט על הזמנים בטיול. עוד אופציה היא טרמפים עם כל הכרוך בדבר. לגבי שינה. יש הרבה B&B לאורך הדרך אשר נראים נהדר ובחלק מהעיירות יש גם הוסלטים נהדרים למטיילים. לאורך הדרך עצמה יש המון אתרים לראות ודבירם לעשות. כאן בסיפור דרך כתבתי רק על הדברים שעשיתי אבל יש עוד המון אופציות, שווה לעצור במרכזי המידע לתיירים, לקחת מפה מפורטת עם כל האתרים לאורך הדרך ולבחור מה עושים. ניתן לעשות את הדרך ביומיים וגם בשלושה ואפיל ארבעה, הכל תלוי בכמה אתרים מבקרים וכמה זמן לוקחים לכל מקום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מלבורן

עיר נהדרת ששווה כמה ימים של בילוי בה. לא ארחיב פה את הדיבור כי זה ממש סיפור דרך אחר אבל כל הארגונים לטיול ושאר הדברים מתרחשים פה. שמתי כמה תמונות כדי לגרות את הדמיון על העיר המדהימה הזו.

ג'ילונג

העיר הגדולה מהצד השני של מפרץ מלבורן. אין יותר מידי מה לעשות בעיר למעט להסתובב קצת ולראות את הפסלים המיוחדים של האנשים מהעץ אשר מפוזרים ברחבי העיר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טורקיי – חוף בלס, מרכז מבקרים

עיר גלישה קלאסית אשר מלאה בגולשים בעיקר בקיץ אבל גם מסביב לשנה. כדאי לעצור בעיר במרכז המבקרים של הגרייט אושן רואד שם אפשר לקבל מפה מדויקת של כל האטרקציות הקיימות לאורך הדרך. ליד המרכז גם נמצא ריכוז גדול מאד של כל חנויות ציוד הגלישה שיש – אז מי שבקטע מומלץ לעצור ולהתסכל. חוף הים של העיירה, חוף בל'ס הוא אחד מחופי הגלישה המפורסמים ביותר בעולם, מומלץ ללכת לים ולראות חלק מהביצועים.

אנגלסי

עיירה קטנה וחמודה שאין שום סיבה לעצור בה למעט מסלול הגולף שבה שהוא אחד מהמפורסמים בעולם. המסלול כולו פשוט שורץ בקנגרואים! מאד נחמד לראות אותם פשוט רובצים על הדשא הירוק והיפה בהמוניהם. פעם אפשר היה ללכת על המסלול עצמו היום הכניסה מותרת רק לשחקנים, אבל עם קצת חוצפה אין שום בעיה לגשת ולראות את הקנגרואים מקרוב.

קנת' ריבר

אתר קרוואנים קטן לצד הדרך שמאד קל לפספס אם לא שמים לב טוב, אבל מצד שני מאד כדאי לדעתי לעצור. אחרי שפונים ימינה מהדרך הראשית לאתר הקרוואנים ממשיכים שמאלה עם כביש קטן ונכנסים לדרך אשר נכנסת אל תוך מעבה היער, לאחר כ 200-300 מטר של נסיעה על הדרך עפר מומלץ להתחיל להסתכל על העצים בצדדים, על אחד מכל 3 עצים בערך אפשר לראות קואלה חביבה. רוב הסיכויים שהיא ישנה (מה שהיא עושה 20 שעות מתוך היום) אבל בגלל שיש שם כל כך הרבה אפשר בקלות לתפוס כאלה שאוכלות כמה עלי אקליפטוס לארוחת צהריים. לא להתייאש ולא להיות סקפטים! הקואלות שם – רק צריך לחפש!

אפולו ביי

אני לא עשיתי יותר מידי באפולו ביי למעט לישון בלילה. יש בסביבת העיר כמה אתרים ותצפיות שאפשר לבקר בהם. באופן כללי עיירה יחסית גדולה באזור כך שניתן להצטייד במתרכים ויש גם מבחר של מקומות שונים לבלות בהם את הלילה. הטיילת של העיירה מלאה במסעדות שונות ודם יפה מאד להסתובב בה. שימו לב הכל פה נסגר מאד מאד מוקדם.

מגדלור קייפ אוטווי

נפנה ימינה מהדרך הראשית בדרכנו למגדלור אוטווי. עשרות ספינות טבעו מול קו חוף משונן זה של אוסטרליה לפני הצבת שרשרת המגדלורים עתיקים אלו אשר נמצאים בשימוש עד היום. נסע בדרך המיוערת עד להגעתנו למתחם המגדלור, אך נקפיד לעשות זאת לאט ותוך תצפית אל העצים מסביבנו, היער אשר מקיף את הדרך מכיל את אחת מאוכלוסיות הקואלה הגדולות באוסטרליה, ניתן לראותן במספרים גדולים מאד לאורך הדרך, ועל עצים רבים. מה שראיתם בקנת' ריבר זה כלום לעומת מה שיש פה. הכניסה למתחם המגדלור היא בתשלום לכן מי שמתעניין בנושא מוזמן, מי שלא יכול בהחלט לוותר לפי דעתי.

12 השליחים

התחנה המפורסמת ביותר לאורך הדרך. תופעה יחודית לחוף הדרומי של אוסטרליה באזור זה היא החציבה של האבן החשופה על ידי מי האוקינוס וגליו העזים. הגלים אשר חצבו את הסלע בחוף יצרו צורות של עמודי ענק אשר מזדקרים מתוך הים כלפי מעלה. נגיע לעמודים לאחר שנפנה ימינה מהדרך לחניון מיוחד אשר מהווה שער כניסה לשליחים וממנו ניתן לצאת למגוון גדול של מסלולים באזור על מנת לראות את השליחים מכל זווית וכיוון אפשרי. יש אפשרות גם לשכור טיסת מסוק (מאד יקר) לראות את התופעה מקרוב.

המשך הדרך לוונמבול

המשך הדרך הוא קטע דרך יפיפה מלא במפרצים מרהיבים וצורות סלע נהדרות שניתן לראות מהכביש או לרדת מהאוטו. סלעים בצורת קשתות מרהיבות, איים נהדרים בים ועשרות מפרצים שונים בהם אפשר לרדת מהאוטו לתצפיות נהדרות וטיולים קצרים על החוף. בוונמבול עצמה אין כמעט אטרקציות למעט צפיה בלוייתנים שמגיעים בעונה הנכונה (יולי אוגוסט) לתוך המפרץ וניתן לראות אותם בברור מהחוף של העיירה. משם נעשה את דרכנו חזרה דרך הכביש המהיר למלבורן.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )